Конфлікт інтересів

Футбол України 17 Квітня, 21:11 1686
Конфлікт інтересів
Про ситуацію з єдиним телевізійним пулом.

Дуже тонкий політичний хід: закликати в союзники західних футбольних босів. Спіймати президента ла ліги в кулуарах і в лоб: у вас в чемпіонаті є єдиний пул? - Є. - А може не бути? - Ні звичайно. - Спасибі до побачення.

Той же фортель провернути з французьким футбольним начальником - і вже готовий серйозний аналітичний матеріал. Навіщо іспанцеві з французом знати про наші внутрішні тонкощі, у них своїх проблем вистачає.

Можна було, звичайно, запитати у заїжджих гостей: а могла б, наприклад, ла ліга передати права на телетрансляції чемпіонату такому собі телеканалу «Барса ТВ»? І відповідь - без купюр, повністю видати в ефір. І нехай народ розбирається, де правда, а де ні.

Кому належить і підспівує наш «офіційний» транслятор, всім відомо. Тут навіть доводити нічого не треба - очевидна реальність. Запитайте на вулиці у ста вболівальників, чий він - 99 дадуть відповідь: «Шахтаря», а сотий поперхнется. Можете виконати те ж опитування тільки серед уболівальників «Шахтаря» - напевно результати будуть не сильно відрізнятися. Але ніхто такі дурниці у народу не питає, хоча саме цей народ, саме ці вболівальники на сто відсотків своїми кровними оплачують роботу «транслятора». Реклами-то на ньому практично немає, все фінансування йде за рахунок глядачів. Тих самих, яких не питають.

А якщо питають уболівальників, то їх же і дурнями виставляють. Пам'ятайте опитування на каналах про те, хто винен у бійці «Шахтаря» з «Динамо» - Степаненко або Ярмоленко? Ми в той же день поставили відвідувачам сайту це ж питання. Результати вийшли, м'яко кажучи, інші. І так у всьому, як сказав Ігор Суркіс, з першої до останньої хвилини.

Я вже не кажу про експертів, частина яких віщають тільки що не сидячи навпочіпки і лузаючи насіння. Причому на стіл встрибують в той самий момент, коли треба говорити про «Динамо». Говорячи про «Шахтар», зі столу злазять і підтягують штани і краватки.

Так що давайте чесно: я, як багато інших, в тому числі і Григорій Суркіс, теж за єдиний пул. Безумовно. Двома руками. Це дійсно краще і з фінансової, і з іміджевої точки зору. Тільки давайте по-чесному. Каналам «Футбол», які неодноразово і завзято довели свою не нейтральність, а навпаки, ніжну любов до тільки одній команді, в цьому тендері не брати участь. Поки не відмиються.

Інакше конфлікт інтересів виходить.


Андрій Кравчук