Володимир Генінсон: «Буде спекотне обговорення, але в підсумку ми приймемо рішення»

Футбол України 20 Квітня, 12:39 840
Володимир Генінсон: «Буде спекотне обговорення, але в підсумку ми приймемо рішення»
Президент української Прем'єр-ліги вважає, що якість картинки трансляції матчів має бути така, яку не соромно показати в Європі, а матчі повинні проходити на газонах, що не нагадують город.

- П'ять варіантів формату наступного сезону, які ви запропонували клубам, - це остаточний список? Або можливі ще доповнення?

- Ні, це не остаточний варіант. Кожен клуб може внести свої доповнення, зміни, запропонувати свій формат. Більш того, 24 квітня в Будинку футболу буде зустріч, організована ФФУ та Прем'єр-лігою за ініціативою тренерського штабу збірної. У ній візьмуть участь всі головні тренери команд Прем'єр-ліги, представники спортивних департаментів команд і головний тренер збірної України Андрій Шевченко.

Коли всі зберуться, ми вислухаємо думки щодо тих форматів, які ми розіслали клубам. Упевнений, буде спекотне обговорення, але в підсумку ми прийдемо до якогось рішення.

- Багато говорилося про те, що для збереження інтриги на другому етапі варто було б розділити набрані очки в першій частині чемпіонату на два. Тоді нівелюється навіть найбільша перевага.

- Зізнатися, я ні від одного клубу не чув пропозицію, що на другому етапі потрібно якось ділити очки. Так, я в курсі, що подібний формат висувають багато функціонерів, журналісти. Але, повторюся, від клубів подібної пропозиції не надходило.

Чи правильно так чинити, я поки не можу сказати. Є, напевно, певні плюси та мінуси у цьому рішенні...

Що стосується формату, то поки варіант, який ми розглядаємо як основний, це 12 клубів і розподіл на шістки після двоколового першого етапу. У другій шістці дві команди вилітають відразу, третя грає плей-офф із представником першої ліги. Думаємо над тим, як зацікавити команду, яка займе сьоме місце. Але в будь-якому випадку, упевнений, буде цікаво.

- Але погодьтеся, в разі поділу очок, в нашому випадку, наприклад, розрив між першим і другим місцем був би набагато менше і такий формат підігрів б інтригу в боротьбі за чемпіонство.

- Так, адже можна взагалі другий етап починати з повного обнулення! Але мені здається, розподіл очок не зовсім справедливо зі спортивної точки зору. Уявіть собі ситуацію - команда зробила ставку на перший етап, забезпечила солідний гандикап і тут ми зменшуємо його вдвічі. Напевно, це не зовсім правильно. Але це тільки моя думка. Повторюся, на зустрічі в понеділок у Будинку футболу ми обговоримо всі нюанси.

- У Дніпрі, де в найближчі вихідні повинні пройти відразу два матчі Прем'єр-ліги, сьогодні випало багато снігу. Чи не боїтеся, що це може перешкодити проведенню поєдинків?

- Багато в чому через те, що у всіх наших клубів немає гідної інфраструктури, ми і просимо поки залишити в Прем'єр-лізі 12 команд. Ніхто, жодна людина в Прем'єр-лізі не говорить, що формат з 16-ма командами в елітному дивізіоні - це погано. Але потрібен час, щоб клуби з першої ліги, які бажають виступати на вищому рівні, підтягнули свою інфраструктуру. Щоб у нас не було ситуації, як з відміною кубкового матчу в Полтаві.

- До речі, ви не розглядаєте варіант, що ФК Полтава подасть апеляцію на рішення КДК ФФУ і півфінальний матч Шахтар - Дніпро 26 квітня не відбудуться?

- Такий варіант ми не розглядаємо, хоча я знаю, що інтереси ФК Полтава представляють сильні юристи.

- Крім власне формату чемпіонату вам ніяк не вдається зібрати єдиний телевізійний пул. Судячи з недавніх висловлювань президента «Динамо», ситуація зайщла у глухий кут?

- Я так не вважаю. Принаймі, є підтвердження від усіх 12 клубів про передачу нам маркетингових прав. Що стосується телевізійних прав, то якщо всі 12 клубів будуть показувати 12 різних каналів - ми тільки за! Але тільки в разі, якщо канали можуть домовитися з клубами з фінансової точки зору і при цьому будуть в змозі забезпечити високу якість картинки і дотримуватися наших вимог. Але, наскільки я знаю, зараз не стоїть черга з бажаючих показувати футбольні матчі.

Що стосується коментаря Ігоря Суркіса, то він же не сказав, що він проти централізації маркетингових прав. Так, він сказав, що у нього є претензії до певного каналу. Але при цьому Ігор Михайлович як розумний, якщо хочете - просунутий бізнесмен, прекрасно розуміє, що тільки об'єднавшись, ми зможемо заробити.

Повторюся, ми не проти показу матчів на різних каналах. Але при цьому має бути якість картинки, яку не соромно показати в Європі та ігри не повинні проходити, скажімо так, на газонах, що нагадують город.

- До речі, у Прем'єр-ліги зараз немає повноважень скасувати матч на тому чи іншому стадіоні з мотивацією, що він нагадує город?

- Зараз немає. Але ми дуже тісно в цьому питанні працюємо з ФФУ і маємо повне розуміння в цьому питанні. Наприклад, зараз ми відправили інспекцію в Миколаїв, де пройде півфінал Кубка України. З такою ж інспекцією туди відправилися представники ФФУ. Потім ми зіставимо свої висновки і ще раз проінспектуємо Миколаїв. Поки прогнози щодо поля на місцевому стадіоні оптимістичні.

- А які прогнози щодо поля в Одесі, де ви плануєте проводити Суперкубок України?

- Поки Одеса - основний претендент. Але тільки в разі, якщо на стадіоні Чорноморець буде газон відповідної якості. Правда, ми готуємо і запасні варіанти. Це Львів і Дніпро. Але це рішення згідно регламенту, має прийматися тільки за згодою двох команд, які будуть розігрувати трофей.

Валерій Новобранець