Сергій Ребров: На лезі ножа

Динамо Київ 29 Травня, 11:57 1696
Сергій Ребров: На лезі ножа | 19-27
Підсумки трирічної роботи Реброва на чолі київського клубу.

В травні 2017-го року у головного тренера «Динамо» закінчується контракт з клубом і, швидше за все, нової угоди з Сергієм Ребровим президент «біло-синіх» підписувати не буде. Принаймні, так вважають багато експертів, футбольні фахівці і спортивні журналісти. Аж надто проблемним, невиразним і відверто незадовільним вийшов сезон 2016/17 для найтитулованішого клубу нашої країни. Жодного трофея в цьому році кияни не завоювали, слабо виглядали в УПЛ, в принципових матчах з «Шахтарем» здобули тільки одну перемогу в матчі, який нічого не значив, і з єврокубків також безславно вилетіли ще минулої зими.

Проте, під керівництвом Реброва «Динамо» домагалося найсерйозніших успіхів за останні роки, в зв'язку з чим цікаво згадати і порівняти діяльність ще чинного наставника киян. Хоча не варто поспішати, цілком можливо, тренерський штаб «біло-синіх» залишиться біля керма команди, адже титули, завойовані за останні роки, говорять самі за себе.

У травні 2014-го року Ребров прийшов на пост головного тренера столичного клубу, декілька днів виконував обов'язки наставника, але вигравши свій перший трофей - Кубок України, приставка в.о. відвалилася від посади Сергія Станіславовича. «Динамо» тоді здолало «Шахтар» з рахунком 1:2. Всього ж за три сезони Ребров зі своєю командою завоював два чемпіонські титули, два Кубки України і один Суперкубок, в Лізі Чемпіонів 2015/16 пробився в 1/8 фіналу і до чвертьфіналу Ліги Європи 2014/15, здобув ряд гучних, знакових перемог.

Сергій Ребров: На лезі ножа - изображение 1

Запам'яталася, в першу чергу, вікторія над «Порту», власне вона і дозволила киянам успішно пройти груповий етап Ліги Чемпионів. Нічого не міг протиставити українському гранду і «Маккабі», з «Челсі» в одному з матчів «Динамо» вдалося відстояти нічию, а також в поєдинку з «Манчестер Сіті» один раз програли кияни і один матч звели до почесної мирової.

Роком раніше Ребров з «біло-синіми» в Лізі Європи обіграв «Ріу Аве», «Ольборг», «Стяуа», а в раунді плей-офф в хорошому стилі динамівці пройшли «Генгам» і «Евертон». Команда тоді показувала цілком змістовний, цікавий і атакуючий футбол, забиваючи суперникам по п'ять м'ячів. Перемога над «Евертоном» (5:2) стала, мабуть, одним з найяскравіших успіхів «Динамо» в новітній історії.

На внутрішній арені за три роки у Реброва в активі перемоги над «Шахтарем» у фіналі Кубка України 2014/15, а також успішні матчі з «Зорею» і «Дніпром» (ще з тим, який доходив до фіналу Ліги Європи). Всього дві поразки було у киян в чемпіонаті України 2015/16, а в Прем'єр-лізі 2014/15 взагалі без поразок пройшли всю турнірну дистанцію підопічні Реброва.

Сергій Ребров: На лезі ножа - изображение 2

Не можна не згадати і про роль Рауля Ріанчо, помічника Реброва, який в минулому році пішов з клубу і багато хто пов'язує спад в грі «Динамо» саме з відсутністю цього іспанського фахівця. Можливо, нинішньому наставникові дійсно не вистачало такого кваліфікованого і досвідченого помічника, однак перший час після відходу Ріанчо столична команда продовжувала показувати цілком переконливий футбол, а криза почалася у «біло-синіх» приблизно через півроку. Тому все ж можна стверджувати, що Ребров це самостійний та незалежний фахівець, і якщо йому нададуть другий шанс, напевно тренер це зможе підтвердити.

Особливі відносини у Сергія Станіславовича з найбільш принциповим суперником - донецьким «Шахтарем». Так вже склалося, що причиною відставок більшості наставників «біло-синіх» ставали саме невдалі матчі в Українському Класичному дербі. У семи матчах «гірники» обігравали команду Реброва, чотири матчи завершився внічию і лише в трьох поєдинках кияни святкували перемогу. Загальний рахунок цих дуелей також на користь донеччан - 21:11 (без урахування двох серій пенальті). Більш того, в чемпіонаті 2015/16 двічі з великим рахунком 0:3 програв столичний клуб, в той час як «Шахтар» завжди поступався з мінімальним рахунком (1:2, 0:1 та 2:3).

Сергій Ребров: На лезі ножа - изображение 3

Якщо порівнювати роботу Реброва з попередніми тренерами «Динамо», то можна сміливо стверджувати, що саме нинішній наставник киян найбільш успішний фахівець в епоху після Лобановського. Всього при нинішньому наставнику «Динамо» зіграло 135 офіційних матчів, в яких здобуло 92 перемоги, 20 нічиїх і 23 зустрічі закінчилися поразками, забито було 277 м'ячів - пропущено 101. Ні Сьомін, ні Блохін не могли похвалитися такими результатами. У Сьоміна було більше часу на управління клубом, але кияни під керівництвом Юрія Павловича тільки один раз стали чемпіоном України і один раз завоювали Суперкубок. При Блохіні «Динамо» не здобуло жодного трофея. У Газаєва в активі лише один Суперкубок України.

У Михайличенка та Дем'яненка більш вражаюча колекція трофеїв - по разу обидва фахівця вигравали чемпіонат України, а також перемагали в національному Кубку і Суперкубку. В Європі також виступало тоді «Динамо» досить непогано, хоча заглиблюватися в історію клубу не має сенсу, це були зовсім інші команди і інші часи, не пов'язані з роботою Реброва.

Як би не склалися обставини, яке рішення не прийняв би Ігор Суркіс, але Ребров вже став невід'ємною частиною «Динамо», багато яскравих сторінок вписав цей фахівець в історію клубу і, безсумнівно, приніс багато користі... а можливо принесе ще. Очевидно одне, криза в команді занадто затягнулася, а значить - необхідні якісь зміни і як недавно сказав Ребров: «Треба міняти або тренера, або гравців». Рішення за президентом...