Поки в Південній Кореї проходить молодіжний ЧС U-20, UA-Футбол згадує українську збірну, яка виступала на аналогічному турнірі e 2015 році і розповідає, де зараз гравці тієї команди.
Поруч з ім'ям гравця в дужках вказано клуб, з якого він отримав запрошення під жовто-сині прапори, а після стрілки - його поточне місце роботи.
Воротарі
Роман Підківка («Карпати» → «Карпати») – продовжує знаходитися у структурі «Карпат». Восени був основним голкіпером, однак після підписання «левами» Боровика почав програвати конкуренцію досвідченому партнерові і зараз виступає за дубль «львів».
Богдан Сарнавський («Шахтар» → «Ворскла») – був не тільки першим номером, відігравши у всіх чотирьох іграх, але і капітаном тієї збірної. За рік після мундіалю залишив «Шахтар» на правах вільного агента, спробував свої сили в «Уфі», а зараз бореться за місце в основі «Ворскли», зігравши цієї весни поки в трьох матчах.
Євген Гриценко («Шахтар» → «Шахтар») – продовжує знаходитися в структурі «гірників», однак про конкуренцію за місце в першій команді говорити поки не доводиться. Останнім часом Євген програв Кудрику навіть роль основного в дублі.
Захисники
Тарас Качараба («Говерла» → «Шахтар») – контракт вихованця львівського футболу на той момент належав «Шахтарю», але отримав запрошення він з «Говерли». Того ж літа він повернувся в табір донеччан, де виступає і понині. Тарас стабільний гравець дубля, проводячи в кожній грі по 90 хвилин, але про потрапляння навіть в заявку першої команди, враховуючи ротацію Фонсеки, мова не йде.
(перший праворуч)
Артур Кузнєцов («Металург» З → без клубу) – стояв біля одра вмираючого «Металурга», зігравши у його прощальному матчі в УПЛ проти «Динамо» (0:6). Під час зимового антракту-2015/16 захисника підібрав «Чорноморець», але жодного разу на полі він так і не вийшов ані в основі, ані в дублі. Після розставання з «моряками» його слід у футбольному світі зник.
Микита Бурда («Динамо» → «Динамо») – продовжує знаходитися в структурі киян, проте з ігровою практикою поки що не дуже не в останню чергу через травми. Пропустив весь квітень, але вже встиг відіграти весь матч проти «Олімпіка» та «Зорі» в травні. Влітку закінчується контракт з «динамівцями» і перспективі поки незрозумілі.
Павло Полегенько («Динамо» → «Зірка») – після ЧС відправився до «Говерли», де кар'єра у нього не склалася. Повернувся до Києва і захищав кольори другої команди, яка на той момент ще виступала у першій лізі. Минулого літа завершив столичний етап кар'єри, відправившись підкорювати Кропивницький, де за «Зірку» виступає і зараз.
Едуард Соболь («Металург» Д → «Зоря») – ось вже третій рік його права належать «Шахтарю», але ризикнути і дати захиснику шанс донеччани все ще бояться. На ЧС він поїхав фактично з донецького «Металурга», після турніру перебрався в «Металіст», а після він почав виступати за «Зорю». Всі переходи – на правах оренди. Один з небагатьох, хто вже доріс і до національної збірної та зіграв за неї чотири офіційних поєдинки.
Олексій Ковтун («Металіст» → «Полтава») – пробитися в основу «Металіста» і закріпитися в УПЛ Олексію не вдалося. Після мундіалю захисник вирушив до першої ліги, підписавши контракт з «Полтавою», де нині на хорошому рахунку. У поточному чемпіонаті він лише одного разу не вийшов у основі, пропустивши поєдинок 23 туру через дискваліфікацію.
(№4)
Півзахисники
Юрій Ткачук («Металіст» → «Мелілья») – агентам вдалося влаштувати хавбека не просто в іспанський клуб, а в статусний «Атлетіко». Але до основи Юрію ще дуже далеко. У сезоні, що вже завершився, він виступав на правах оренди за «Мелілью» в Сегунді В (третій рівень футболу в країні). Практику отримував стабільно, хоч і не часто потрапляв у стартовий старт.
В'ячеслав Танковський («Шахтар» → «Шахтар») – післямундіальний сезон В'ячеслав провів у луганській «Зорі», проте влітку минулого року «Шахтар» повернув гравця у свою структуру. По ходу поточного сезону переважно виступає за молодіжну команду, але потроху Фонсека підпускає півзахисника до першої команди. Так, у двох матчах травня він відіграв в УПЛ по дев'яносто хвилин.
Євген Чумак («Динамо» → «Дніпро» Могильов) – влітку 2015-го Чумак почав ходіння по орендах. Спершу була «Говерла», потім жодинський «Торпедо-БілАЗ», після – «Зірка», де він пробув усього кілька місяців. Його наступним клубом стали «Карпати», де він також надовго затриматися не зумів. Осісти вдалося в могилівському «Дніпрі», за який він виступає з березня цього року. Цікаво, що за п'ять місяців у складі «Торпедо» встиг завоювати з клубом Кубок країни.
Артем Габелок («Шахтар» → «Спартакс» Юрмала) – кар'єра в «Шахтарі» у нього не склалася. Свої останні матчі в оранжево-чорній футболці він провів у березні 2016-го. Практично півроку про нього не було чути, а перед стартом сезону-2017 його запросив юрмальский «Спартак». Він виходив у основі в усіх матчах поточного чемпіонату, а його команда лідирує і поступово йде у відрив від переслідувачів.
Валерій Лучкевич («Дніпро» → «Стандард») – три роки набирався досвіду в «Дніпрі», а цієї зими вирушив підкорювати Бельгію, підписавши контракт зі «Стандардом». Поки ще триває адаптація в новій країні з регулярними появами на полі, в тому числі, і в стартовому складі. Нещодавно вдалося відкрити рахунок своїм голам, відзначившись у воротах «Мехелена».
Віктор Коваленко («Шахтар» → «Шахтар») – володар Золотої бутси ЧС-2015 і один з найбільш розпіарених українських футболістів «гірників». Віктор продовжує залишатися важливим елементом у схемах Пауло Фонсеки, в цьому сезоні, вигравши перші в кар'єрі золоті медалі чемпіонату. Як і Соболь, вже встиг дебютувати у складі національної збірної.
Ігор Харатін («Динамо» → «Зоря») – зробити кар'єру в практично рідному «Динамо» не вдалося. На початку 2016 року його прихистив «Металіст», але після розвалу клубу знову залишився без роботи. Харатіна забрала до себе «Зоря», де він поступово стає ключовою ланкою.
Нападники
Владислав Кабаєв («Чорноморець» → «Чорноморець») – пройшов усі щаблі одеського клубу, після відходу легіонерів ставши основним виконавцем «моряків», а останнім часом дослужившись до віце-капітана. Цього літа хавбек зробить крок вперед, змінивши Одеси на більш статусну «Зорю», з якою вже підписав контракт.
(№22)
Артем Бєсєдін («Металіст» → «Динамо») – Артем був наймолодшим у заявці української збірної на тому турнірі, однак це не завадило йому у всіх матчах виходити в стартовому складі. На клубному рівні шлях до основи «Динамо» лежав через «Металіст», де він виступав протягом двох сезонів. У листопаді 2016-го дебютував за національну збірну.
Роман Яремчук («Динамо» → «Динамо») – Роман дуже довго і наполегливо йшов до основного складу. Були друга команда «біло-синіх» у першій лізі, дубль, оренда до «Олександрії», яка, схоже, остаточно переконала тренерський штаб у необхідності мати такого гравця в обоймі. Правда, найчастіше Роман все ж починає матчі на лаві запасних, програючи конкуренцію за місце в старті якраз Бєсєдіну.
Микита Татарков («Металург» З → «Чорноморець») – рятувальне судно «моряків» підібрало універсала з корабля запорізького «Металурга», який йшов на дно, на початку 2016-го. Поступово Микита вибивається до числа лідерів «Чорноморця» і може незабаром також залишити Одесу.
(№17)
Євген Немтінов («Іллічівець» → «Інгулець») – перспективного гравця влітку 2015-го забрало під своє крило «Динамо», але там він виступав за «біло-блакитних» лише в першій лізі або в дублі. Минулого літа Євген повернувся до Чернівців, а півроку потому опинився в заявці «Інгульця», перебуваючи на межі основи і запасу першої команди клубу.
(№77)
Старший тренер
Олександр Петраков (Україна U-20 → Україна U-18) – наставник продовжує працювати на благо українського футболу, виховуючи нову плеяду молодих футболістів. Зараз він очолює команду, складену з 18-річних. У березні цього року збірна України U-18 стала переможцем Кубка Федерацій у Ризі.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!