Динамо Київ 21 Квітня, 23:10 2614
7 головних висновків із дербі «Динамо» – «Шахтар» | 19-27
«Футбол 24» виділяє головні моменти центрального матчу 26 туру УПЛ.

«Шахтар» забив з першої спроби

Гості обрали позицію очікування. Мовляв, покажіть нам, на що ви здатні, а тоді ми відповімо. «Динамо» спробувало підібратися до воріт Пятова – Ярмоленко навіть забив ефектний гол (щоправда, з порушенням правил). Але перша ж грунтовна відповідь «Шахтаря» втілилася в гол. Тайсон подав на голову Феррейрі, а той забив свій 11-й гол у чемпіонаті, який вивів аргентинця на перше місце в списку бомбардирів. Коваль не врятував, Кадар та Антунеш не підстрахували свого голкіпера.

Швидкий забитий гол надав «гірникам» величезну перевагу – не тільки психологічну, але й тактичну. Тепер можна було спокійно грати по результату і очікувати шансу на швидку, фірмову, вбивчу контру. Пружина випрямилася вже через 4 хвилини, коли Бернард не реалізував вихід сам на сам із голкіпером – сейв матчу від Коваля!

«Динамо» – без ідей

Коли настав час відповідати, у «Динамо» не виявилося жодних аргументів. Неспроможність зв’язати 2-3 передачі докупи, розриви між лініями, повільна робота з м’ячем. А найгірше – відсутність ідеолога в центрі поля. Бєсєдін перебував на сухому пайку, із Ярмоленком надійно працювали опоненти (здебільшого – Степаненко), не йшла гра у Гармаша. Хоча б якимись нестандартними діями зрідка виділявся Морозюк. І все!

А де видовище?

Цікаву статистику за підсумками першого тайму навів Євген Гресь. На дві команди – лише 4 удари по воротах, з них лише 2 – у площину; 3 стандарти і 5 офсайдів. Причому, важливе уточнення: у «Динамо» – жодного влучання в площину і натомість у пасиві всі 5 офсайдів. «Гірники», відчувши, що з таким суперником можна не грати на повну силу, також скинули оберти. Загальна картина того, що відбувалося на полі, розчарувала. Від «Класичного» очікують футболу, напруги, драми. Не було нічого.

Гармаш не зраджує собі

Додати «вогнику» у відверто нудне дійство вирішив Денис Гармаш. У другому таймі ми впізнали хавбека «Динамо» з того, гіршого боку. З’ясування стосунків із Тайсоном, активна участь в інших нефутбольних моментах, дискусія із Костянтином Трухановим, жовта картка. Ще трохи – і глядачі практично гарантовано отримали б нову серію «Бійцівського клубу». Ребров вчасно зреагував на такі метаморфози і зняв Гармаша із гри – щоб не закінчувати вдесятьох.

Заміни

Циганков, який вийшов замість Гармаша, активно взявся за стандарти, однак подачі у хавбека «Динамо» не пішли. Рибалка та Очігава, якими Ребров спробував освіжити гру своєї команди, також нічим помітним не відзначилися. Натомість Паулу Фонсека, знявши Коваленка і випустивши Малишева за 10 хвилин до закінчення основного часу, показав, що робить ставку на утримання рахунку.

Удар престижу для «Динамо»

У це важко повірити. Це щось просто нереальне. Таке, яке не одразу вкладається в голову. Але перший удар у площину воріт Пятова відбувся на 79 хвилині. Пантіч кволо приклався із середньої дистанції – кіпер без проблем впорався з м’ячем. Це був перший удар і… останній. Удар престижу. Удар по престижу.

Рекорд відвідуваності

«Шахтар» переміг, як ніколи, спокійно. Команда Фонсеки збільшила відрив від «Динамо» до неймовірних 14 очок. А «Олімпійський» підняв рекорд відвідуваності цього сезону до 51 732 глядачів. Закономірно, що цей скупий на події матч запам’ятається саме фанатською активністю. “Динамівські» сектори потужно смалили піротехнікою упродовж всього матчу. А їх акція пройшла під гаслом «100 % білий». Проте гра улюбленої команди спонукає думати про скорботні кольори.