Найсильніші зі слабших. Чи відповідають клуби ПФЛ вимогам Прем'єр-ліги

Футбол України 15 Травня, 12:15 2587
Найсильніші зі слабших. Чи відповідають клуби ПФЛ вимогам Прем'єр-ліги | 19-27
Змагання футбольних команд в усіх лігах вийшло на фінішну пряму.

Depo.Сектор проаналізує перспективи клубів, які вже завтра підвищуються в класі. В Першій лізі «Іллічівець» вже забезпечив прописку, а окрім того на друге місце в УПЛ претендують «Верес» з Рівного та «Десна» з Чернігова. Окрім того проаналізуємо умови в яких існують найближчі переслідувачі харківський «Геліос» та «Колос» з Ковалівки.

«Іллічівець» (Маріуполь), стадіон «Іллічівець» : ще в квітні атестаційний комітет ФФУ відрапортував, що лише лідер Першої ліги відповідає усім вимогам УПЛ. Це й не дивно, команда була постійним представником еліти. Стадіон на 12 тисяч, щоправда виглядає, як і сам клуб, як згадка радянщини.

«Десна» (Чернігів), стадіон ім. Ю. Гагаріна: проблем - непочатий край. Ще минулого року в клубі розпочали стелити новий газон на арені, яка вже тепер буде з електропідігрівом. В авральному порядку готують роздягальні, кімнати арбітрів та прес-ложу. До північної трибуни, на якій досі стоять дерев'яні лавки, руки ще не швидко дійдуть. Тобто, якщо «Десна» вийде в УПЛ, то трибуну закриють для глядачів. А звідси і проблеми, бо місткість арени одразу стане меншою, аніж 5 тисяч місць. Окрім того в клубі вже прозвітували, що зробили запасне поле для тренувань і на фінішній прямій підготовка готелю-бази, де б жили футболісти. В ідеалі клубу потрібно ще рік-два аби достойно заходити в еліту.

«Верес» (Рівне), стадіон «Авангард»:вся клубна господарка в руїні. Арена зараз теоретично вміщає до 5 тисяч глядачів, але оновлені сектори в перемішку з зруйнованими справляють гнітюче враження. Мова не йде ані про підігрів чи полив газону. У клубу немає бази. Тренувальне поле - це швидше пасовище для курей. Про УПЛ і мови не може бути. В Рівному хизуються проектом нового стадіону на 13 тисяч місць і вартістю 110 мільйонів гривень. Обіцяють зробити його за два роки. Ще не один десяток мільйонів гривень і кілька років потрібно буде для побудови структури клубу.

«Колос» (Ковалівка, Київщина), стадіон «Колос»: ідеальна інфраструктура, окрім стадіону. Команда, яка представляє село в Васильківському районі Київської області, вже зараз готова виступати в прем'єр-лізі. Єдина проблема - крихітний стадіон на тисячу з лишком місць. Впродовж року в клубі обіцять встановити підігрів газону ( вартість з роботами близько мільйона гривень), а також звести ще одну трибуну, щоб подвоїти місткість. Хоча, мабуть в УПЛ готові будуть закрити очі на маленький стадіон, який ще й навряд чи пристосований належно до трансляцій.

«Геліос» (Харків), стадіон «Сонячний»: інфраструктура на «четвірку» за п'ятибальною шкалою. В клубу є тренувальна арена, дитяча академія. Стадіон «Сонячний» має автоматичний полив (проте без підігріву), може прийняти 4900 глядачів і взагалі знаходиться в прийнятному стані, адже зведений як тренувальна база для збірної Нідерландів до Євро-2012. За спортивними результатами команда цьогоріч на підніметься, а відтак матиме ще рік на адаптацію до УПЛ.

Окрім п'ятірки лідерів цього сезону про претензії на прем'єр-лігу заявляли ще кілька команд, зокрема і «Оболонь-Бровар», і «Черкаський Дніпро». Проте, якщо у киян все більш-менш стабільно, то в Черкасах ще треба чимало попрацювати для розвитку клубу. Що ж стосується команд Другої ліги, то ситуація тут ще плачевніша з розбудовою інфраструктури клубу. Здебільшого команди грають на крихітних стадіонах без поливу і підігріву, а інколи і без належного освітлення. Тому пройдемося по трійці лідерів.

«Рух» (Винники, Львівщина), стадіон ім. Б. Маркевича. Загалом арена може вмістити до тисячі глядачів на трибунах, тож стоячі вболівальники довкола поля для цієї команди - не диво. Президент Григорій Козловський заявляв про амбіції виступати в УПЛ, але тоді, вочевидь, потрібно буде змінювати прописку. На щастя, у Львові є два стадіони, це і «Україна», і «Арена Львів», які готові до еліти. Відтак, школа, тренувальне поле і база в команди є, тоді формально «Рух» готовий і завтра виступати в УПЛ. Проте чи витримає фінансовий тягар власник клубу і які завдання вирішуватимуть - це вже інші питання.

«Перлина» (Одеса), стадіон «Спартак».В 2009 році на цій арені свої матчі проводив «Чорноморець», тож частину роботи аби адаптувати до вимог еліти тут було зроблено. Зокрема, підтрибунні приміщення, газон та сидіння на трибунах (місткість - 4800). Проте з того часу минуло вже багато років. Зараз на цьому ж стадіоні виступають регбісти та команди міської та обласної першостей. Про стан газону страшно подумати. А відновлення це щонайменше 2-3 мільйони гривень.

«Кремінь» (Кременчук), стадіон «Кремінь-Арена» ім. Олега Бабаєва. Команда на свій рівень забезпечена гідно. Приємний новенький домашній стадіон на 1500 глядачів, дитячі команди доводять правильний вектор розвитку клубу. Проблема цієї в іншому. Проте для якісного кроку вперед потрібні значно більші кошти. Серед потенційних інвесторів називають Костянтина Живаго - почесного президента «Ворскли». І це, мабуть, найбільша проблема.

Результат пошуку зображень за запитом «найкращі стадіони україни»

Тож, як бачимо, лише 2-3 клуби з 35 команд Першої та Другої ліг готові виступати в УПЛ. Можливо, варто від цього відштовхуватися і тоді вже будувати стратегію в турнірах для керівників УПЛ і ПФЛ. Для чого потрібно штучно підганяти інфраструктуру? Невже не краще вибудувати спершу міцний фундамент? Питання, звісно ж, риторичне.