Експертиза. Де в Європі затребувані українські футболісти

Динамо Київ 10 Травня, 17:41 1369
Експертиза. Де в Європі затребувані українські футболісти | 19-27
Унікальна карта представництва українського футболу в топ-дивізіонах європейських ліг.

Чи знаєте ви, скільки українських футболістів заявлені за клуби чемпіонатів країн, що входять до УЄФА? Навряд чи. Але ми розповімо. Після довгих підрахунків вдалося з'ясувати - 138 осіб! І це - тільки в топ-дивізіонах. Без урахування Ліхтенштейну, де немає свого національного чемпіонату, а також Андорри - по ній немає достовірної інформації.

Український слід виявився в 28 європейських чемпіонатах з 51-го (УПЛ виносимо за дужки). При цьому переважна більшість наших легіонерів осіла в країнах пострадянського простору - 88 осіб. Найпопулярніші ліги - білоруська (32), грузинська (11), казахстанська (9) і російська (9).

І тільки 50 гравців вирушили за іншими напрямами в Старому Світі, не злякавшись мовного бар'єру. Тут серед лідерів - Польща (6), Бельгія, Угорщина, Німеччина, Греція (по 5) та Туреччина (4).

украинские футболисты

Інфографіка. Футбольна географія українських легіонерів в європейських чемпіонатах

Цікаво було порівняти Україну з іншими країнами, збірні яких виявилися в одній відбірковій групі ЧС-2018. За загальною кількістю гастарбайтерів Хорватія в одну хвіртку обігрує нас. Зате Ісландія, Фінляндія, Косово і Туреччина все разом мають в європейських чемпіонатах 137 легіонерів - на одного менше, ніж ми.

Однак якщо говорити про якість, то Україна грунтовно здає позиції. У великій п'ятірці ліг Європи заявлені всього вісім наших легіонерів, зате у Хорватії - 37, у Туреччині - 14. Наші показники можна порівняти з Ісландією (6) і Фінляндією (5).

Але не будемо забувати, що в цю вісімку входять Роман Зозуля, Владлен Юрченко, Денис Олійник, Денис Бойко, які давно вже не мають ігрової практики, а Ігор Березовський і зовсім жодного разу не виходив у складі «Дармштадта». А останнім часом перестав грати Артем Федецький, травмований Артем Кравець, незрозуміла ситуація у Євгена Коноплянки.

Не у всіх топ-дивізіонах європейських ліг можна знайти і хорватів, незважаючи на дві з половиною сотні легіонерів з цієї країни. Але цікаво подивитися, які у них найпопулярніші напрямки. Це Словенія (43), Боснія (36), Італія (19), Румунія (13), Угорщина і Польща (по 9).

Турки явні домосіди (у них з уровенем фінансування і конкуренції в чемпіонаті все в порядку). 40% легіонерів виступають в Німеччині (10 осіб), решта розкидані по окремих країнах по 1-2 футболіста.

Є свої явні пріоритети у ісландців - Швеція (13), Норвегія (11) і Данія (10).

Приблизно так само виглядає футбольна географія у фінів - Данія, Швеція (по 8), Норвегія (4). Цікавий розкид у косоварів - Голландія, Норвегія, Туреччина, Швейцарія (по 4), Хорватія (3).

Легіонери з країн групи I відбору ЧС-2018 в чемпіонатах зони УЄФА


Примітка. Враховано тільки топ-дивізіони.

Рано чи пізно ситуація з легіонерами стабілізується. Пафос, понти, емоції та інше лушпиння відсіється, а визнання прийде до тих, хто дійсно готовий грати в нових реаліях і відстоювати своє місце під сонцем.

Теорія Чарльза Дарвіна - шлях природного добору - працює в європейському футболі на тлі чітко вибудуваних ринкових відносин незалежно від бажання окремих індивідуумів. Ти або граєш і отримуєш гроші та славу, або опиняєшся на узбіччі.