Клубам запропонували п'ять варіантів чемпіонату

Футбол України 15 Квітня, 14:56 1895
Клубам запропонували п'ять варіантів чемпіонату | 19-27
Прем'єр-ліга розробила проекти структури майбутнього сезону. Розширення точно не буде.

Як і обіцяли в УПЛ, цього тижня клуби отримали варіанти формату наступного чемпіонату. Всього їх п'ять - і в жодному не передбачено збільшення кількості учасників чемпіонату. Буде 12 клубів. zbirna.com аналізує можливі варіанти та їх недоліки.

Варіант 1. Коли нічого не потрібно міняти...

Тут передбачена така сама схема турніру, за якою проводиться чемпіонат в поточному сезоні. Команди грають у два кола, а потім діляться на шістки, в яких кожен по два рази зустрічається з кожним. Після першого етапу очки, як ви знаєте, зберігаються, а в першу лігу вибувають два колективи.

Варіант 2. Коли в другій шістці підвищується мотивація...

Все те ж саме, за одним винятком. Найкраща команда другої шістки грає плей-офф за право виходу в Лігу Європи з четвертим або п'ятим місцем (все залежить від єврокубкових розкладів). Причому планується два матчі - по одному вдома і в гостях. Спочатку на полі сьомої команди.

Варіант 3. Коли підвищуються шанси для першої ліги...

Точно такий же розклад, як у другому варіанті, але в першу лігу відразу вилітає один колектив, а ще два грають стикові матчі: 11-е місце УПЛ - з другим місцем ПФЛ, 10-е місце УПЛ - з третім місцем ПФЛ. Перші поєдинки в цих плей-офф пройдуть на полях команд першої ліги.

Варіант 4. Коли до душі класична схема...

Чемпіонат проводиться в три кола - всього 33 тури. Третє коло є дзеркальним відображенням першого або ж Дирекція УПЛ проводить додаткове жеребкування третього кола. Дві команди безпосередньо залишають елітний дивізіон.

Варіант 5. Коли ділити потрібно на три четвірки...

Перший етап змагань - два кола. Після цього команди діляться на три четвірки: з 1-го по 4-е місця, з 5-го по 8-е місця, з 9-го по 12-е місця. У квартетах проводиться ще два кола (шість матчів). Очки, зароблені на першому етапі, зберігаються.

Висновок. У кожної схеми свої недоліки

Перший варіант нам добре знайомий. Всі ми прекрасно знаємо, за що сьогодні борються в другій шістці, по суті, дві третини команд.

У другому і третьому розкладах мотивація у невдах першого етапу, безумовно, зросте. Однак наскільки буде справедливо, якщо, припустимо, сьома команда чемпіонату вийде в Лігу Європи, а у шостої навіть не буде шансу туди потрапити - питання риторичне. У четвертому варіанті теж існують свої недоліки (складно собі уявити, як поділять один домашній матч «Динамо» і «Шахтар»!), а в п'ятому може так вийде, що середній квартет взагалі виявиться біля розбитого корита, якщо в Лігу Європи хтось прорветься через Кубок України.

Загалом, аналізуємо, порівнюємо і не забуваємо, що досвід - син помилок важких. Спробували одну схему, можна спробувати і іншу, а потім прийняти оптимальний варіант. Нагадаємо, що згідно зі стратегічним планом розвитку чемпіонату 12 клубів в УПЛ будуть виступати три роки, а потім нас чекає розширення елітного дивізіону.