Ігор Суркіс: «Хацкевич? Коли я призначав Реброва, це теж не всім подобалося»

Динамо Київ 2 Червня, 16:32 3829
Ігор Суркіс: «Хацкевич? Коли я призначав Реброва, це теж не всім подобалося»
Під час сьогоднішнього відкриття нового футбольного поля на базі «Динамо» на Нивках президент клубу прокоментував найактуальніші теми з життя команди.

Про відхід Сергія Реброва

«Я сам дуже підтримував Реброва, і до останнього чекав, що його рішення буде іншим. Навіть протягом усього невдалого сезону я пропонував йому продовжити контракт. Але він настільки порядний хлопець, що чесно сказав: «У мене більше немає мотивації з цією командою. Або повинен прийти новий головний тренер, або слід поміняти певну кількість футболістів», а це з певних причин ми сьогодні зробити не можемо. Він поступив абсолютно чесно, і я йому подякував за виконану роботу. Вічних чемпіонів не буває. Погодьтеся, я дуже ризикував, коли його призначав, він ніде не працював на посаді головного тренера. Але йому вдалося стати тренером - за рахунок працьовитості, за рахунок характеру, такого ж, як він демонстрував на футбольному полі. Можу з упевненістю сказати, що він пішов відпочивати вже досить кваліфікованим тренером. І імпонує, що він збирається, недовго відпочивши, поїхати в клуби, подивитися на тренувальний процес.

На цьому кар'єра Реброва не закінчується. Той же Гвардіола колись ішов із «Барселони», інші тренери... Сьогодні футбол дуже виснажливий вид спорту. А у Сергія Станіславовича є сім'я, діти. Тому ще раз - низький йому уклін. Він виконав величезну роботу: вибудував вертикаль в клубі, і відкрите сьогодні поле - теж завдяки йому. Він один із перших наставників першої команди приїхав сюди і сказав, що дітям треба створювати більш комфортні умови. Як президент клубу я поставив йому за роботу максимальну оцінку - десятку.

Ребров сказав, що повинен відпочити, у нього пропав адреналін. Він не говорив ні про трансферну політику, ні про подальше функціонування наших підрозділів. Він просто для себе прийняв таке рішення. Я вас запевняю, якби Ребров десь сумнівався, чи йти йому, я б його переконав залишитися».

Про літнє транферне вікно:

«Ми поки не маємо ніяких пропозицій щодо жодного гравця, в тому числі і щодо Віди, про якого пишуть, що ми вже мало не гроші отримали. Днями відкриється трансферне вікно, і я думаю, ми будемо інформувати, якщо нам будуть надходити пропозиції. Природно, тоді будемо і продавати, і купувати. Це нормальний процес».

Про прощальний матч Шовковського та Гусєва:

«Ми це плануємо. Треба узгодити дати і з Шовковським, і з Гусєвим, і з багатьма іншими хлопцями, які заслужили прощальний матч. Ми його зробимо. Хотілося б, щоб він проходив на заповненому стадіоні, щоб це не виглядало якось штучно. Ми якраз в той час, коли весь інтернет писав, що Саша йде працювати в штаб «Динамо» мало не головним тренером, розмовляли з ним саме про це. Він сказав, що треба подумати. Він готовий до такого матчу. Природно, це наша легенда, ми зобов'язані його проводити і ми його проведемо. На жаль, так, як проводжали Франческо Тотті, ми зробити не зможемо. Навіть матчі «Динамо» - «Шахтар» не збирають сьогодні повні стадіони. Такий час, його треба пережити.

У 90-ті роки ми стояли біля витоків відродження всього українського футболу. Я сподіваюся, що нам вдасться його підняти на більш якісний рівень - якщо в нашій країні настануть мир, порядок і спокій. Сьогодні це найважливіше - не золоті медалі київського «Динамо», а підняти наш футбол. Щоб ті молоді хлопці, які у нас ростуть, не тікали. Я вважаю, що наша школа - одна з кращих в Європі».

Про призначення Олександра Хацкевича:

«Наскільки мені відомо, Ребров розмовляв із Хацкевичем. Вони знаходяться в нормальних, дружніх відносинах. Ніяких секретів немає. Наша наукова група на чолі з Козловим продовжує роботу. Будь-яку інформацію, яку зажадає головний тренер, він отримає тієї ж секунди.

Тренер з-за кордону повинен бути з якимось ім'ям, який чогось уже домігся. Брати просто іноземця я не вважаю за необхідне. Крім того, прийде тренер з ім'ям - захоче поміняти команду, посилити її якимись гравцями, серйозними гравцями! Чи дасть це свої плоди, я теж не знаю. Але сьогодні з фінансової точки зору не той час, щоб робити такі кроки. Кажу так, як воно є. Якщо сьогодні ті, хто про це пишуть, хочуть допомогти хоч однією гривнею - ми всіх запрошуємо.

Сьогодні найголовніше завдання - зберегти команду, зберегти бойовий дух двох чемпіонських сезонів, підключити талановиту молодь, яка вже бачить перспективу потрапляння до основного складу. Хацкевич комусь подобається, комусь ні. Але коли я призначав Реброва, це теж не всім подобалося. Говорили, що він «фізрук», ніде не працював... А він довів з першого ж сезону, що може вигравати золоті медалі і Кубок. Відповідальність все одно на мені. Я її несу як президент клубу вже двадцять років, і мене не лякає, хто що говорить.

Якщо Хацкевичу вдасться поставити команді гру, яка буде радувати уболівальників, вдасться потрапити в Лігу чемпіонів, я думаю, всі будуть задоволені».