Яким буде вибір Андрія Шевченка на Фінляндію?

Збірна України 10 Червня, 16:29 1255
Яким буде вибір Андрія Шевченка на Фінляндію? | 19-27
​Sport Arena передбачає вибір стартового складу збірної України на матч з Фінляндією у відборі до чемпіонату світу 2018 року.

Немає сумнівів, що поразка від збірної Мальти – сором. Нехай сам матч ще навіть без замін у перерві та підтвердження з боку ФІФА від самого початку був лише тренувальним. Проте якщо його відразу називали контрольним, показали по телебаченню та називали підготовкою до Фінляндії, то він вже має значення. Принаймні для глядачів. Принаймні, аби назвати це ганьбою.

Проте набагато важливіше, які висновки після матчу зробив сам Андрій Шевченко. Це стосується і гри команди, і можливостей деяких виконавців. Зрештою, на результат тренер вплинути не може, але він повинен зробити гру команди успішною та вибрати правильний склад.

Останнє є не такою вже й легкою справою. Навіть сам Шевченко говорить, що деякі гравці приїхали до збірної не у найкращому стані.

Навесні та особливо восени після першого матчу відбору просто можна було вгадувати склад збірної. Головний тренер довіряв одним гравцям, награвав якийсь склад та чітко окреслював майбутнє. Проте у збірній не завжди легко будувати команду навколо одних гравців, адже через кілька місяців вони можуть приїхати зі своїх клубів у зовсім іншому стані, ніж були на попередньому зборі.

При щоденній роботі можна контролювати розвиток виконавців, але не у збірній.

Навіть не отримали викликів на цей збір Олександр Зінченко та Артем Кравець, які більшість матчів цього відбору грали з перших хвилин. Немає зараз у команді і капітана Руслана Ротаня.

Проте найголовніше навіть не це. Андрій П’ятов, Тарас Степаненко та Андрій Ярмоленко – всього три гравці, вихід яких у стартовому складі на гру з Фінляндією не обговорюється. П’ятов – багаторічний перший номер команди та найсильніший голкіпер України. Степаненко та Ярмоленко відіграють важливу роль у командній гри та є лідерами на полі. Усіх трьох, крім того, варто називати найстабільнішими гравцями збірної.

Проблеми розпочинаються вже з центра захисту. Олександр Кучер завжди віддається в іграх збірної, але вже не завжди встигає. Ярослав Ракицький, навпаки, завжди встигає, але не завжди віддається. Тому ледь не основним центрбеком команди є Іван Ордець, мабуть, саме йому до пари буде вибирати когось Шевченко. У останній грі з Хорватією була схожа ситуація, тоді в запасі залишився Ракицький. Чи може зробити простий вибір та поставити перевірену часом зв’язку Кучер – Ракицький? Але вона перевірена не тільки часом, але й грою з Мальтою.

Тому швидше треба чекати пари Ордець – Ракицький.

На флангах захисту також не все просто. Справа є Микола Морозюк, який непогано виглядав протягом двох останніх місяців сезону, але при цьому діяв на позиції швидше півзахисника, ніж захисника, де у нього якраз були проблеми. Основним у відборі був Богдан Бутко, але ігрову практику він отримав лише у маловажливих матчах кінця сезону, коли його клуб виграв усі трофеї. Варіант з Бутком виглядає більш логічним, зважаючи на його роль у грі, більшу зіграність з іншими захисниками та перевірку минулими іграми.

Зліва конкурують двоє молодих гравців. Зараз Микола Матвієнко виглядає більш кращим варіантом за Едуарда Соболя, який не найкращим чином грав у весняній частині сезону.

Згідно схеми гри команди, в центрі поряд зі Степаненком буде два гравці. Одним з них наче повинен бути Віктор Коваленко. У нього є всі передумови до цього, вкупі зі статусом гравця основи протягом усього відбору. Проти Коваленка говорить тільки його останнім часом важкі ноги. Якщо раніше Шевченкові важко було знайти заміну Коваленкові, тому він іноді навіть не намагався її знайти, то цього разу є варіанти.

Ніхто, навіть Сергій Сидорчук у чудовій формі, не зможе підмінити Коваленка по його функціям у грі цієї команди. Проте й сам Віктор повинен бути у найкращій формі, аби «зіграти Коваленка». Фактично вибір на цій позицій лише один: чи встиг Сидорчук вразити під час збору команди? Якщо ні, то у старті вийде Коваленко.

Іншим центральним хавбеком просто повинен бути Руслан Маліновський. Ще на гру з Хорватією його, за чутками, награвали у старті, але через хворобу він пропустив матч. Сьогодні йому вже нічого не заважає зіграти, тому Маліновського варто очікувати у стартовому складі. Його вміння віддати передачу, виконати стандарт та найкраща поточна форма з усіх гравців робить його тим, хто має виходити у стартовому складі.

Це не Євген Коноплянка.

Травма Дениса Гармаша знову зробила Коноплянку головним претендентом на місце у стартовому складі команди. Незважаючи на те, що увесь рік були сумніви у тому, що Коноплянка повинен грати з перших хвилин, йому завжди знаходилось місце серед одинадцяти гравців старту. Спочатку Олександр Караваєв їздив у турецьке забуття, тепер Гармаш, який сильно відіграв на позиції атакувального хавбека, отримав травму та пропускає збір.

У грі з Мальтою на позиції лівого вінгера перший тайм грав Коваленко. Проте це було зроблено швидше для того, аби перевірити усіх центральних хавбеків (Сидорчук, Шепєлєв, Шахов та Маліновський), аніж побачити те, як Коваленко виглядатиме на лівому фланзі. Хоча можна буде робити висновок по теперішньому стану гравців: Коваленко настільки поганий зараз, що його переведуть на лівий фланг, адже там настільки поганий Коноплянка.

Проте все ж найбільш очікуваний варіант: і Коваленко, і Коноплянка у стартовому складі. З Гармашем було б по-іншому.

При виборі основного форварда питання лише в одному: чи готовий Шевченко ризикнути з виходом Артема Бєсєдіна у стартовому складі? Адже тут насправді є ризик, бо наразі він нічим не кращий за Євгена Селезньова. Якщо навіть молодий виглядає сильніше, то його вихід замість досвідченого гравця завжди є важким рішенням, а що вже говорити щодо цієї ситуації. Звичайно, у Бєсєдіна є шанси зіграти з перших хвилин, до того ж у Селезньова були проблеми зі здоров’ям, проте саме досвід сьогодні потрібен більше.

Отже, стартовий склад збірної України, за нашим прогнозом, виглядає таким чином: П’ятов – Бутко, Ордець, Ракицький, Матвієнко – Степаненко – Коваленко, Маліновський – Ярмоленко, Селезньов, Коноплянка