Василь Бондарчук: «Коли ми обіграли «Динамо», Сабо змішав Шовковського з лайном»

Динамо Київ 11 Травня, 19:17 1269
Василь Бондарчук: «Коли ми обіграли «Динамо», Сабо змішав Шовковського з лайном»
Один із найобдарованіших півоборонців українського футболу 90-х років розповів про те, як у складі «Зірки» обіграв київське «Динамо».

- «Зірка» у дебютному для себе сезоні у вищій лізі запам’яталася найперше перемогою над київським «Динамо».

- Перед матчем Іщенко наголошував, щоб команда не хвилювалася і ніхто не випадав з гри. Власне, як би у тому сезоні не було, але в кожному матчі ми билися, стояли на смерть. Грали від оборони, а вперед виходили за рахунок швидких передач в один-два дотики. Але головне – воротар Ілля Близнюк у тому матчі відіграв так, що його можна було за збірну світу виставляти. Вітя Леоненко разів десять виходив на ворота, а Ілля не пропустив жодного. Пропустили ми першими, але в одній з контратак Серьожа Борисенко, велет зі зростом понад 190 сантиметрів і розтоптаним 44-м розміром взуття рахунок зрівняв, а невдовзі Юра Мартинов як дав Шовковському між вух, що той майже не поворухнувся. Звісно, воротарська помилка була, але слова тренера киян Йожефа Сабо після матчу насмішили. Він сказав, що таких воротарів по дворах можна знайти мільйони. Змішав Йожеф Йожефович Сашка з лайном. Мені навіть шкода хлопця було.

У принципі, я Шовковського теж видатним голкіпером не вважаю. Просто, нормальний, везучий голкіпер. З усіх воротарів на теренах колишнього СССР справді захоплювався лише Дасаєвим. Його гра на виходах була унікальною. Перехопив м’яч, відразу оцінив ситуацію і влучним введенням у середину поля розпочав атаку своєї команди. Перегрупуватися суперникові при такому миттєвому переході вкрай складно. Нині таких воротарів у нашому футболі немає. Виділити можна одного Пятова. Але Андрій нормальний голкіпер, не більше того. В «Динамо» усіх воротарів на роки вперед розлякав Шовковський. Сидіти на лавці до старості не бажав ніхто, - цитує Бондарчука UA-Футбол.