Чому новий формат УПЛ - «гірше не придумаєш»

Футбол України 27 Квітня, 09:37 1671
Чому новий формат УПЛ - «гірше не придумаєш»
В Прем'єр-лізі анонсували плей-офф за право грати в еліті.

Depo.Sector розібрав «на гвинтики» заяву директора УПЛ Євгена Дикого.

«Буде два етапи. На першому 12 команд зіграють у два кола. Формуються дві шістки. Перша розігрує звання чемпіона і путівки в єврокубки. Друга шістка визначить клуби, які залишать прем'єр-лігу. Будуть два плей-оф. 10-а і 11-а команди зіграють з клубами ПФЛ по два матчі», - розповів директор УПЛ.

Що ж? Тепер розуміємо, що головного завдання «мотивувати» команди нижньої шістки в Прем'єр-лізі так і не вирішили. Якщо спроектувати новий формат на теперішню турнірку, то «Сталь», «Ворскла» та й «Зірка» знову грали б поєдинки без інтересу. Пригадую, саме тренер полтавців Василь Сачко акцентував, що потрібно знайти мотивацію для команд другої групи. «Почули кожного» це називається.

Рухаємося далі по тексту заяви... «Зимова пауза – 19-й тур запланований на 10 грудня. Ми пропонуємо провести два тури в лютому, якщо погода не дозволить, реагуватимемо на це по ходу», – сказав Євген Дикий. Як бачимо і тут не врахували практику цього сезону. Два матчі в грудні обіцяють, що повториться епопея з поєдинком «Олімпік» - «Карпати» або ж феєричний матч в «снігу по коліна» «Ворскла» - «Динамо».

Ще два тури хочуть провести в лютому? І реагуватимуть по ходу? Як це виглядатиме? Команди будуть попереджати за день чи за тиждень? Це ж не зустріч старих друзів! У команд цикли підготовки... Як би не було, а біда з весняними газонами нікого нічому не вчить.

Окрім того, промоніторивши думку представників команд, можна дійти висновку, що і вони навряд чи задоволенні таким форматом. Адже тут є повна відсутність логіки і роботи «над помилками». Тож скептицизму перед стартом нового сезону в УПЛ лише побільшало.