Берислав Станоєвич: «У моєї книжки Шовковський на обкладинці»

Динамо Київ 5 Квітня, 20:47 1303
Берислав Станоєвич: «У моєї книжки Шовковський на обкладинці» | 19-27
Тренер-селекціонер київського «Динамо» — про свою книгу «Методика підготовки воротарів у футболі».

— По-моєму, у 2010 році ви в Україні видали книгу «Методика підготовки воротарів у футболі»?

— Так.

— Чому виникла у вас така ідея? Чи користувалася попитом ця книга?

— Це моя дипломна робота на PRO-диплом, і потім видав цю книгу. Я переклав її на сербську мову — і в Сербії багато хто користується цією книгою.

— Можливо, ви знаєте, що тренери воротарів клубів української Прем'єр-ліги теж її читали і обговорювали? Може, вам телефонували і запитували про якийсь момент з книги?

— Якщо їм це буде цікаво, я будь-якому тренеру можу подарувати. Мого друга Сашка Шовковського я попросив помістити його фотографію на обкладинку. Він посміхнувся і сказав: «Звичайно, це для мене велика честь, що я буду на обкладинці твоєї книги».

— Обговорюєте якісь професійні теми з тренером воротарів київського «Динамо»?

— Михайло Михайлов — великий фахівець, професіонал, який прекрасно працює з воротарями і який після помилки воротаря дуже сильно переживає. Звичайно, ми обговорюємо моменти воротарів як у чемпіонаті України, так і в єврокубках. Немає воротаря, який не помиляється.

— Коли Чанов на нетривалий час приходив працювати в клуб, з ним були хороші стосунки? Цікавився він вашою думкою?

— Були дуже хороші стосунки, він теж любив поспілкуватися на професійні теми.

— Чому саме в Хорватії з'являються найбільш талановиті футболісти, якщо порівнювати з іншими країнами колишньої Югославії? У чому секрет їхньої підготовки?

— Скрізь з'являються: і в Боснії, і в Македонії... Але в Хорватії і Сербії найбільше. Сама система підготовки молодих футболістів, вчасно дізнатися, на що людина здатна — найголовніше. У школах Хорватії та Сербії в 10-11 років кожен хлопець чи дівчина, хто хоче займатися спортом, вже визначився, яким видом спорту займатися, де зможуть досягти найбільшого результату.

— Плюс перед очима молоді є зірки хорватського футболу, які досягли багато чого, поїхали в Європу, заробили хороші гроші, прославили свою країну — це теж надихає хлопців, так?

— У Хорватії, Сербії економічне становище майже таке ж, як і в Україні. Звичайно будь-яка молода людина, яка любить футбол, хоче заробити, хоче жити на високому рівні. Це додатковий стимул, — говорить Станоєвич sport.ua.