«Динамо»: перемога в Тампере і гол прямим ударом з кутового

Динамо Київ 10 Червня, 15:17 2067
«Динамо»: перемога в Тампере і гол прямим ударом з кутового | 19-27
На рівні національних збірних взаємини України та Фінляндії розпочалися лише у відборі ЧС-2018, а ось у єврокубках команди двох країн перетиналися неодноразово.

У сезоні-1978/1979 «Динамо» у рамках 1/16 фіналу Кубка чемпіонів зустрічалося з «Гакою». Найцікавіше в тій історії, що освітлення на арені в місті Валкеакоскі, який представляв клуб, не відповідало вимогам турніру, і матч відбувся на стадіоні... Ратин в Тампере. Там, де в неділю збірна України зіграє в кваліфікації ЧС-2018!

Тоді 13 вересня 1978 року в присутності 4 000 глядачів кияни перемогли Гаку (1: 0) завдяки точному дальньому удару Балтачи на 72-й хвилині. Склад «Динамо» у тому матчі був наступним: Юрковський, Лозинський, Коньков, Балтача, Зуєв, Колотов, Бережний, Безсонов, Веремєєв (Буряк, 50), Онищенко (Хапсаліс, 67), Блохін. У матчі-відповіді в Харкові біло-сині були сильнішими - 3:1 (Веремєєв, Хапсаліс, Буряк).

Врятувалися на останній хвилині

Двічі, причому два сезони поспіль, «Динамо» зустрічалося з фінами на початку 90-х років минулого століття. У сезоні-1990/1991 в 1/16 фіналу Кубка кубків кияни пройшли «Куопіо», хоча в першій виїзній зустрічі мали чималі проблеми.

На 11-й хвилині Саленко, отримавши передачу від Раца, реалізував вихід один на один з воротарем. У кінці першого тайму (38) Нюссанен прямим ударом з кутового застав зненацька голкіпера гостей Чанова. Гол Юрана на 66-й хвилині, коли той розібрався з трьома захисниками, здавалося б, став переможним, але господарі зусиллями англійця Гейла зуміли врятуватися на останній хвилині - 2:2. Втім, в рідних стінах на Республіканському стадіоні кияни каменя на камені не залишили від суперника - 4:0 (Саленко, Литовченко - 2, Юран).

Через рік «Динамо» в 1/16 фіналу Кубка чемпіонів зустрілося з ГІКом - 1:0 в Гельсінкі (Ковалець) і 3:0 вдома (Ковалець, Ю.Мороз, Грицина)

А ще були дві дуелі інших представників України на ранніх стадіях розіграшу Кубка УЄФА. У 1996 році «Чорноморець» зіграв з тим же ГІКом - у гостях 2:2 (Мізін, Мусолітін) і в Одесі 2:0 (Чумаченко, Мізін), а київський ЦСКА в 2001-му спокійно пройшов «Йокеріт» - 2:0 (Костишин, Мальцев ) і 2:0 (Закарлюка, Косирін).