Прес-конференція Паулу Фонсеки

Футбол України 26 Травня, 23:29 1715
Прес-конференція Паулу Фонсеки
Вашій увазі прес-конференція наставника донецького «Шахтаря» після поразки в 31-му турі чемпіонату України від київського «Динамо».

- Думаю, сьогодні вийшов хороший футбольний матч. Дві команди сьогодні грали на перемогу. Ніхто не хотів програти. Як результат, вийшов дуже відкритий футбол, який приємно було дивитися. «Динамо» постало своїм звичайним стартовим складом, ми ж задіяли сьогодні футболістів, які часто не виходили на поле по ходу цього сезону.

Пишаюся своїми хлопцями, дуже задоволений грою своєї команди, думаю, ми не заслуговували сьогодні поразки.

- Що не вийшло сьогодні у «Шахтаря»?

- У футболі має бути повага. Повага за видовище, за гру, за уболівальників, які приходять на стадіон. Ми прекрасно знаємо, що таке матчі між «Шахтарем» і «Динамо». Думаю, протягом сезону команди поважали один одного. Зрозуміло, що іноді між гравцями бувають моменти якогось тиску, але це в футболі абсолютно нормальне явище. «Шахтар» і «Динамо» провели в цьому сезоні між собою шість матчів. Думаю, вболівальники залишилися задоволені приємною атмосферою, яка панувала на стадіонах під час цих поєдинків. Команди провели красиві ігри з відкритим футболом, часто - з великою кількістю голів, як сьогодні, наприклад.

Але не тільки команди повинні поважати гру. Є ще третя команда, яка не повинна поступатися в повазі до гри. Те, що сталося сьогодні, відбувалося протягом усього сезону, але тоді ми були дуже сильні і у них не виходило нас обікрасти. Упевнений, була ще третя команда, яка хотіла, щоб вигравало «Динамо», а не «Шахтар». Я хотів би, щоб після кожного матчу я говорив, що арбітри відмінно відпрацювали. Але є одна річ, яка вже дуже помітна. Коли є якісь сумніви, то ці сумніви ніколи не вирішуються на користь «Шахтаря», вони завжди виявляються в результаті проти нашої команди. Гравці обох команд показали сьогодні хоробрість. Важливо, щоб і у арбітрів теж була ця хоробрість. Сьогодні у них її не вистачило. В Україні є багато хороших арбітрів. Просто потрібно перестати завжди помилятися в одну сторону.

- Чи залишилися ви задоволені грою Алана Патріка?

- Я залишився задоволений усіма гравцями своєї команди. Всіма! Сьогодні в нашому складі виступали ті, хто не так часто мав шанси протягом сезону, але по ходу матчу я цього не помітив. Ми, як і завжди, захищали свої ідеї, показали свій футбол і нічого поганого сьогодні не відбулося.

- Наскільки арбітраж в Україні відрізняється від того, який є в Португалії?

- Думаю, буде не зовсім чесно порівнювати якість українських і португальських арбітрів. Говорив не раз, що технічно арбітри в Україні гарні. Але в деяких моментах у них просто не вистачає хоробрості.

- З шести матчів, проведених з «Динамо» в цьому сезоні, який вам сподобався найбільше?

- Мені завжди подобаються ті матчі, які ми виграємо. Слава Богу, таких в цьому сезоні було більше, ніж інших. Напевно, поєдинок, в якому ми перемогли з рахунком 4:3, найбільше запам'ятався. Але в загальному, всі матчі з «Динамо» були хороші. Хіба що, не особливо видовищною була гра з боку обох команд у фіналі Кубка України. Через те, що це був саме фінал, команди більше закривалися, в матчі було мало моментів. За ступенем видовищності це був один з найгірших матчів між «Динамо» і «Шахтарем» в цьому сезоні.

- Як оціните ваш перший сезон в Україні? Останнім часом ви не затримувалися в командах, які тренували, більше, ніж на один сезон. Ви залишаєтеся в Україні?

- Я йшов не тому що робив щось погане. (Сміється). Я просто знаю, куди йти. Зараз я відчуваю себе, як вдома. Це мій перший закордонний досвід. І я не міг би бути більш амбітним, ніж зараз. Приїхати сюди, бути прийнятим так, як це сталося, відчути ту повагу, яку я отримую до своєї роботи, і, звичайно, виграти таки впевнено чемпіонат і завоювати Кубок, при цьому бачачи, що команда грає по моїх ідеях і поняттях - це, як бути з жінкою, яку ти кохаєш, з якою хочеш залишатися. Хочу залишатися з «Шахтарем».