Сергій Ребров. Зверхній

Динамо Київ 5 Червня, 23:39 3778
Сергій Ребров. Зверхній
Хороша порція роздумів про роботу колишнього тренера київського «Динамо».

Він пройшов повз, лише на ходу кинувши вітальний жарт, щось типу: «А, приїхав?! Молодець! Як там? Чув, знову одружився?! Давай, не підведи там!».

Він тренер київського «Динамо», він поспішає, він зайнятий, він не повинен бути ні з ким etre sur un bon pied (з фр. на короткій нозі). «Це хай гордий Лесик знімає корону, а я ні, я не зобов'язаний, вона у мене тримається, як влита», – не беруся стверджувати, що саме так думав Сергій Ребров бачачи як обнімаються і радіють рідкісної зустріч старі приятелв, але факт, що він не підійшов, не обняв, не потиснув руку.

Я був очевидцем цієї сцени, коли приїхав на матч «Динамо» разом з другом, який виріс на Базі поруч з футболістами, але тепер дуже рідко їх бачить, так як давно живе за кордоном, — відзначає Олександр Ольшанецький в блозі на football24.ua.

Напевно з того моменту став пильніше приглядатися до Реброва-тренера, проектуючи в розумі його перспективи на тренерському терені. Тоді Ребруха тільки недавно став Станіславовичем, був асистентом Блохіна, і можна сказати, робив перші кроки у професії. Згодом мені довелося багато разів бачити Сергія у справі...

Скажу я вам, Ребров – монстр! Тренування раннього Реброва – це щось! Найвища організація тренувального процесу на основі найсучасніших методологій, просто космос. Можу судити і порівнювати, як тренер, котрий на власні очі бачив заняття багатьох команд німецької бундесліги.

Дійсно, Сергій Ребров дуже розумний, освідчений, сучасний тренер, прагне до досконалості. Для мене немає нічого дивного, що Олег Блохін, будучи головним, в скрутну хвилину довірився саме Реброву, як і вибір Ігоря Суркіса не здивував... Ребров заслужив «Динамо» насамперед своєю працьовитістю. Президент у недавньому інтерв'ю так і сказав: »... робота займає практично весь його час».

Ось тільки Ігор Михайлович ще розповів, що «у нього пропав адреналін і що він не бачить у себе мотивації щось зробити з цією командою». Далі більше і цікавіше (!), Суркіс сказав, що зі слів Реброва «повинен прийти новий тренер, чи потрібно поміняти певну кількість футболістів». Тобто, виходить, що якщо поміняти певну кількість футболістів», то у Реброва з'явиться мотивація і адреналін?

Абсурд в чистому вигляді. Ні, вибачте, так не проходить! Будемо розбиратися! (с) В іншому випадку не розплутати клубок проблем ніколи. Обов'язково потрібно з'ясувати! 1) Або трудоголік «згорів на роботі», і чому? 2) Або тренер здатний працювати лише з більш кваліфікованими футболістами, і чи потрібен він зараз такий? Сподіваюся, президент для себе це з'ясував і розуміє причину невдач Реброва?

На мій же погляд, на тлі всіх не райдужних українських реалій, (2) наклалося на (1). Ребров трудоголік багато в чому через свою зарозумілість, якщо можна, в кращому сенсі цього слова. Допускаю навіть, що його зарозумілість може бути причиною його високої майстерності. Так буває. Максималізм змушує такої людини неймовірно трудитися, черпати знання, прагнучи до успіху. От тільки не кожному вдається свою зарозумілість завжди використовувати на благо. Посудіть самі, тут хімія проста. Люди часто самі вирощують зарозумілість до такої міри, що починають думати, ніби... У підсумку вони роздуваються як мильна бульбашка, їхні зверхність та пиха досягають величезних розмірів, починаючи працювати вже проти них самих, і вони лопають. Схоже на те, що зарозумілість Реброва на певному етапі зіграла з ним злий жарт.

Не беруся детально говорити про мікроклімат, про дисциплінарні заходи відносно футболістів, для цього потрібно постійно варитися у командній кухні, але судячи з регулярним висловлювань Реброва про втрату мотивації у групи гравців, деякі висновки можна робити сміливо. Ребров, опинившись у складних умовах, почав допускати багато помилок і не виправляв їх, а навпаки збільшував.

По-перше, слабкість тренера очевидна, якщо він виправдовує невдачі, посилаючись на відсутність мотивації у футболістів. Хороший тренер зобов'язаний бути грамотним психологом і знаходити ключик до кожного гравця, ну і щоб рівень мотивації був на належному рівні. Друге, трансферна політика в «Динамо» прерогатива головного тренера. Знаю точно, жодна операція не пройшла без згоди Реброва. На жаль, всі без винятку придбання поки що себе не виправдали.

Ребров втомився, йому потрібен відпочинок і переосмислення. Сергій Станіславович це зрозумів і сам прийняв правильне рішення. Йому довелося бути тренером «Динамо» у дуже складний час для клубу. Він зробив все що міг, навіть більше, завоював п'ять титулів. Тому Ребров заслуговує слова подяки! Впевнений, Зарозумілий не зупиниться на досягнутому, знову направить свою зарозумілість до нових перемог.

Дуже хотів бачити новим головним тренером «Динамо» Сергія Федорова, але і призначення розсудливого Хацкевича підтримую. Знаю, про що говорю.