Динамо Київ 3 Травня, 12:39 760
25 років тому Віктор Леоненко дебютував за «Динамо» | 19-27
3 травня – знаменна дата в історії українського футболу. Вона подарувала нам видатного футболіста, а потім і телеексперта.

25 років тому в складі київського «Динамо» дебютував один з найодіозніших за всю клубну історію виконавців – нападник Віктор Леоненко.

Це сталося 3 травня 1992 року, матч-відповідь чвертьфіналу Кубка України проти запорізького «Торпедо». На виїзді «біло-сині» сенсаційно поступилися команді Євгена Лемешка 0:1 й збиралися удома те відставання відіграти.

Перший тайм матчу-відповіді склався непогано. Завдяки м’ячу Валерія Єсипова динамівці зрівняли рахунок за сумою двох поєдинків.

А в перерві наставник господарів Анатолій Пузач вирішив добити опонентів, випустивши замість хавбека Сергія Ковальця в компанію до Єсипова і Олега Саленка третього форварда – Віктора Леоненка. Тим самим, на полі в складі «Динамо» діяло відразу три нападники з Росії (Єсипов народився в місті Щигри Курської області, Саленко – в Ленінграді, а Леоненко – в Тюмені).

Втім, ставка Пузача на атаку мала зворотній ефект. Запоріжці добре оборонялися, а на 59-й хвилині Олександр Заєць після подачі кутового навіть забив Ігорю Кутєпову мяч у відповідь. Так той матч і завершився – 1:1. Головний фаворит сенсаційно вибув з кубкового турніру на стадії чвертьфіналу. Перший Леоненків млинець у складі киян виявився вельми глевким.

«Динамо» (Київ) – «Торпедо» (Запоріжжя) – 1:1 (перший матч – 0:1)

3 травня 1992-го. 1/4 фіналу Кубка України. Матч-відповідь. Стадіон «Динамо». 1 487 глядачів

Арбітри: Я. Грисьо (Львів) – Онуфер, Сельменський (обидва – Ужгород)

«Динамо»: Кутєпов, Лужний, Цвейба (к), О. Матвєєв (П. Яковенко, 42), Ю. Мороз, С. Ковалець (Леоненко, 46), Сукіасян, С. Заєць, Саленко, В. Єсипов, Грицина (Беца, 77).

Тренер: Анатолій Пузач

«Торпедо»: І. Моїсеєв, В. Сидоркін (О-др Никифоров, 85), Черкун (к), Нефьодов, Узаков, О-др Волков, Владислав Лютий, Мареєв, Ю. Бакалов (Цюра, 52; О-др Соболь, 74), Р. Бондаренко, О-др Заєць

Тренер: Євген Лемешко

Голи: 1:0 – В. Єсипов (15). 1:1 – О-др Заєць (59)