Рік до українського фіналу Ліги чемпіонів

Футбол України 27 Травня, 10:13 716
Рік до українського фіналу Ліги чемпіонів
Президент ФФУ Андрій Павелко розповів про особливості підготовки до фінального матчу ЛЧ, який відбудеться у Києві.

Про фінал Ліги чемпіонів та співпрацю з УЄФА

До фіналу Ліги чемпіонів 2017/18, який відбудеться в Києві, залишається рівно рік. Команда Федерації футболу України ретельно і системно відпрацьовує всі важливі напрямки реалізації цього проекту. Також враховуються зауваження та пропозиції, які ми отримуємо за підсумками кожної інспекції УЄФА. Загалом, таких візитів представників європейської футбольної асоціації в Україну було вже чотири. І, звичайно ж, коли виникають особливо важливі питання, ми оперативно підключаємо до їх вирішення всіх членів Оргкомітету, який працює при Адміністрації Президента.

Я щиро вдячний президенту УЄФА Александеру Чеферіну за довіру. Особливо приємно, що підтримка ініціативи проведення наступного фіналу Ліги чемпіонів саме в Києві – було одним з перших рішень Чеферіна після обрання на керівну посаду в європейській футбольній асоціації. Зараз ми напряму узгоджуємо всі ключові моменти, пов’язані з підготовкою цього матчу. Ми відкриті до всіх рекомендацій УЄФА та дуже відповідально ставимось до встановлених дедлайнів.

Про засідання Оргкомітету «Рік до фіналу Ліги чемпіонів 2017/18»

Сьогодні ми провели в Адміністрації Президента України нараду, присвячену цьому проекту. В засіданні під головуванням Ігоря Райніна взяли участі всі члени Оргкомітету. Я вдячний керівнику президентської адміністрації, всім міністерствам, відомствам та владі Києва за продуктивну і оперативну взаємодію у питаннях підготовки надважливого для нас футбольного дійства.

Ми домовились проводити такі зустрічі щомісяця. Будемо узгоджувати навіть найменші деталі, пов’язані з підготовкою фіналу ЛЧ і відслідковувати дотримання встановлених дедлайнів, на яких акцентує увагу УЄФА.

Така співпраця дуже важлива. Адже всі ми прагнемо провести найкращий фінал Ліги чемпіонів за всю історію цього турніру. Тому потрібно докласти максимум зусиль і вирішити низку завдань, пов’язаних з логістикою, транспортом, безпекою і експлуатацією НСК «Олімпійський».

Разом з тим, ще раз хочу підкреслити, що в рамках проекту не заплановані якісь грандіозні будівельні роботи. Столична інфраструктура, в тому числі готелі та аеропорти, відповідає основним вимогам УЄФА. В нас є чудовий стадіон, на якому проходили матчі фінальної частини Чемпіонату Європи-2012. Щоправда, з тих пір накопичились технічні проблеми, які потрібно вирішити. Це чудово розуміють і в УЄФА, і в ФФУ.

Про Меморандум ФФУ та КМДА

Над підготовкою фіналу ЛЧ спільно з КМДА ми працюємо вже давно і це системна робота. Ключові вимоги, які ставило перед нами керівництво УЄФА одразу після подачі заявки на проведення цього матчу в Києві, вже відпрацьовані. Спільно з владою столиці ми надали гарантії, в тому числі від профільних міністерств, щодо дотримання всіх умов організації фіналу Ліги чемпіонів.

Зараз ми відпрацьовуємо основні логістичні питання. Нагадаю, що в Києві очікується приїзд більше 200 тисяч вболівальників. Близько 600 млн глядачів спостерігатимуть за українським фіналом Ліги чемпіонів біля своїх телевізорів по всьому світу. Більше 150 країн здійснюватимуть трансляцію цього заходу. Звичайно ж, ми прагнемо організувати футбольне свято на найвищому рівні. Це чудово розуміє і мер Києва, і вся команда КМДА, яка працює над реалізацією проекту.