Артем Франков: «Чи не є ситуація зі стадіоном «Полтави» класикою виборчого правосуддя?»

Футбол України 5 Квітня, 14:01 1178
Артем Франков: «Чи не є ситуація зі стадіоном «Полтави» класикою виборчого правосуддя?»
Член виконкому ФФУ поділився своєю думкою щодо скандалу зі скасуванням матчу між «Полтавою» та «Шахтарем» через незадовільний стан газону.

«Рішення про скасування матчу «Полтава» - «Шахтар» через неналежний стан поля на стадіоні «Локомотив» прийнято. Зовсім недавно. Зрозуміло, що першій лізі буде зараховано технічну поразку (якщо вона відмовиться грати на «Ворсклі» - ось така лазівка зупинена, більше того, Прем'єр-ліга була готова оплатити стадіон, але...).

Я б ще посумнівався щодо можливого звернення в КДК, але починати потрібно з одного: який конкретно пункт регламенту порушений «Полтавою», що конкретно не дозволяє грати на цьому полі і чиї підписи затвердили це резонансне рішення.

І чому його не можна було прийняти не менше ніж за добу до матчу, а, скажімо, за тиждень, щоб працівники ФК «Полтава» не спотворювались там днями і ночами? Чому тривогу били так мляво, на що розраховували?!

Я все розумію, але чому грав і грає на своєму стадіоні «Чорноморець»? Шановна УПЛ, шановний комітет зі стадіонів, чи не є це класикою виборчого правосуддя? В Одесі стан газону нітрохи не краще, і вже давно!

І навздогін - питання з розряду фантастики: а якби «Шахтарю» цієї весни належало б зіграти в Одесі, матч відбувся б? Або у нас моментально пожвавішали б за принципом - чай, не «Карпати» з «Олімпіком», шановні люди приїжджають?! І назад: а якби «Полтава» приймала «Олімпік» - хтось взагалі шумів б?..

До речі, я б не звинувачував тут «Шахтар». Те, що він, швидше за все, більш вибірково ставиться до таких питань, активно захищає власні інтереси і голос його звучить набагато голосніше, виглядає досить природним. Решта води, чи що, в рот набрали, ось що незрозуміло... Або на такому полі, як в Одесі, все ж можна грати - м'яч скаче, не застряє, нічого неймовірного, техніку і тут проявити можна? Ага, крамольно звучить - так грають же.

Або невідома «Полтава» просто всім по барабану, а тому можна її і списати? Увага, я не виправдовую тих, хто не підготував поле належним чином (увага - це спеціально для тих, хто починає будь-який спір із фотографії газону і зойку - не виправдовую! Хоча можу - якби не здерли покриття в мороз, то і зараз проблем би не було; не треба нам матчів в таку погоду). За ідеєю, в ідеалі, по всьому таких полів не повинно бути (хоча скільки їх було, пам'ятаєте? У Кривому Розі, Добромилі, Харкові, Сумах і т.д.!) - я просто ставлю запитання, чому у нас різні клуби судять по-різному?!

Окреме і спірне питання - чи так все страшно в Полтаві, як намалювали, поширюючи одну і ту ж пару фоток, зняту під потрібним ракурсом (ні-ні, допускаю, що правда - але і знаю, як можна нескінченно пересмикувати, доводячи потрібну точку зору ). Значення має лише газон в день матчу, і чому не наважилися довіритися рішенням Катерини Монзуль, яка в 9.30 в середу повинна була перевірити стан поля і винести остаточний вердикт - питання.

Але все ж - стадіон в Одесі...

Так, наше правосуддя, на відміну від британського, не прецедентне. Ну так і футбольні процеси не уголовка, а тому тут більшою мірою працюють елементарні міркування здорового глузду! Ось Одеса і ось Полтава - ось граємо, ось ні. Поясніть різницю. Для початку поясніть різницю. Потім підемо далі», - написав Франков у своїй конференції на Matchday.