Штани «короля». Завдяки чому став відомим Габор Кірай

Світовий футбол 1 Квітня, 12:09 1427
Штани «короля». Завдяки чому став відомим Габор Кірай
«Футбол 24» розповідає про невід'ємний атрибут на футбольному шляху «короля». Саме так з угорської мови перекладається прізвище голкіпера, який народився у День сміху.

Здійснити футбольну мрію в 40 років, стати рекордсменом і прославитися на весь світ своїм гардеробом. Так закінчилася кар’єра Габора Кірая в збірній Угорщини. Чи став би голкіпер пристойного, але не топового рівня настільки відомою та культовою особою, якби не його штани? Звичайно, ні. На зламі століть він чудово виступав за «Герту», пробував закріпитися в АПЛ, 18 років (нехай і з перервами) захищав ворота національної збірної. Однак перша асоціація при прізвищі Кірай абсолютно однакова в усіх футбольних людей.

Поява легендарного об'єкта

У 1996 році юний Габор вперше вийшов на матч «Халадаша» в сірих завеликих тренувальних штанах. Тоді навіть не могла йти мова про власний стиль майбутнього воротаря, а частина його оточення вважала, що це просто черговий прикол веселого хлопця. Кірай народився 1 квітня і цілком відповідає цьому «статусу». Над його жартами завжди сміялася вся роздягальня, а від розіграшів часто страждали партнери по команді.

Проти Стівена Джеррарда у товариському матчі

З часом дісталося і ненаситним журналістам, які при першій можливості намагалися випитати, що ж насправді спонукало футболіста віддати перевагу такій формі. Габор Кірай довго водив їх за ніс, придумуючи різноманітні історії, чим ще більше підігрівав інтерес до незвичайних мішкуватих штанів. За однією з версій, отримавши у «Халадаші» чорний та сірий комплекти форми, молодий голкіпер помилково вирішив, що світлий варіант краще підходить для офіційних матчів. За іншою – чорні просто були брудні, тому не залишалося вибору і в хід пішов сірий варіант «шароварів». Всі ці історії завершувалися тривалою переможною серією його команди та висновком про фартовість незвичайних штанів.

Секрет розкрито

Така загадковість не мала якогось корисливого підґрунтя, просто правда була занадто банальною для веселуна Габора. У рідному місті Сомбатгеї були далеко не найкращі тренувальні умови. Воротарю доводилося збивати коліна об тверду землю, а більші на розмір мішкуваті штани захищали від серйозних ушкоджень. Згодом це переросло у звичку, якої угорець так і не зумів позбутися.

Габор захищає кольори «Мюнхена-1860»

У розквіті кар’єри Кірай грав на ідеальних німецьких на англійських полях, де найвищий рівень захисту у вигляді сірих тренувальних штанів просто був зайвим. На численні прохання голкіпер спробував зіграти за «Крістал Пелас» у звичайних шортах, однак пропустив в одному матчі 4 голи та назавжди відмовився від «стандартного» екіпірування. Габор для себе підтвердив, що улюблені сірі холошні приносять удачу, тому знову їх проміняти не наважився. До того ж, «для чого показувати свої ноги, якщо ти воротар, а не топ-модель». Саме так вважає кіпер.

Не знімаючи штани

Неодмінний атрибут залишався з воротарем протягом різних етапів кар’єри. Сірі завеликі штані з емблемою «Герти» стали бронзовим призером Бундесліги та засвітилися у Лізі чемпіонів, вони ж пережили з власником спад форми і депресію. На Туманному Альбіоні мішкувата одежина комбінувалися з футболками «Крістал Пелас», «Вест Хема», «Астон Вілли» та «Фулхема». Нове піднесення Кірая «треніки» застали в клубі Другої Бундесліги «Мюнхен-1860».

На Євро-2016 протистояння з майбутніми чемпіонами

Незважаючи на виступи у найкращих лігах світу, Габор Кірай найвідповідальніше ставився до гри за збірну. Він вперше отримав виклик до національної команди у 1998 році. Радість була неймовірною, адже голкіпер вірив у тодішнє мадярське покоління та вважав, що зможе з ним відразу потрапити на великий турнір. Чекати довелося довгих 18 років, але результат себе виправдав. На полях Франції 40-річний воротар став найстаршим учасником фінальних частин єврофорумів, а його штани – символом. Символом чого? Вибирайте на свій смак: непересічності, фартовості, комфортності, оригінальної футбольної моди, угорського виступу на Євро-2016.

Спадок у футбольному світі

«Король» проводить останні роки у професійному футболі в рідному «Халадаші». На батьківщині він відкрив власний футбольний центр, аби юні земляки могли тренуватися в кращих умовах і не мусили одягати мішкуваті тренувальні штани. А з його колекцією таких експонатів можна познайомитися в персональному музеї. Деякі з них неодноразово падали на німецькі та англійські газони, інші ввібрали в себе дух Ліги чемпіонів, а найвідоміші стали ціллю численних об’єктивів на Євро.

Довгий насичений ігровий шлях 41-річного веселуна незабаром завершиться, однак сірі мішкуваті завеликі тренувальні штани назавжди залишаться його родзинкою. Родзинкою, завдяки якій угорського «короля» знає весь футбольний світ.