Дмитро Кітаєв: «За три роки бюджет «Олександрії» виріс у три-чотири рази»

Футбол України 11 Квітня, 14:24 1305
Дмитро Кітаєв: «За три роки бюджет «Олександрії» виріс у три-чотири рази» | 19-27
Директор «Олександрії» Дмитро Кітаєв розповів про поточні справи клубу, плани на майбутнє та про фінансову ситуацію.

- Як зараз справи у Микицея? Які плани у клубу щодо Станіслава?

- Я не готовий сказати, чи отримає він шанс повернутися в команду через півтора року. Самі розумієте, це кондиції, стан. У будь-якому випадку шанс приїхати на перегляд буде. А як далі, вже вирішуватиме головний тренер. Він зараз знаходиться в клубі, просто не має права тренуватися.

- Та інформація, яка була, що до кінця поточного сезону, коли у Станіслава закінчується контракт, йому виплачуватиметься 50% зарплати, правдива?
- Так, все правильно.

- Немає ймовірності, як це було з Фредом, що термін дискваліфікації можуть збільшити?
- Наскільки я знаю, вже все вирішено, ми отримали всі документи. Було вирішено не нагнітати обстановку подальшими апеляціями і все залишили, як є, думаю, повинні залишитися такі ж терміни.

- Цього літа закінчуються контракти з Новаком, Банадою, Грицуком і Леванідовим. Чи ведуться переговори про їх продовження?
- Ще є два місяці. Головний тренер буде вирішувати, чи потрібні йому ці футболісти.

- Цуріков виступає за «Олександрію» на правах оренди. Велися вже переговори про її продовження і що гравця взагалі очікує далі?
- У Андрія свої амбіції. Подивимося, як все буде. Може, він захоче залишитися в Олександрії. Тут питання складне, і не все залежить від нас.

Андрій Цуріков: В оренду йти вже не можна, хотів би підписати повноцінний контракт

- Нещодавно «Олександрія» орендувала 18-річного голкіпера «Шахтаря» Андрія Бубенцова. У чому головна причина цього трансферу?
- Ми дали йому шанс. Хлопець подає непогані надії. Тим більше, він починав у нас.


- Чи часто спілкуєтеся з уболівальниками команди? Які причини вони називають, через що не заповнюють «Ніку» в кожному матчі?
- З року в рік ми бачимо, що ходить стабільна група вболівальників, яка прихильна команді. На топові матчі, зрозуміло, приходить більше. На інші ігри - стабільна кількість. Не можу сказати, що це зумовлено рівнем футболу, тому що до кризи ходили так само. Напевно, людям просто не цікавий футбол. У нас немає культури уболівальників, як Європі, коли приходить весь місто підтримувати команду. Повинно пройти багато часу, щоб ми до цього прийшли.

- У яких напрямках ведеться робота з уболівальниками щодо їх залучення на стадіон?
- Багато акцій, розіграшів проводиться, постійно йде робота з дітьми. У клубі є відділ, який цим займається.

Кітаєв: За три роки бюджет Олександрії виріс у три-чотири рази - изображение 1

- Ведеться робота з фанатами? Є розуміння, навіщо і чому вони використовують піротехніку?
- Вони таким чином підтримують команду, щоб це було красиво.

- За піротехніку платить клуб чи вони самі?
- А є клуб, в якому оплачують вболівальники штрафи?

- «Чорноморець» свого часу через суд змусив уболівальників платити.
- Ми ведемо роботу в цьому напрямку. У юристів є завдання у зворотному порядку відшкодовувати штрафи. Через суди не все так швидко відбувається. Це не одна людина, його ідентифікація, притягнення до відповідальності – це все тривалий процес. Але робота в цьому напрямку ведеться. Тому що прохання, розмови, договори, щоб не використовувати піротехніку, не діють.

ФФУ безпосередньо на клуб виставляє штраф, тому треба платити. А далі ми вже у правовому порядку намагаємося через суди працювати.


- Зараз все фінансування клубу покладене на компанії Сергія Кузьменка?
- У нас головний спонсор – це група компаній «УкрАгроКом». Не можна сказати, що на Сергія Кузьменка. На «УкрАгроКомі» лежить практично повне фінансування, не враховуючи грошей від телеканалів, квитків.

- Міська влада якось допомагає «Олександрії»?
- Ні.

- Бюджет клубу за останні три роки з часів виходу з першої ліги значно виріс?
- Звичайно. Ми провели масштабну реконструкцію, коли готувалися до Ліги Європи. Трошки зарплати збільшуються, тому бюджет однозначно зростає. Його не можна порівнювати між УПЛ і першою лігою. Ви самі розумієте: це дитяча школа, дубль, U-19. Не багато клубів першої ліги можуть адекватно це оцінити, коли вони ще не виходили до Прем'єр-ліги. Тільки після підвищення починаєш реально розуміти, який бюджет клубу.

- У скільки збільшився бюджет?
- Приблизно в три-чотири рази.

- Чи є в «Олександрії» якась нерозголошена стеля зарплат?
- У будь-якому випадку, є, тому що ми не можемо виходити за бюджет клубу. У нас головний принцип заробітної плати, що це заробітна плата. Головна мотивація футболіста: потрібно заробити ці гроші. Так, ми скромний клуб. Але, тим не менш, головне - це стабільність. Клуб дає можливість гравцям заробляти за свою роботу, а не прийти, посидіти на шаленій зарплаті та піти. Це в принципі хибний підхід. Можливість, щоб добре заробляти є. Потрібно просто працювати.

- Коли в «Олександрії» в останній раз затримували зарплату?
- Не пам'ятаю такого. Є графік. Все чітко сплачується по датах. Є планування, бюджет. На початку року ми розуміємо, на що ми йдемо і на що нам розраховувати. Немає такого, що ми у вир з головою кинулися, а потім не знаємо, що робити.

- Як часто доводиться відмовляти Володимиру Шарану у підписанні того чи іншого футболіста або піти на поступки в якихось умовах?
- Володимир Богданович знає рівень зарплат і є планка, на яку він може підбирати гравця, відповідного йому. Якщо йому якийсь гравець потрібен, і він вписується в рамки, то ніяких проблем.

- Є приклад клубу, на який «Олександрія» рівняється?
- Важко сказати. У плані гри – це питання до головного тренера. Він будує команду за своїм стилем гри. В плані керівництва, організації, адміністрації – тут, думаю, ми все робимо правильно. Нехай інші на нас рівняються. Брати чиюсь модель... Мені особисто подобається модель голландського або іспанського футболу. Це в плані розвитку футбольних клубів. А в реаліях України, думаю, у нас все непогано.

- Що саме вам подобається в моделях голландського та іспанського футболу?
- Їх ієрархія побудови по вирощуванню футболістів. Коли гравець спочатку проходить відбір до дитячої школи, зростає, награється в першій команді, а потім клуб заробляє на його продажу гроші. Тобто, у них дуже серйозно побудована схема. Не брати футболістів і просто грати. Вони бачать в цьому прибуток.

- А «Олександрія» готова продавати футболістів?
- Ми завжди готові до переговорів. Головне питання, що європейський клуб повинен цікавитися нашими хлопцями. А щоб вони цікавилися ними, потрібно працювати на європейському футбольному ринку і грати в єврокубках. Показувати хорошу гру, щоб вони бачили наших хлопців. Ми над цим питанням працюємо. До переговорів ми завжди готові. Якщо буде гарна пропозиція по якомусь футболісту, можна сідати за стіл переговорів і обговорювати.

- Часто йдуть розмови про кризу в українському футболі, але клуби все одно продовжують потроху підписувати легіонерів. Хіба не краще ці кошти спрямувати, наприклад, на розвиток своєї академії, відправивши команду, наприклад, на турнір до західної Європи?
- Тут питання складне і навіть не до нас. Не хочу говорити за грандів, у них є можливість підписувати легіонерів на серйозні гроші. У нас же легіонерів раз-два і край. Ті, які приходять, теж вписуються в рамки, які у нас виставлені по рівню зарплат. Тут немає великих витрат в плані їх купівлі.

А те, що купують «Шахтар», «Зоря» або «Динамо» або ще хтось, то це їх питання. Як ми можемо в країні, в якій йде війна і нестабільна обстановка, говорити про те, що в нашому футболі повинні бути високооплачувані мільйонні футболісти. Не може футбол бути на рівні європейських команд. Коли в країні люди живуть не на європейському рівні. Це просто неможливо. Все закономірно. Хтось може собі дозволити, а ми, наприклад, виходимо з реалій. Потрібно оцінювати свої можливості і за ним жити. Вичавлювати максимум з того, що ми маємо. Це логістика - за наявні гроші брати максимальний результат.

- Чи ставить президент клубу мету опинитися не нижче якогось конкретного місця в таблиці?
- У нас ніколи не було завдань зайняти якесь певне місце. Була мета потрапити в шістку – вона вже виконана. Президент хоче потрапити до єврокубків - ми над цим зараз і працюємо. Говорити про місце немає ніякого сенсу, тому як завдання завжди у правління президента стояло одне: перемагати в кожному матчі. Якщо енну кількість матчів буде зіграно з позитивним результатом, ми займемо якесь певне місце. От і все. Ніколи не було завдання зайняти сьому сходинку або першу. Потрібно вийти і виграти.

- Перед стартом весняної частини чемпіонату було оновлено табло. Які найближчі завдання стоять перед клубом?
- Ми постійно працюємо над модернізацією інфраструктури. Вже проведена велика робота в плані підготовки до єврокубків. Зараз вже точково працюємо: підсилюємо, поле покращуємо до ліпшого стану. Але глобальних завдань по інфраструктурі вже немає.