Артем Франков: «Чи не є ситуація зі стадіоном «Полтави» класикою виборчого правосуддя?»

Футбол України 5 Квітня, 14:01 1290
Артем Франков: «Чи не є ситуація зі стадіоном «Полтави» класикою виборчого правосуддя?» | 19-27
Член виконкому ФФУ поділився своєю думкою щодо скандалу зі скасуванням матчу між «Полтавою» та «Шахтарем» через незадовільний стан газону.

«Рішення про скасування матчу «Полтава» - «Шахтар» через неналежний стан поля на стадіоні «Локомотив» прийнято. Зовсім недавно. Зрозуміло, що першій лізі буде зараховано технічну поразку (якщо вона відмовиться грати на «Ворсклі» - ось така лазівка зупинена, більше того, Прем'єр-ліга була готова оплатити стадіон, але...).

Я б ще посумнівався щодо можливого звернення в КДК, але починати потрібно з одного: який конкретно пункт регламенту порушений «Полтавою», що конкретно не дозволяє грати на цьому полі і чиї підписи затвердили це резонансне рішення.

І чому його не можна було прийняти не менше ніж за добу до матчу, а, скажімо, за тиждень, щоб працівники ФК «Полтава» не спотворювались там днями і ночами? Чому тривогу били так мляво, на що розраховували?!

Я все розумію, але чому грав і грає на своєму стадіоні «Чорноморець»? Шановна УПЛ, шановний комітет зі стадіонів, чи не є це класикою виборчого правосуддя? В Одесі стан газону нітрохи не краще, і вже давно!

І навздогін - питання з розряду фантастики: а якби «Шахтарю» цієї весни належало б зіграти в Одесі, матч відбувся б? Або у нас моментально пожвавішали б за принципом - чай, не «Карпати» з «Олімпіком», шановні люди приїжджають?! І назад: а якби «Полтава» приймала «Олімпік» - хтось взагалі шумів б?..

До речі, я б не звинувачував тут «Шахтар». Те, що він, швидше за все, більш вибірково ставиться до таких питань, активно захищає власні інтереси і голос його звучить набагато голосніше, виглядає досить природним. Решта води, чи що, в рот набрали, ось що незрозуміло... Або на такому полі, як в Одесі, все ж можна грати - м'яч скаче, не застряє, нічого неймовірного, техніку і тут проявити можна? Ага, крамольно звучить - так грають же.

Або невідома «Полтава» просто всім по барабану, а тому можна її і списати? Увага, я не виправдовую тих, хто не підготував поле належним чином (увага - це спеціально для тих, хто починає будь-який спір із фотографії газону і зойку - не виправдовую! Хоча можу - якби не здерли покриття в мороз, то і зараз проблем би не було; не треба нам матчів в таку погоду). За ідеєю, в ідеалі, по всьому таких полів не повинно бути (хоча скільки їх було, пам'ятаєте? У Кривому Розі, Добромилі, Харкові, Сумах і т.д.!) - я просто ставлю запитання, чому у нас різні клуби судять по-різному?!

Окреме і спірне питання - чи так все страшно в Полтаві, як намалювали, поширюючи одну і ту ж пару фоток, зняту під потрібним ракурсом (ні-ні, допускаю, що правда - але і знаю, як можна нескінченно пересмикувати, доводячи потрібну точку зору ). Значення має лише газон в день матчу, і чому не наважилися довіритися рішенням Катерини Монзуль, яка в 9.30 в середу повинна була перевірити стан поля і винести остаточний вердикт - питання.

Але все ж - стадіон в Одесі...

Так, наше правосуддя, на відміну від британського, не прецедентне. Ну так і футбольні процеси не уголовка, а тому тут більшою мірою працюють елементарні міркування здорового глузду! Ось Одеса і ось Полтава - ось граємо, ось ні. Поясніть різницю. Для початку поясніть різницю. Потім підемо далі», - написав Франков у своїй конференції на Matchday.