Київське «Динамо», яке грало у півфіналі ЛЧ. Де вони зараз?

Динамо Київ 12 Квітня, 16:26 5761
Київське «Динамо», яке грало у півфіналі ЛЧ. Де вони зараз? | 19-27
Крута банда з Шевченком і Ребровим.

Динамівці потрапили до непростої групи до «Арсеналу» (чемпіон Англії), «Ланс» (чемпіон Франції) і цілком міцного грецького «Панатінаїкоса». У сезоні-1998/99 тільки перше місце гарантувало вихід в плей-офф Ліги чемпіонів, з другого місця виходили тільки дві кращі команди, а третє - не було пропуском у Кубок УЄФА, а означало негайний виліт.

У першому турі у киян виникли проблеми. Ребров відкрив рахунок у грі з «Панатінаїкосом», але греки відповіли двома і забрали три очки собі. У Києві «Динамо» не впоралося з «Лансом» (1:1), а в третьому турі в компенсований час вирвало нічию у Лондоні в «Арсенала» (1:1). Екватор групового турніру українці зустріли на дні квартету.

4 листопада 1998-го динамівці розправилися вдома з командою Венгера (3:1, а було 3:0 - пропустили в кінцівці), а 25 листопада здолали на «Олімпійському» «Панатінакос» (2:1, хоча програвали за 18 хвилин до кінця). Ключовий матч у Лансі хвацько виграли з рахунком 3:1 - і вийшли в чвертьфінал з першого місця.

Жереб міг відправити до Києва «Олімпіакос» або «Кайзерслаутерн», але попався мадридський «Реал». Варіант виявився вдалим: із Мадрида привезли нічию 1:1, а вдома все вирішив Шевченко. 2:0, «Реал» йде відпочивати, «Динамо» - відправляється терзати «Баварію» в півфіналі.

Виходило здорово. Динамівці провели шикарний перший тайм, Шевченко знову зробив дубль, але пропустили прикрий м'яч після дальнього удару Тарната. На початку другого тайму Косовський поклав третій м'яч у ворота Олівера Кана - 3:1. Матч котився до переконливої перемоги «Динамо», але в кінці у киян закінчилися сили, ніж чим безжально скористалася «Баварія». Еффенберг і Янкер обрушили настрій «Олімпійському», на якому в той вечір зібралася 81 тисяча глядачів. В Мюнхен «Динамо» полетіло в надії поборотися, але з розумінням, що великий шанс, швидше за все, вже упущений.

Гол Маріо Баслера став єдиним у мюнхенському матчі. У барселонський фінал вийшла «Баварія», а київське «Динамо» увійшло в історію як одна з найкрутіших команд, які ми бачили.

Також грали: Сергій Федоров (24 роки, центральний захисник, 1 матч), зараз - 42 роки, асистент головного тренера київського «Динамо», Сергій Коновалов (27 років, півзахисник, 1 матч), зараз - 45 років, асистент головного тренера «Тернополя» (Д2, Україна), Артем Яшкін (23 роки, півзахисник, 1 матч), зараз - 41 рік, збирається піти в школу вчителем фізкультури і записатися на курси масажистів, Дмитро Михайленко (25 років, центральний півзахисник, 1 матч), зараз - 43 роки, в.о. головного тренера «Дніпра», Сергій Кормільцев (25 років, центральний півзахисник, 1 матч, зараз - 43 роки, асистент головного тренера в «Читі» (Д3, Росія).