Олександр Головко: «У будь-якому поєдинку між «Динамо» і «Шахтарем» йдеться про престиж»

Динамо Київ 24 Травня, 11:00 731
Олександр Головко: «У будь-якому поєдинку між «Динамо» і «Шахтарем» йдеться про престиж»
У п'ятницю, 26 травня, в Харкові на стадіоні «Металіст» відбудеться центральний матч 31-го туру чемпіонату України «Шахтар» - «Динамо».

Напередодні поєдинку своєю думкою про майбутнє протистояння поділився захисник нашої команди і збірної України 90-х-2000-х Олександр Головко:

- Не дивлячись на те, що турнірного значення цей матч вже не має, все одно він в будь-якому випадку важливий. У кожному поєдинку між цими суперниками мова йде, перш за все, про престиж. Зараз його потрібно і «Шахтарю» підтримати, і «Динамо» постаратися виграти у принципового суперника вже з урахуванням майбутнього чемпіонату. Хлопці, які в п'ятницю вийдуть грати проти «Шахтаря», гадаю, відсотків на 90 будуть виступати і в наступному сезоні. Тож вже зараз можна награвати нові зв'язки і працювати на перспективу в поєдинку з хорошим суперником.

- З огляду на, що «Динамо» в нинішньому чемпіонаті і кубку ще не перемагало «Шахтар», для команди буде важливо зробити це хоча б у цьому одному матчі?

- Думаю, кияни завжди хочуть обіграти «Шахтар», так само, як і «гірники» - їх. Інша справа, що рівень стратегічної важливості матчу переходить трохи в інший статус - як я вже говорив, на роботу з перспективою. Мені здається, через цей матч і один, і другий тренер повинні вже думати про майбутній чемпіонат, можливо, використовувати інші схеми. З іншого боку, якщо говорити про нефутбольну частину, команди однозначно повинні враховувати побажання своїх головних «роботодавців» - уболівальників. Тому що київські трибуни 100% хочуть, щоб «Динамо» перемогло, а харківські - щоб це зробив «Шахтар», адже на матчі донеччан збирається досить багато глядачів. Футболісти, в першу чергу, повинні грати для фанів, яких, думаю, буде досить багато і на цьому матчі.

- Став відомий список викликаних в збірну футболістів. У гравців «Динамо» і «Шахтаря», які до нього потрапили, буде кращий настрій і запал в матчах чемпіонату?

- Мені здається, зараз футболісти в меншій мірі думають про збірну, а більше зосереджені на клубних справах, саме це на даний момент у них на першому місці. Все-таки, попереду ще два тури, і я думаю, буде неправильно, якщо думки гравців будуть зайняті тим, як вони проявлять себе у збірній. Їм потрібно готуватися і налаштовуватися на найближчий конкретний матч.

У плані того, що очікується принципова зустріч, - це, безумовно, допомога, в тому числі, і для національної команди, оскільки хлопці будуть знаходитися в дуже хорошому ігровому тонусі. Це обов'язково стане в нагоді зокрема, в матчі з Фінляндією.

- Як вважаєте, результат матчу з «Шахтарем» якось вплине на майбутнє Сергія Реброва в «Динамо», про яке останнім часом так багато говорять?

- Цього я як раз не знаю напевне, оскільки не перебуваю всередині команди, тому не маю ні найменшого уявлення, який вплив матиме ця зустріч. У будь-якому випадку, по одному матчу не можна судити про загальну роботу і про тренера, в цілому. Не все так однозначно, є хороші цикли. У плані досягнення цілей і результату, цей сезон невдалий, а по роботі, в цілому, які можуть бути претензії?