Ігор Суркіс відправив знаменитого фахівця рятувати газон для півфіналу Кубка України

Динамо Київ 20 Квітня, 12:20 3931
Ігор Суркіс відправив знаменитого фахівця рятувати газон для півфіналу Кубка України
Президент київського «Динамо» поділився своїми фахівцями та технікою щоб врятувати поле у Миколаєві.

26 квітня МФК «Миколаїв» та київське «Динамо» зіграють у півфіналі Кубка України. Напередодні поєдинку великі побоювання викликав стан газону Центрального міського стадіону, яке, як відомо, далеко від ідеалу. У пам'яті ще свіжий випадок, коли ФК «Полтава» у чвертьфіналі кубка було зараховано поразку від «Шахтаря», який поскаржився ФФУ на погану якість газону. Керівництво київського «Динамо» могло аналогічно вчинити по відношенню до миколаївців. Але Ігор Суркіс прийняв інше рішення. Президент відправив у Миколаїв своїх кращих фахівців разом із технікою готувати поле до гри.

Приїхав знаменитий Анатолій Колоша, який з 80-х років відповідає за стан поля стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського. Так ось, під керівництвом технічного директора київського «Динамо» й агронома Центрального міського стадіону Валентини Кулик робітники почали працювати над газоном. До вечора обидва воротарські майданчики було не впізнати. Замість двох величезних лисин там дивним чином зазеленіла трава!

Це потрудився динамівський механік Василь Омельчук. За допомогою невеликої машини-дернореза він зняв дерен у кромки поля. Потім його скрутили в рулон і дбайливо перенесли у воротарський майданчик.

Попередньо там зняли шар землі, утрамбували піском, розкидали мінеральні добрива в гранулах і поклали смужки дерну.


Валентина Флоріановна Кулик, яка починала на стадіоні майже півстоліття тому ще при легендарному тренері Євгену Лемешко, і не пригадує, щоб з таким задоволенням працювали на полі. Мало того, що працювали робітники, так ще й підключилися клубні працівники. Наприклад, усередині трамбував майданчик Володимир Стоянов, навіть дозволили попрацювати і журналістам «Миколаївських новин».

До речі, чудо-машинку, яка перетворила миколаївський газон, динамівці купили в минулому році в Англії за 2400 євро. Такі дернорізи обслуговують кращі футбольні газони Туманного Альбіону. Анатолій Колоша вважає, що поле цієї культової лондонській арени, як і стадіонів в Манчестері і Барселоні - з когорти кращих в Європі. А що стосується газону на миколаївському стадіоні, то, за словами Анатолія Яковича, потрібні кардинальні рішення. Хоча, це поле аж ніяк не найгірше в країні. На жаль, однорічний тонконіг, яким засіяний газон, має слабкі короткі коріння і не витримує навантаження футбольними поєдинками. А їх-то за півстоліття зіграно більше семи тисяч! На стадіоні «Динамо», наприклад, поле засіяно американським багаторічним тон, який набагато краще підходить для спортивних баталій.

Анатолій Колоша в своїй професії вже десятки років, з 1984 року - директор стадіону «Динамо», а деякий час назад став технічним директором столичного клубу. Більш авторитетного фахівця з футбольним полям в Україні напевно немає.