Подія футбольного дня. Перші чвертьфінальні матчі Ліги Європи

Світовий футбол 14 Квітня, 11:32 773
Подія футбольного дня. Перші чвертьфінальні матчі Ліги Європи
Родзинка Ліги Європи - конкурентна і рівна боротьба.

У «Ліона» залишилися примарні шанси на місце в зоні Ліги чемпіонів за підсумками чемпіонату Франції. За вісім турів до завершення першості «ткачі» поступаються «Ніцці» чотирнадцятьма очками. Відставання, яке за короткий відрізок відіграти вкрай складно.

Ліга Європи – це шанс суттєво підвищити статті доходів. Ні, мова не про заробіток у поточній Лізі Європи (суми в другому за престижністю клубному турнірі континенту доволі не значимі за сучасними мірками), мова про шанс пробитися до Ліги чемпіонів 2017/18. «Ліон», як типовий представник чемпіонату Франції, живе за коштами, тому вихід до групи Ліги чемпіонів – стратегічно важлива мета.

Лион (Франция)

Але ж у більшості претендентів на цьогорічну корону Ліги Європи – така ж ситуація. МЮ, якби не шанс пробитися до Ліги чемпіонів, давно б уже повернувся спиною до цього турніру. Відчуває унікальність моменту й «Сельта». Хоча для неї й сама по собі участь на таких пізніх стадіях єврокубків – досягнення, не говорячи уже про дотичні цілі та нюанси. «Аякс» у внутрішній першості йде позаду «Фейєноорда», але різниця – мінімальна, тому шанси на пряме потрапляння до групи Ліги чемпіонів є. «Андерлехт», «Бешикташ» – головні претенденти на чемпіонство у себе в країнах. Тому для них виліт з Ліги Європи катастрофою не стане.

Варто відзначити, що організатори домоглися свого. Правило, за яким переможець Ліги Європи наступного сезону стартує з Ліги чемпіонів, додало значимості турніру. Правда, воно не змінило загальної суті: як і раніше, Ліга Європи залишається турніром для середняків (за рідкими винятками). Бо топи все одно забезпечують собі Лігу чемпіонів. Навіть без витрачання сил на не найпрестижніший євротурнір.

МЮ (Англия)

На пізніх стадіях цьогорічної Ліги Європи зібралась далеко не елітна компанія. Всі команди за статусом – типові європейські середняки. Лише у МЮ авторитет вищий, хоча теперішній стан справ (ігровий рівень) не дозволяє говорити про манкуніанців як про представника топ-категорії. Турнір не приваблює тих, хто футбол цінує лише за блискучими обгортками. Зате радує цінителів гострої боротьби та інтриги. Бо середняки здатні боротися не менш палко, аніж гранди. А іноді навіть і палкіше.

Ліга Європи має свій колорит. І те, що за підсумками перших чвертьфінальних поєдинків не відбулося жодного розгрому, свідчить про конкуренцію і рівність усіх претендентів. Навіть «Шальке», який «згорів» в Амстердамі 0:2, на своєму полі здатен відігратися. За тиждень – матчі-відповіді.