Кочетов звинуватив в упередженості журналіста програми «Профутбол»

Футбол України 29 Березня, 14:39 1070
Кочетов звинуватив в упередженості журналіста програми «Профутбол»
Куратор комітету з етики та чесної гри ФФУ Ігор Кочетов звинуватив в упередженості журналіста програми «Профутбол» Костянтина Андріюка.

У ТВ-програмі «ПРОФУТБОЛ» від 26 березня був показаний сюжет Костянтина Андріюка, в якому журналіст поширював неправдиву інформацію про роботу Комітету етики та чесної гри. Про це «Футбольному клубу» заявив Ігор Кочетов, віце-президент ФФУ, який курує напрямок боротьби за чистоту в футболі.

- Наприклад, автор говорить, що гучний матч «Металіст» - «Олімпік» до сих пір знаходиться на додатковому розслідуванні в комітеті. Це - чистої води брехня. Оскільки ще на початку грудня 2015 року дану справу було розслідувано і повторно направлено в КДК ФФУ, де і знаходиться до цього дня. Андріюку про це повідомлялося двічі, однак він як і раніше вважає за краще пересмикувати факти.

Представляючи далі в своєму сюжеті ряд матчів, які були в повному обсязі розслідувані і по яким КДК виніс дисциплінарні санкції, журналіст нарікає, що нібито не були покарані винні футболісти. Знову - маніпуляція! Бо, як повідомлялося в ЗМІ, більше двох десятків гравців молодіжних команд «Олімпіка», а також команд з Тернополя та Миколаєва були відсторонені КДК на різні терміни від футболу.

Я намагався аналізувати, чому цей журналіст регулярно висвітлює роботу комітету вкрай упереджено, перекручуючи реальні події. І прийшов до простого висновку - Андріюк не розуміє, чим відрізняється Комітет етики від КДК, розслідування в Комітеті ФФУ від слідства в правоохоронному органі. Тобто проблема полягає в елементарному незнанні предмету, про який він намагається міркувати та ще й в скандальній манері.

Але є й інша обставина, яка явно присутня в так званому «журналістському розслідуванні». Йдеться про відверто замовний характер сюжетів, які дискредитують слідчі дії комітету і його співробітників. Кому це вигідно - неважко здогадатися. Досить зауважити, що «принциповий» журналіст і словом не згадав про долю того, хто обурливого договорняка між командами першої ліги: «Іллічівець» та «Гірник-спорт». Хоча на нього як раз особливу увагу звернув Франческо Баранка.

До речі з 12 грудня 2016 року Комітет етики та експертна група розформовані, а начальник служби розслідувань ФФУ звільнений. У зв'язку з цим у мене є великі сумніви, що розслідування даного матчу буде доведено до логічного кінця, а тим більше, що «борець за чистоту гри» на прізвище Андріюк прийме в цьому активну участь, - резюмував Ігор Кочетов