Юрій Мороз: «Чемпіонство - це добре, але ця вікова група має розуміти, що в них є перспективи успішно грати в першій команді»

Динамо Київ 1 Травня, 10:04 1057
Юрій Мороз: «Чемпіонство - це добре, але ця вікова група має розуміти, що в них є перспективи успішно грати в першій команді»
Наставник юнацької команди «Динамо» Юрій Мороз прокоментував перемогу своєї команди над «Сталлю» з Кам'янського та дострокове чемпіонство.

- Сьогодні у хлопців була позамежна мотивація, особливо на початку гри. Підсумок цього - забиті м'ячі. Ми вимагаємо від Алексєєва, щоб він постійно працював у воротарському майданчику. Але щоб забивати, туди потрібні передачі. Сьогодні в першому таймі добре діяли флангові гравці як зліва, так і справа. Як наслідок, були передачі, і йому нічого не залишалося, крім того як підставляти голову та реалізовувати. Хоча й у другому таймі у нього були ще стовідсоткові моменти, які він не використав.

У другому таймі ми трохи підлаштуватися під противника. Рахунок був 3:0, намагалися дограти малою кров'ю та стати чемпіонами країни.

- Якщо брати фазу атаки, гравці часто потрапляли в офсайди. Із чим це пов'язано?

- У нас на тренуваннях немає таких тактичних вправ, щоб ми спеціально відпрацьовували офсайди. Це або гравець, який володіє м'ячем, пізно віддає передачу, або той, що відкривається, рано забігає. Але добре, що гравці намагаються туди бігти - це хороший показник. Так, вони не завжди проглядають лінію поза грою, більше концентруються на м'ячі. У цьому плані є певні недопрацювання, але, повторюся, добре, що хлопці біжать в атаку. Потрапляння в офсайд також залежить від суперника, від того, наскільки вміло вони створюють положення поза грою.

Я задоволений тим, як наші хлопці бігли вперед. Щоправда, були моменти, коли при перспективному розіграші наших атак гравець, потрапляючи в офсайд, зривав хороші комбінації. Словом, є, над чим працювати. У майбутньому постараємося, щоб у цьому аспекті все було синхронно.

- Чи можна сказати, що до завершення сезону ви відчували певні кадрові проблеми? Наприклад, Янаков перекваліфікувався в центрфорварда.

- Просто сьогодні так склалися обставини, що Денису довелося вийти в лінію атаки. У сучасному футболі універсалізм ніхто не скасовував. Якщо футболісти добре себе проявляють на позиціях, де вони добре вміють грати й при цьому можуть зіграти на інших позиціях, це спрощує роботу тренера під час гри.

- В останніх матчах за команду U-19 грають Алібеков та Шапаренко, які раніше виступали за U-21. Берете їх на допомогу або їх «понизили»?

- Це для допомоги нам. Оскільки перша команда дає до U-21 своїх гравців, ці хлопці можуть не мати достатньо ігрової практики. Чому б їм не отримати її у нас?

- Які плани на решту матчів після дострокового чемпіонства? Будете залучати футболістів із ДЮФШ?

- Молодших гравців залучати не можемо, тому що вже є заявка, крім того, вони поїхали на чемпіонат Європи. Будемо продовжувати працювати в тому ж дусі: здобувати перемоги, награвати поєднання. Є над чим працювати. Чемпіонство - це добре, але ця вікова група має розуміти, що в них є перспективи успішно грати в першій команді. Потрібно завжди бути готовими для цього.