Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки

Динамо Київ 21 Квітня, 23:04 2337
Післяматчева прес-конференція Паулу Фонсеки
Головний тренер «Шахтаря» прокоментував перемогу над «Динамо» на НСК «Олімпійський» (0:1).

- Сьогодні була чудова гра, яка закінчилася нашою перемогою. Ми провели перший тайм на дуже високому рівні, як в обороні, так і в атаці. Майже всю гру контролювали м’яч. У другому таймі «Динамо» стало більше атакувати, тому нам довелося уважніше оборонятися та грати через довгі передачі. Думаю, що ми сьогодні заслужено перемогли.

- Сьогодні ви збільшили відрив від «Динамо» до 14 очок. Як будете мотивувати свою команду в решті матчів сезону?

- Незважаючи на 14 очок відриву, усі повинні розуміти, що нічого ще не закінчилося. Я завжди казав, що ми будемо фокусуватися на всіх матчах, нас влаштовують лише перемоги. Ми дуже поважаємо «Динамо» і після такої перемоги потрібно, щоб наша команда не розслаблялася та продовжувала грати з такими самими амбіціями. Ми будемо робити все, щоб так і було.

- Чи ведуть у вас в команді статистику, скільки матчів залишилося «Шахтарю», щоб оформити чемпіонство де-юре?

- Я повинен думати про перемогу в кожному матчі, і саме ці амбіції мають залишатися у команди. Поки чемпіонство не підтверджено математично, ми будемо виходити за перемогою у кожній грі. Наступний матч у нас буде кубковий, проти «Дніпра», яке ми поважаємо та яке показує хороший футбол. На цьому ми й фокусуємося.

- На що був зроблений акцент при підготовці до цієї гри з «Динамо»?

- Звісно, ми провели глибокий аналіз ігрової схеми «Динамо» та готувалися до всього, що може відбутися у грі. Тим не менш, ми не відміняємо свої принципи та стиль гри, не дивлячись на суперника. Наші ідеї залишаються такими самими абсолютно на всі матчі. Наш стиль гри готовий протистояти будь-яким командам.

- Чи нагадує сьогоднішній матч проти «Динамо» за своїм рівнем поєдинки «Порту» та «Бенфіки», в яких ви брали участь у Португалії?
- Так. В одному з таких матчів «Бенфіка» грала з «Порту» кілька тижнів назад, стадіон був заповнений. Знаю, що сьогодні також зібралося дуже багато вболівальників. А футбол є красивим, коли стадіон повністю заповнений. Не хочу помилятися у цифрах, але кількість населення України – близько 40 мільйонів, тому я інколи питаю сам себе – чому так мало людей на стадіонах? Я розумію, що Україна переживає важкий момент, тому ми всі маємо об’єднатися та подумати про те, як можна збирати більше людей на це свято. Футбол об’єднує людей, це свято. Думаю, що зараз виросла повага один до одного у матчах «Динамо» та «Шахтаря», і це прикрашає футбол. Коли люди приходять на стадіон, вони забувають про свої проблеми та відчувають задоволення. Я та футбольний клуб «Шахтар» намагаємося робити все від себе залежне, щоб збирати більше людей на стадіонах.

- З якими думками ви підете на зустріч тренерів команд УПЛ із Андрієм Шевченком?

- Перш за все, хочу сказати, що ця зустріч – дуже хороша ініціатива. Коли я працював у Португалії, таких заходів не було. Тому я вдячний Шевченку за це. У нас буде можливість зібратися разом, щоб обговорити, як можна покращити футбол – гру, яку люблять так багато людей. Думаю, що разом ми зможемо сформувати ідеї, які зроблять український футбол набагато кращим.