Поїхав в Польщу за золотом. Признання українського захисника

Світовий футбол 20 Травня, 17:52 1867
Поїхав в Польщу за золотом. Признання українського захисника
​Український захисник Володимир Костевич швидко адаптувався в чемпіонаті Польщі.

Успішний виступ в чемпіонаті Польщі познанського «Леха», відстає за три тури до фінішу чемпіонського плей-офф від лідера, варшавської «Легії», всього на два очки, що привертає до цієї команди підвищену увага. Свою лепту в прогрес залізничників вносить і український лівий захисник Володимир КОСТЕВИЧ, який перебрався в Екстракласи після Нового року і відразу застовпив за собою місце в основі - 14 матчів без замін в чемпіонаті (дві гольові передачі) і два в Кубку.

Днями з екс-гравцем львівських «Карпат» поговорив кореспондент провідного польського спортивного видання Przeglad Sportowy.

«Партнери відразу прийняли як свого»

- За чотири місяці в Познані ви досконало освоїли польську мову. За темпами навчання можете конкурувати зі своїм тренером хорватом Ненадом Бьеліцей...

- Насправді, мова далась мені дуже легко. Напевно, тому, що вона схожа на українську, багато слів звучать приблизно однаково. Моя акліматизація в команді пройшла швидко і безболісно. Хоча в цьому заслуга, перш за все, партнерів, хочу висловити їм вдячність за те, що відразу прийняли мене як свого.

- Чув від вас, що Львів і Познань схожі. А яке місто все ж більше вам до душі?

- Львів - моє рідне місто. Там залишився будинок, сім'я, друзі. Познань - нове для мене, але теж дуже приємне місце. Коли я виходжу на вулицю у Львові, то рідко бачу якісь зміни. Тут же постійно щось відбувається, ведуться якісь роботи, вулиці стають ще прекрасніше. До речі, це теж в якійсь мірі спонукає мене рости, розвиватися...

Я переїхав в Познань, щоб зробити наступний крок у своїй кар'єрі. Після виступу за«Карпати» я знав, що в моєму житті настають великі зміни. Я повинен був потрапити в клуб, який хоче регулярно перемагати, бути краще за суперника в кожній наступній зустрічі. І я опинився в правильному місці в цьому плані.

«В Україні стати чемпіоном було нереально»

- З Лехом ви, ймовірно, маєте більше шансів на золото, ніж в Україні з Карпатами?

- Дійсно, в Україні існує величезна дистанція між Шахтарем і Динамо, з одного боку, і всіма іншими, - з іншого. Обіграти їх - практично нездійсненне завдання. У Карпат не було шансів скласти їм конкуренцію.

У Польщі ж ситуація куди більш непередбачувана. Навіть в роздягальні атмосфера набагато невимушеніше, ми не зациклюємось на матчах з безпосередніми конкурентами.

- Ви лівша, як і виступав раніше на цій же позиції за Лех шотландець Баррі Дуглас, тому вас часто порівнюють з ним. Самі задоволені ігровими показниками, зокрема двома ассистами?

- Безумовно я можу грати краще. Було багато ситуацій, коли міг віддати останній пас, але не виходило. Тоді б, звичайно, цифри були трохи краще. Мав і можливість забити. Ассіст - це, звичайно, добре, але я як і раніше налаштований забити.

- У вас був такий шанс з Термалікойю, але воротар витягнув м'яч після вашого відмінного удару зі штрафного...

- Взагалі-то мені не часто довіряють бити штрафні. Адже в Леху є фахівці у цій сфері, візьміть хоча б Дарко Евтіч. Що ж, буду чекати свого шансу...