У Прем'єр-лізі вона обов'язкова, принаймі, по регламенту, хоча на практиці траплялося різне.
У підсумку ми з'ясували, що тільки 5 стадіонів з 23 задіяних у Першій лізі мають систему підігріву - це стадіони в Маріуполі, в Черкасах, в Сумах, в Чернігові і «Оболонь-Арена» в Києві. Є й кілька стадіонів, де колись встановлювався підігрів, але по факту він не використовувався давно, або взагалі ніколи.
Ніяких проблем з допуском стадіону до сезону в УПЛ не зазнає «Іллічівець». Ймовірно, не буде проблем і у «Десни» - її стадіон в Чернігові, має підігрів, поки реконструюється, але свої матчі вона, якщо підвищиться в класі, зможе проводити, наприклад, на київській «Оболонь-Арені». Там же вона грає частину матчів у Першій лізі.
Найбільші проблеми у «Вереса», що йде третім. Рівненський стадіон «Авангард» поки що не відповідає багатьом стандартам УПЛ, не тільки в плані підігріву поля. Немає підігріву і на стадіонах в Вараш і Березному, де команда проводила деякі матчі.
За словами президента ПФЛ Сергія Макарова, атестацію для участі в УПЛ проходять шість клубів - «Іллічівець», «Верес», «Десна», «Геліос», «Черкаський Дніпро» і «Арсенал-Київ». При цьому тільки три з них мають стадіони з підігрівом - немає у «Вереса», «Геліоса» і «Арсенал-Київ». Правда, харківський і київський клуби можуть скористатися іншими стадіонами міст, а «Верес» - грати в Ужгороді або у Львові.
З використаних в цьому сезоні стадіонів другої ліги підігрів є тільки у двох, і це - «Львів Арена» (на ній грав «Рух» Винники) та запорізька «Славутич Арена» (хоча «Металург на ній вже не грає через дорогу вартість). Але клубам другої ліги простіше, адже навіть якщо піднімуться в класі на дивізіон вище, то все одно система підігріву не буде потрібною. Логічно, що витрачати чималі суми на її установку вони поки не бачать сенсу.
Дослідження засноване на опитуванні джерел з ФФУ, ПФЛ і безпосередньо клубів.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!