Найрезонансніші конфузи в історії збірної України

Збірна України 7 Червня, 09:17 1192
Найрезонансніші конфузи в історії збірної України
Поразку в товариському матчі від Мальти 6 червня 2017 року ще довго будуть згадувати вболівальники збірної України

Напевно не забудуть цей день і футболісти нашої національної команди, яким не пощастило вийти на поле в Граці. Зрозуміло, що статус зустрічі десь знижує ступінь невдачі, і найголовніше в цій ситуації — зробити відповідні висновки напередодні відбіркового поєдинку ЧС-2018 проти Фінляндії в Тампері, і тим не менш осад, і досить пристойний, залишився. Якщо навіть закрити очі на значущість рейтингу ФІФА в контексті посіву при жеребкуваннях кваліфікаційних стадій чемпіонатів світу, є ще й таке поняття, як імідж, — відзначає zbirna.com.

В історії нашої національної команди осічок вистачало. Ніяких чорних рейтингів зараз складати не будемо, оскільки ціна невдач була різною. Адже важко, наприклад, порівняти поразку в спарингах від тієї ж Мальти (0:1) або Кіпру (3:4, 2001) з нічиєю у Вірменії влітку 1999-го, яка, як з'ясувалося пізніше, завадила пробитися на Євро-2000?

Або, припустимо, візьмемо знамениту поразку від Північної Ірландії на Євро-2016 — 0:2. Для нас вона несподівана, прикра, десь навіть сенсаційна, але ніхто не згадає, що в рейтингу ФІФА на той момент команди розділяли всього кілька позицій. Чи домашня поразка від Ірану (0:1) у товариському матчі в 2002 році? Одна з найсильніших збірних Азії тоді взагалі була вище нас у реєстрі.

Звичайно, 0:1 з Мальтою на цьому фоні виділяються — тут нічого не вдієш. Програвали ми і Литві двічі (0:2) у відборах Євро-1996 і Євро-2008, і Чорногорії (0:1) в кваліфікації ЧС-2014, але тоді суперники входили в топ-100 світового рейтингу. Як Лівія і Канада, з якими ми в спарингах грали внічию (1:1 та 2:2).

І Молдова...

А ось восени 2012 року в Кишиневі була нульова нічия зі збірною Молдови, яка займала на той момент 141-е місце в рейтингу ФІФА і після свого подвигу піднялася на 13 сходинок. Правда, в тому циклі команда, яку очолив по ходу турніру Михайло Фоменко, у підсумку зуміла вибратися з критичного положення в групі і вийти в плей-офф...

У вівторок ми поступилися 182-й команді світу і 51-й в Європі. Вона напевно поліпшить свої позиції. Наші ж гравці, будемо сподіватися, після конфузу, як сказав Андрій Шевченко, прокинуться і вже 11 червня доведуть випадковість події.

Інших варіантів тут немає.