Зрозуміло, що колишній півзахисник збірної України, а нині — один з небагатьох фахівців, які досконально вивчають гру синьо-жовтих і їх суперників по відбірковій групі. Євген Левченко може розповісти багато чого. У першій частині бесіди з ним ми торкнулися теми, більше стосуються внутрішньої кухні головної команди країни, — відзначає zbirna.com.
— Євгене, ви часто буваєте в Україні?
— Приблизно раз на два-три місяці. Останній раз був в кінці березня, коли працював експертом на поєдинку національної збірної, яка зустрічалася з Хорватією.
— Де ви живете в Голландії?
— В Амстердамі.
— За вітчизняним клубним футболом слідкуйте?
— Безумовно. Моя робота пов'язана зі збірною України, і вона змушує мене бути обізнаним про ситуацію в Прем'єр-лізі. Тим більше, що мені як колишнього футболіста цікаво знати про наш футбол все.
— В майбутньому ви себе не уявляєте тренером?
— Я закінчив курси третьої категорії (диплом A і B), тому можу бути дитячим наставником або тренувати аматорські колективи, але виступати в якості футбольного експерта мені чомусь подобається більше. Як буде далі, подивимося.
— Як експерта хочу запитати вас, гравцям «Динамо» буде важко в психологічному плані перебудуватися на матчі збірної, враховуючи такий провальний сезон?
— З одного боку — так, адже футболісти — живі люди, а в рік 90-річчя клубу програти все... Такий удар витримати непросто. Хочеться вірити, що перемога в останньому турі над «Шахтарем» хоч якось підніме настрій колективу. А взагалі подібна ситуація, коли відрив першої команди від другої становить 15 очок, не прикраша' наш футбол. Та й сам чемпіонат розвалюється на очах. «Металіст» зник з футбольної карти країни, «Дніпро» — на підході. У багатьох клубів заборгованості перед гравцями... І всі ці проблеми, впевнений, позначаються на збірній.
Втім, повертаючись до «Динамо», скажу, що професіонали повинні вміти перебудовуватися, тим більше коли мова йде про національні інтереси.
«Шевченко дає шанс підростаючому поколінню»
— Список футболістів, викликаних на збір, вас не здивував?
— Це був один з небагатьох моментів, з якими я повністю згоден. І добре, що наставник синьо-жовтих Андрій Шевченко відкрито сказав, що для Євгена Коноплянки, який не грав за свій клуб зробили виняток. На відміну від підготовки до поєдинку з Хорватією, це єдиний виконавець, який не має практики. Респект Роману Зозулі, який зробив правильний вчинок, відмовившись поки виступати за збірну. Олександр Зінченко не показав того футболу, якого ми від нього очікували. Хоча талантом цей півзахисник володіє божевільним і в майбутньому, хочеться вірити, знайде команду, в якій зможе себе проявити.
Знову в списку викликаних ми побачили молодих новачків, яким дадуть шанс відчути, що з себе представляє робота в національній збірній.
— Для Коноплянки зарезервовано місце в основі?
— Важко сказати. Він мало виступав і в «Шальке» на нього не розраховують. Хоча талант допомагає Євгену навіть без практики підтримувати непоганий рівень гри. Втім, можливі варіанти. Може, це місце займе Гармаш, останнім часом показує якісний футбол.
— У Володимира Шепелєва є потенціал?
— Так. Я бачив його, коли Динамо (U-19) в рамках Юнацької ліги УЄФА зустрічалося з Аяксом. Тепер він тільки почав грати в першій команді, і йому потрібен час, щоб вийти на стабільний рівень. Володимир непогано бачить поле, добре оснащений фізично і, що дуже важливо, виконує великий обсяг оборонної роботи. Так, йому не вистачає досвіду, але головне, що хлопець старається.
— Зараз в Україні всі хвалять Андрія Луніна...
— На даний момент мені важко щось про нього говорити, оскільки я бачив всього кілька ігор в його виконанні. Хоча відгуки фахівців про нього дуже позитивні, і він начебто готовий для серйозних випробувань. У зв'язку з цим його виклик в збірну якраз до речі. У Дениса Бойка зараз справи йдуть не кращим чином, а Андрій П'ятов же у нас не вічний, тому підсилення з боку молоді дуже навіть потрібне. Я — тільки за конкуренцію на будь-яких позиціях. Це ще один доказ того, що Андрій Шевченко дає можливість прогресувати підростаючому поколінню.
«Бачу Малиновського в основному складі збірної України»
— У цьому контексті хотів би у вас запитати про Дніпро, який, як кажуть, опуститься як мінімум у другій лізі. Молодим футболістам, які грають разом із підростаючим разом, краще йти в інші клуби еліти або пробиватися наверх в одному колективі?
— В ідеалі вони повинні разом пройти шлях наверх, але, думаю, таке навряд чи можливо. Багатьох з них розберуть ФК з нормальним фінансовим положенням. Мені шкода тих людей, які працюють в Дніпрі. Того ж Андрія Русола, якого я вважаю людиною слова і прекрасним менеджером. Він би приніс багато користі, працюючи в головному керівному футбольному органі країни.
— Ви згадали про Гармаша. Навесні Денис почав забивати, але в матчах з Шахтарем, не враховуючи останнього поєдинку, який нічого не значить, він був не особливо помітний...
— Для мене це загадка. Хочеться вірити, що це збіг обставин. На користь Гармаша свідчить той факт, що він почав вражати ворота суперника і ефективно працювати на команду. Принаймні, для посилення гри збірної цей півзахисник готовий.
— Кому тренери довірять місце в старті на лівому фланзі оборони?
— Незважаючи на те, що Матвієнко непогано відіграв з Хорватією, думаю, тренерський штаб віддасть перевагу Соболя. Все-таки у Едуарда кредит довіри трохи більше. Втім, зараз ми можемо багато чого говорити, але я дуже радий, що Андрій Шевченко вирішив провести товариський матч з Мальтою, в якому можна перевірити не тільки лівий фланг захисту, але й того ж Малиновського, Шахова... Головне, що є гідна конкуренція.
— До речі, Малиновський і Шахов будуть в основі?
— Принаймні півзахисника Генка я бачу в числі перших 11-ти. Солідно виглядає в Греції і Шахов, але все залежить від рішення тренерського штабу.
— Виходить, у Шевченка зараз більше можливостей для маневру?
— Хіба що в півзахисті. Лінії нападу це не стосується, оскільки там все-таки суттєві проблеми. Такого, як Шевченко, я поки не бачу (посміхається).
Сергій ДЕМ'ЯНЧУК
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!