10 орендованих гравців «Динамо»: що далі?

Динамо Київ 20 Травня, 10:32 3473
10 орендованих гравців «Динамо»: що далі?
Київське Динамо в сезоні 2016/17 віддало в оренду десять футболістів. Футбол 24 розповідає, хто з них може повернутися, а хто ні.

Підходить до завершення сезон 2016/17. Чемпіон України-2016 Динамо в нинішньому сезоні віддав в оренду в інші клуби досить багато гравців – 10. Чи всі вони повернуться в стан «біло-синіх»?

1. Лукаш Теодорчик, нападник (Андерлехт)

Теодорчик

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: використана

Польський нападник перебував в оренді в бельгійському Андерлехті. Динамо за оренду отримало, за даними Transfermarkt, 1 млн євро. Також була прописана опція викупу футболіста – клаусула склала 4,5 млн євро.

На час початку оренди умови виглядали для Динамо непоганими, враховуючи показники Тео у Києві. Проте Теодорчик отримав у Бельгії те, чого бракувало в Україні – повну довіру тренера (в Динамо поляк не був основним форвардом).

На кінець сезону питання «вигоди» для Динамо вже носило інший характер. Тео забив 30 голів у сезоні, а ринкова вартість Теодорчика зросла до 12,5 млн євро.

Андерлехт не тягнув до останнього і в кінці березня 2017-го скористався опцією викупу за 4,5 млн євро. Тепер бельгійці зможуть продати нападника в 2-3 рази дорожче.

2. Артем Кравець, нападник (Гранада)

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: відсутня

Артем Кравець був орендований до Гранади. Опція викупу не була передбачена, так що Артем повертається до Києва. Єдине що – невідомо, чи залишиться Артем у Динамо чи вибере чергову оренду. Наприклад, до Туреччини, де є інтерес з боку місцевих клубів.

3. Жуніор Мораєс, нападник (Тяньцзінь Цюаньцзянь)

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: присутня

Мораєс в кінці лютого відправився в нетривалу оренду в Китай. Жуніора в оренду взяв клуб Тяньцзінь Цюаньцзянь.

Динамо отримало (або отримає) за право оренди 2,1 млн євро. Насправді фантастичні умови - оренда на 4 місяці, по 500 тисяч євро право оренди за кожний місяць.

Опція викупу присутня, проте невідома клаусула. Крім того, під сумнівом сам факт викупу. Мораєс не феєрить та знаходиться в тіні зірки Тяньцзінь, співвітчизника Пато. Жуніор не забив жодного голу в 3 матчах чемпіонату Китаю.

Ймовірне повернення Мораєса до Києва влітку.

4. Дьємерсі Мбокані, нападник (Халл Сіті)

Мбокані

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: не використана

Мбокані виступає в Халл Сіті. У англійського клубу є опція викупу, якою той ще не скористався. І під питанням – чи скористається, так як Дьємерсі не забив жодного голу в АПЛ цього сезону.

Наразі суперечлива інформація про строк контракту Мбокані з Динамо, але найбільш ймовірно, що термін угоди до червня 2018 року. Якщо так – з великою ймовірністю Мбокані буде чекати його завершення, при чому навряд чи в чемпіонаті України. Можлива чергова оренда.

5. Юнес Беланда, півзахисник (Ніцца)

Беланда

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: не використана

Беланда в Ніцці до кінця сезону. В орендній угоді була прописана опція викупу, але Ніцца, за інформацією французьких ЗМІ, нею не скористається. Французи не готові заплатити 9 млн євро та потягнути зарплатні апетити футболіста.

Юнес може повернутися в Київ, де також не будуть у захваті від продовження оплати праці Беланда. Ймовірна нова оренда, але є нюанс: контракт з Динамо закінчується в червні 2018 року.

6. Олександр Гладкий, нападник (Карпати)

Гладкий Карпати

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: відсутня

В останній момент Гладкий перейшов в оренду в Карпати. Опції викупу львівський клуб не має, але судячи з коментаря головного тренера Олега Дулуба, хотів би залишити гравця у Львові. Сам Олександр з цього приводу ще не висловився, як і його агент Вадим Шаблій.

Можливо, ми станемо свідками чергової епопеї: де ж опиниться Олександр наступного сезону?

7. Андрес Ескобар, вінгер (Васку да Гама)

Дата завершення оренди: 31.12.2017

Опція викупу: відсутня

В лютому до кінця 2017 року поїхав з Києва Андрес Ескобар. Опції викупу Васку да Гама не має, отже Андрес повернеться до України.

Єдиний нюанс – за Динамо Ескобар з 2011 року не зіграв жодного матчу в чемпіонаті України, так що перспективи залишитись у Києві досить туманні. Або чергова оренда, або продаж, або припинення співпраці.

8. Владислав Калітвінцев, півзахисник (Зоря)

Дата завершення оренди: 31.12.2017

Опція викупу: невідомо

Владислав у Зорі до кінця календарного року. Про опцію викупу невідомо, велика ймовірність, що вона відсутня, і гравець повернеться в Динамо.

9. Андрій Цуріков, захисник (Олександрія)

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: невідомо

Цуріков в Олександрії до кінця сезону. Про опцію викупу невідомо, велика ймовірність, що вона відсутня. Контракт Андрія з Динамо спливає в кінці 2017 року. Очевидно, що в Києві на нього не дуже розраховують.

10. Сергій Мякушко, півзахисник (Ворскла)

Дата завершення оренди: 30.06.2017

Опція викупу: невідомо

Мякушко в Полтаві до кінця сезону. Про опцію викупу невідомо, велика ймовірність, що вона відсутня, і гравець повернеться в Динамо.