​Артем Франков: «Це має бути особиста помста Сергія Реброва за ті неприємності, які «Шахтар» завдав «Динамо» в минулому сезоні»

Динамо Київ 21 Квітня, 08:58 1587
​Артем Франков: «Це має бути особиста помста Сергія Реброва за ті неприємності, які «Шахтар» завдав «Динамо» в минулому сезоні»
Головний редактор журналу «Футбол» Артем Франков поділився з 1927.kiev.ua рецептом успіху «біло-синіх» в матчі з донецьким «Шахтарем».

— Матчі «Динамо» та «Шахтаря» завжди особливі. Ці поєдинки давним-давно перетворилися в дербі, напруженіше за «ель-класико». Це поза сумнівами. При цьому, напруга у стосунках лише зростає, що ми можемо спостерігати останнім часом напередодні матчу.

Безумовно, для Сергія Реброва цей матч особливий. Це не лише шість пунктів, відновлення чемпіонської інтриги, а й перевірка новоявленої динамівської тактики. Чи дійсно перебудова «Динамо» успішна можна перевірити лише в таких матчах.

Також, це має бути особиста помста Сергія Реброва за ті неприємності, які «Шахтар» завдав «Динамо» в минулому сезоні. Згадайте, як дорікали киянам, які завоювали чемпіонство, але двічі програли своєму головному конкуренту? Відповіді, що чемпіон визначається протягом всієї дистанції якось відлітали, а народ на це охоче вівся.

Як не крути, цей матч для «Динамо» більш значимий, ніж для «Шахтаря». Паулу Фонсека може розвіяти марні надії вболівальників «Динамо» і утвердити себе, як головного тренера, бо два найважливіші матчі в цьому сезоні він програв.

— Чи може здивувати Сергій Ребров, з огляду на спад в грі «Шахтаря» і дискваліфікацію Фреда?

— Якщо взяти до уваги останні матчі «гірників» і «біло-синіх», то ще більше стає зрозумілим, на скільки важливим для донеччан є цей гравець і як важко його повноцінно замінити. Але в «Шахтаря» «тайсонів з марлосами» вистачає, на жаль для динамівських вболівальників.

З приводу здивувати, то хорошим здивуванням було б повторення швидкого голу, як це було в останньому поєдинку, але Мораєса в «Динамо» немає і «запускати» потрібно вже іншого нападника. Цікаво, хто ним буде?

Надіюся, що для кожного динамівця це буде особлива гра, і вони «гризтимуть траву», робитимуть все можливе, щоб виграти. Потрібен чіткий тактичний план, індивідуальна майстерність кожного з гравців, хороша командна швидкість і домашні заготовки, правильний настрій – і все буде добре. Тим паче, «Шахтар» теж не ідеальний. А перед таким матчем вся втома десь зникає, відправляється в лікарню без гравця, і сліпі прозрівають, глухі починають чути, а кульгаві – бігають. В будь-якому разі, я добивався б від учасників цього матчу саме такого настрою. Якраз та демотивація, яка помітна в діях «Шахтаря», може зіграти на руку «Динамо» і я надіюся, що так і буде.

— Федерація закликає фанів утриматися від використання піротехніки, бо на матчі буде присутній інспектор від УЄФА. Чи можливо провести це футбольне свято без цих вболівальницьких атрибутів?

— Позиція ультрас всім відома і вони навряд-чи від неї відступлять, якими покараннями їх би не лякали. Вони не згідні з забороною піро та цим законом по міжнародній футбольній безпеці. Я не дуже вірю в дієвість таких закликів. Піро – це не найстрашніше, що може бути на трибунах і недавній штраф в 100 тисяч гривень, який наклали на «Динамо», має послугувати нагадуванням про цей серйозний момент. Думаю, що вдома служба безпеки «Динамо» зуміє застосувати з цього приводу певні міри.

Розмовляв Микола Тимощук