Юрій Корзаченко: «Книга «Золота команда» гідна імені великого клубу»

Динамо Київ 19 Травня, 20:29 1211
Юрій Корзаченко: «Книга «Золота команда» гідна імені великого клубу»
​Юрій Корзаченко, автор книги «Золота команда», виданої з нагоди 90-річчя нашого клубу, розповів про створення видання та шлях, який довелося подолати від ідеї до втілення в життя:

- Ми ставили перед собою завдання показати, що київське «Динамо» – це не лише футбольний феномен світового значення, а й один із невід’ємних символів Києва, як Києво-Печерська Лавра, Софіївський собор чи Андріївська церква та безліч інших пам’ятників історії, культури та архітектури. Книга розповідає про те, як цей феномен створювався, завдяки чому, а часто і всупереч чому. Сама ідея книги з’явилася півтора року тому. Спочатку вона була протестована у вигляді інтернет-проекту на нашому порталі «Футбольний клуб», а потім за ініціативи та на замовлення «Динамо» ми втілили її у книжний формат, розширивши її та ще більше заглибившись у тему. Таким чином, вихід книги з друку вписався до ювілейних урочистостей клубу. Попрацювали над ілюстративним рядом, доповнили багато супутніх матеріалів. Мені здається, продукт вийшов гідний імені великого клубу.

- Скільки часу зайняла прая над книгою?

- Безпосередньо роботу над книгою ми розпочали в середині грудня минулого року. Тож, усе писали, звіряли, візуалізували та втілювали в життя протягом кількох місяців разом із художниками, верстальниками, дизайнерами.

- Як довго ви самі вболіваєте за «Динамо»?

- Мабуть, кожен киянин уже народжується вболівальником «Динамо» – це закладено у крові, а у старшому віці люди приходять до цього вже свідомо. 1977 рік пам’ятаю ще нечітко, а вже 80-ті – добре знаю. Те, що відображено у книзі, – це вже мої думки та спостереження, окрім того, що вдалося дізнатися з архіву та преси тих часів.

- Чи легко було вам, як журналісту, працювати з динамівцями 60-х, 70-х, 80-х років?

- Жодна людина ні в чому мені не відмовила. Спілкуватися з ними було дуже приємно, тому що крім того, що ти поринаєш у живу історію, торкаєшся її, ти ще відчуваєш і величезний позитив. Ці люди вражають багатством свого світогляду – не лише футбольного, а й життєвого, своїм досвідом. І окремо у цьому плані стоять Мунтян та Біба. Словом, це був один із аспектів, від якого наш творчий колектив отримав дуже велике задоволення.

- «Золота команда» має більш офіційний формат. Чи плануєте після спілкування з легендами «Динамо» написати неформальну книгу з цікавими історіями та спогадами футболістів різних поколінь?

- Гадаю, такі історії будуть обов’язково використані в наступних книгах. На обкладинці надруковано фразу «історія, яка не закінчується» – вона доволі красномовна. Мені дуже хотілося би, щоб ця книга була не останньою. Писати є кому, і є про що – це найголовніше. За це я дуже вдячний київському «Динамо». Тож, далі буде.

- Перед якими труднощами довелося постати під час роботи?

- Напевно, стратегічно зрозуміти масштабність цього проекту. За поточною буденною роботою іноді не помічалося щось важливе. Недаремно кажуть, що все велике помічається на відстані. Але потім, на фінальному етапі, коли булі зібрані до купи й тексти, й ілюстрації, робота пішла як по маслу – ми отримали велике задоволення.

- Як координували зусилля та поділяли роботу між редакторами, авторами, вашим творчим колективом?

- Працювало близько десяти людей, кожен зробив свій внесок і може сміливо відчувати себе причетним до випуску. Це колективна праця та відповідальність. Саме колектив заслужив на всі ті теплі слова, які сьогодні пролунали на презентації з вуст великих футболістів.

- Який тираж книги? Вона буде доступна у вільному продажі?

- «Золота команда» – це книга на будь-який гаманець, адже вона вийшла у двох варіантах: презентаційно-подарунковому у твердій обкладинці та бюджетному, який буде реалізовуватися, й кожен бажаючий зможе її придбати, всім вистачить.