П'ятий карлик для України. Про збірну Мальти

Збірна України 6 Червня, 10:55 958
П'ятий карлик для України. Про збірну Мальти | 19-27
Про найближчого суперника українців - збірну Мальти.

Україна жодного разу не оступалася в матчах проти збірних карликових країн. Проти Андорри, Люксембурга, Сан-Марино і Фарерських островів в сумі було зіграно одинадцять матчів – здобуто одинадцять перемог. В цих іграх українці не пропустили у свої ворота жодного м'яча.

Поєдинок з Мальтою розширить список суперників України. Раніше наша команда ніколи не зустрічалася з цією маленькою збірною, яка, попри карликовий статус, володіє доволі цікавою історією. Історією, в якій переплетені видатні перемоги і ганебні поразки.

Дев'ять разів, починаючи з 1974-го року, Мальта брала участь у кваліфікації до чемпіонату світу, вісім разів посідаючи останню підсумкову позицію. Лише в кваліфікаційній кампанії чемпіонату світу 1994 мальтійцям вдалося уникнути клейма найгіршої команди групи, випередивши в підсумковій таблиці збірну Естонії. З прибалтами мальтійці зіграли унічию вдома і перемогли їх на виїзді з мінімальним рахунком. Та перемога – одна з двох для Мальти в історії кваліфікації чемпіонату світу. Друга була здобута в кваліфікаційній кампанії мундіалю 2014 в гостьовому матчі з вірменами. Мхітаряну та компанії саме тих трьох очок не вистачило для того, аби зачепитися за другу сходинку графіку.

Сборная Мальты

Першим чемпіонатом Європи, на який мальтійці спробували пробитися, став форум 1964-го року. Система відбору передбачала матчі на виліт, тож мальтійці вже в першому для себе раунді зійшли з дистанції, поступившись збірній Данії. Далі, починаючи з чемпіонату Європи 1972, були лише останні місця кваліфікаційних груп.

В кваліфікації чемпіонату Європи 1984 мальтійці вляпалися в неприємну історію, яка й досі викликає суперечки. Жереб звів до однієї групи Нідерланди та Іспанію, Ірландія виконувала роль середняка, а Ісландія з Мальтою були для «масовки». Нідерланди набрали тринадцять очок і мали ліпшу на десять голів різницю забитих-пропущених. Для виходу на Євро нідерландцям потрібно було уповати на Мальту, аби та не дозволила іспанцям відіграти десять голів відставання в заключному матчі. Але поєдинок у Севільї завершився з рахунком 12:1; на чемпіонат Європи поїхали іспанці.

Довести факту нечесної гри ні нідерландці, ні будь-хто інший не зуміли. Проте переконання «помаранчевих» не похитнулося. Іспанія ж, натомість, залишилася при своєму: нічим іншим, як героїчним звершенням, ту перемогу над бідолашною Мальтою на Піренеях не вважають.

Мальта звикла програвати. Проте навіть у таких умовах має місце позитив. Наприклад, бомбардирський талант того чи іншого гравця в умовах, коли твоя команда в більшості поєдинках виступає хлопчиком для биття, підкреслюється яскравіше. Майкл Міфсуд – знакова постать для мальтійського футболу. Сорок голів у трохи більше ніж 120-ти матчах за збірну зробили з Майкла легенду мальтійського спорту. Його двічі визнавали кращим спортсменом року, його стажування в МЮ та виступ за «Кайзерслаутерн» залишаються вершиною в площині клубного представництва мальтійців у європейському футболі. Міфсуд – той, хто приніс мальтійцям останню на даний момент перемогу в офіційних матчах (над вірменами у Єревані).

Сборная Мальты

Цікаво, що лише один з останніх восьми матчів Мальта програла з розгромним рахунком. Акцент на захисному футболі у виконанні острів'ян простежується чітко. Англія, Австрія, Словенія, Ісландія в своїх крайніх матчах з острів'янами не зуміли розгулятися. Словаччина забила тричі, але одного разу пропустила і в свої ворота. Це не означає, що мальтійці – рівня фінам, з якими українцям доведеться зіграти найближчої неділі. Проте для тренування це нормальний варіант. Тренування і відточення гри в атаці. Бо в Тампере доведеться проявляти винахідливість.