Хіт-парад. Десятка найбільш запеклих порушників збірної України

Збірна України 3 Травня, 19:54 1439
Хіт-парад. Десятка найбільш запеклих порушників збірної України
Що ви знаєте про те, хто частіше за інших отримував жовті та червоні картки в національній команді?

За 25 років своєї біографії футболісти збірної України заробили 361 попередження в 238 матчах різного рангу і 15 разів віддалялися з поля. Сайт zbirna.com вирішив побалувати читачів добіркою фактів і рейтингів щодо найбільш хуліганських гравців в історії національної команди. А заодно згадати і джентльменів.

Найзапекліші порушники збірної України. Топ-10

КК - червона картка, ЖК - жовта картка, ШО - штрафні очки (КК - 5 очок, ЖК - 1 очко).

Власне кажучи, рейтинг найнедисциплінованіших футболістів ви щойно побачили. Спеціально не говоримо - грубіянів. Тому що жовту картку можна отримати не тільки за удари по ногах або затримку суперника руками. Але і за сперечання з арбітром, за емоції, за гру рукою. Грубості в цьому немає. Але є покарання за порушення кодексу правил.

Цікаво, що лідери рейтингу - Олександр Кучер і Анатолій Тимощук - очолюють також списки і за окремими категоріями матчів.

Найбільш недисципліновані в офіційних турнірах

14 очок - Олександр Кучер, Анатолій Тимощук, Євген Хачеріді;

11 - Андрій Гусін, Володимир Єзерський, Руслан Ротань, Тарас Степаненко;

9 - Владислав Ващук, Андрій Несмачний;

7 - Денис Гармаш, Роман Зозуля, Дмитро Парфьонов...

Найбільш недисципліновані в спарингах

9 очок - Олександр Кучер, Ярослав Ракицький, Анатолій Тимощук;

7 - Артем Федецький;

6 - Віктор Леоненко, Віталій Мандзюк;

5 - Євген Похлебаєв, Євген Хачеріді, Артем Яшкін;

4 - Андрій Гусін, Тарас Михалик, Олег Шелаєв...

Багато хто при цьому може збільшити кількість штрафних очок. І до кінця 2017 рейтинги придбають трішки інший вид.

Зрозуміло, найчастіше покарання від арбітрів отримують гравці, яким за службовим обов'язком належить руйнувати. Але в наведених вище списках присутні не тільки захисники і опорні півзахисники. У ньому є навіть форварди (Зозуля, Леоненко), а також атакуючі півзахисники (Похлебаєв, Яшкін).

П'ять футболістів видали серії з трьох матчів поспіль, в яких вони отримували покарання від арбітрів. Першим це зробив Андрій Гусін (2005 рік), потім в 2006-му повторили Владислав Свідерський і Володимир Єзерський, а в 2012-му компанію їм склали Євген Хачеріді та Олександр Кучер.

Але є й інші приклади. Наприклад, Андрій Шевченко може похвалитися циклом з 68 матчів, в яких він обходився без карток. Серія тривала майже 10 років - без двох місяців: розпочалася 15 листопада 1997 року, закінчилася 12 вересня 2007-го. У Андрія П'ятова серія на 10 матчів менше, але вона поки не закрита (почалася 14 жовтня 2009 року).

Два значних періоди без карток провів Олександр Шовковський - 54 матчі (з моменту дебюту 13 листопада 1994-го по 9 жовтня 2004 року) і 37 матчів (з 17 листопада 2004 року, серія так і не завершена).

За всю свою кар'єру в збірній Шовковський взагалі отримав лише одне попередження в 92 іграх (Пятов - стільки ж в 72-х). Два штрафних очка за 68 поєдинків набрав Андрій Ярмоленко (у нього діюча серія - 28 матчів без покарань). У Шевченка зібралося сім жовтих карток в 111 матчах.

Взагалі без штрафів завершив кар'єру в збірній Віталій Косовський (25 ігор). Є довгий список футболістів, які можуть похвалитися тим же самим, але вони провели набагато менше матчів. А ми звернемо особливу увагу на Богдана Бутка, який 24 рази виходив на поле у складі національної команди і поки ще жодного разу не отримував покарання від арбітрів.