Світовий футбол 13 Квітня, 14:15 1646
Як нам бути, або Відеоповтори як панацея? Чотири матчі – чотири суддівських ляпи у Лізі чемпіонів | 19-27
Вибірка суддівських ляпів в матчах чвертьфіналу Ліги чемпіонів.

Судді помиляються завжди і всюди. Ба більше, суддівські похибки прийнято вважати самодостатнім елементом футболу, який насичує гру різноманіттям і робить його живим (людський фактор). Втім, існує межа, вихід за яку повністю спотворює ситуацію і змушує сприймати її по-іншому.

В 1/8-й фіналу Ліги чемпіонів також були суддівські помилки. Але в чвертьфіналі – кількість помилок зашкалила. В кожному з чотирьох поєдинків судді приймали відверто провальні рішення, які впливали або могли вплинути на кінцевий підсумок зустрічей. Людський фактор у роботі арбітрів набув занадто високого значення: він грозить нівелюванням зусиль і плодів сумлінної праці футболістів. Одним словом, за підсумком перших чотирьох поєдинків чвертьфіналу Ліги чемпіонів ми отримали черговий вагомий привід на користь введення відеоповторів. Далі – вибірка лише найрезонансніших суддівських ляпів останніх матчів.

«Ювентус» - «Барселона» 3:0. Арбітр – Шімон Марчіняк (Польща)

В одному з епізодів м'яч у штрафному майданчику Буффона від плеча гравця «Ювентуса» влучив йому до руки. В іншому – Маріо Манджукіч, маючи попередження, грубо зіграв проти Серхі Роберто. Епізоди – дискусійні, такі, які не можна вважати блюзнірськими відносно канонів суддівської роботи. А ось на 65-й хвилині бригада на чолі з Шімоном Марчіняком припустилася кричущої помилки. «Ювентус» забив чистий гол, проте взяття воріт не зафіксували через неіснуючий офсайд.

Ювентус - барселона

«Боруссія» - «Монако» 2:3. Арбітр – Даніель Орсато (Італія)

«Монако» справедливо здобув перемогу, але є запитання відносно першого голу монегасків. Від цього нікуди не подітися. Забиваючи після флангової передачі від Лемара, Кіліан Мбаппе знаходився ближче до воріт Бюркі, аніж останній захисник «Боруссії». Тобто, взяття воріт відбулося з офсайду.

Боруссия - Монако

«Атлетико» - «Лестер» 1:0. Арбітр – Йонас Ерікссон (Швеція)

В конкурентній боротьбі народився лише один гол – «Атлетико» забив з одинадцятиметрової позначки. Проблема в тому, що фол, за підсумками якого арбітр призначив пенальті, відбувся до лінії штрафного майданчика. Це повинен був бути штрафний.

Рішення, яке, зважаючи на відсутність інших голів, суттєво спотворило підсумок матчу і може вплинути на загальний розподіл сил у протистоянні.

Атлетико - Лестер

«Баварія» - «Реал» 1:2. Арбітр – Нікола Ріцоллі (Італія)

До влучення Хаві Мартінеса запитань немає, а ось пенальті у ворота «Реала» наприкінці першого тайму арбітр призначив відверто фальшивий. Після удару Рібері м'яч в штрафному майданчику Наваса влучив до плеча Карвахаля. Арбітр в полі вислухав підказку асистента за воротами і наказав пробити одинадцятиметровий.

Артуро Відаль з «точки» схибив, але це не перекреслює факту невдалої роботи суддів. Це лише зменшує ціну помилки.

Ось такі справи. А це ж – еліта, вершки суддівського корпусу Європи. Тоді чого вимагати від інших, менш кваліфікованих арбітрів? Тут напрошується висновок про те, що рівень динаміки гри вже давно переріс рівень можливостей кількох людей контролювати цю гру. Вихід лише один: підсилити людські можливості технікою, поєднати роботу людини і машини, вдосконаливши систему арбітражу.