Печаль. Як «Динамо» докотилося до найгіршого складу в історії

Динамо Київ 15 Червня, 23:01 4556
Печаль. Як «Динамо» докотилося до найгіршого складу в історії | 19-27
Навіть у роки перебудови і тотальної розрухи в «Динамо» грали більш якісні та зіркові виконавці.

Факти ICTV проаналізували нинішній склад київського Динамо. Виявляється, провал команди Сергія Реброва не випадковий – у біло-синіх найслабший набір гравців за всю історію незалежності.

Зараз багато стріл критики летить у бік столичного клубу. Мовляв, програли все, що тільки можна, та ще й Шахтарю. Але перш, ніж критикувати, давайте краще подивимося, з ким доводилося працювати Реброву.

Візьмемо, наприклад, фінальний матч Кубка України, в якому кияни поступилися Шахтарю – 0:1.

Динамо: Коваль, Пантич, Віда, Кадар (Циганков, 84), Морозюк, Шепелєв, Сидорчук (Рибалка, 67), Антунеш, Ярмоленко, Гармаш, Бесєдін

Запасні: Рудько, Бурда, Очігава, Буяльський, Гонсалес.

За винятком травмованого Євгена Хачериді нинішній склад ДК можна вважати оптимальним. Як закінчився фінал, зайвий раз нагадувати не варто, та й кількість небезпечних моментів у виконанні біло-синіх можна порахувати на пальцях однієї руки.

По суті, тренер сам винен у тому, що залишився з тими виконавцями, які є в його розпорядженні. На сьогоднішній день склад ДК міг бути в рази сильнішим, якби повернути назад орендованих гравців – Дьємерсі Мбокані, Юнеса Беланда, Лукаша Теодорчика і Жуніора Мораеса. Не відпускати посеред сезону Євгена Макаренка, Олега Гусєва та Олександра Шовковського. А тепер Ребров нарікає на відсутність досвіду у молодих.

Так, Факти порівняли нинішній склад Динамо із зразками 1990-х і 2000-х років.

Фінальний матч за чемпіонське звання Динамо – Таврія – 0:1 1992 рік.

Динамо: Мартіненкас, Лужнтй, Безсмертний (Матвеєв, 55), Алексанненков, Шматоваленко, Ковалець, Мороз, Заєць, Саленко, Беца, Шаран (Грицина, 75).

Як бачимо, на початку 90-х, незважаючи на розпад СРСР і вкрай важке економічне становище, в Динамо блищали Олег Саленко, Олег Лужний, Володимир Шаран, Сергій Ковалець. А ще тоді були Ахрік Цвейба, Павло Яковенко та Віктор Леоненко. Що називається, відчуйте різницю.

У 1993 році команду від банкрутства врятували брати Суркіси. Прихід нового керівництва відразу ж ознаменувався запрошенням сильних вітчизняних футболістів.

Динамо – Барселона – 3:1. 1/16 финали Ліги чемпіонів. 1993 рік.

Динамо: Кутєпов, Лужний, Пономаренко, Безсмертний, Шматоваленко, Ковалець, Мізін, Ребров, Топчієв, Леоненко (Шаран, 75), Шкапенко.

Крім того, в грі не взяли участь Олександр Шовковський, Сергій Федоров, Андрій Анненков, Владислав Ващук та Олександр Презетко. До речі, тоді Динамо вдруге поспіль взяло золоті медалі чемпіонату.

У період з 1994 по 1999 склад у біло-синіх змінювався виключно в плані підсилення. Крім головного творця перемог Валерія Лобановського, в команді з’явилися молоді Андрій Шевченко, Юрій Дмитрулін, Олександр Головко, Дмитро Михайленко, Віталій Косовський, Юрій Калитвинцев, Сергій Коновалов, Олександр Хацкевич, Валентин Белькевич, Каха Каладзе і Сергій Скаченко. Піком феноменальною команди ВВЛ став півфінал ЛЧ сезону 1998/1999, де кияни за сумою двох матчів поступилися мюнхенській Баварії – 3:4.

Динамо – Баварія – 3:3 ½ Ліги чемпіонів. 1999 рік.

Динамо: Шовковський, Лужний, Головко, Ващук, Каладзе, Косовський, Шевченко, Ребров, Гусін, Хацкевич (Кірюхін, 81), Белькевич.

Після гучного успіху в Європі, лідери поступово почали залишати столичний клуб. Шевченко й Каладзе поїхали в Мілан, Лужний в Арсенал, а Ребров в Тоттенхем, Тоді щоб рівноцінно замінити лідерів у Динамо вперше з’явилися легіонери з далекого зарубіжжя і Європи– румуни Флорін Чернат і Тіберіу Гіоане, серб Горан Гавранчич, нігерійці Харісон Омоко й Лакі Ідахор, а також угорець Ласло Боднар, болгарин Георгій Пеєв і узбек Максим Шацьких.

Незважаючи на приїзд зарубіжних гравців, київський клуб все ще перебував у пошуках своєї гри і програв Шахтарю не тільки чемпіонство, але і Кубок. Сталося це в сезоні 2001/2002.

Динамо – Шахтар – 2:3 (дод. час). Фінал Кубка України 2002 рік.

Динамо: Шовковський, Ващук, Белькевич, Гіоане (Лаккі Ідахор 91), Пєєв (Чернат 77), Гусін, Шацьких (Мелащенко 107), Федоров, Боднар, Несмачний, Гавранчич.

Після провалів на внутрішній арені і в Європі Суркісу нічого іншого не залишалося, як проводити більш якісну селекцію. До перспективної молоді Олександра Алієва, Артема Мілевського, Олександра Рибки, Тараса Михалика ДК був посилений бразильцями Клебером і Рінконом, аргентинцем Нанні, латвійцем Марісом Верпаковскісом, нігерійцем Аїла Юссуфом, хорватом Йєрко Лєко та ін.

Динамо – Реал – 2:2 груповий етап Ліги чемпіонів. 2004 рік.

Динамо: Шовковський, Родольфо, Клебер, Саблич, Рінкон, Гіоане, Гусєв (Леко, 85), Верпаковскіс (Чернат, 75), Каддурі (Несмачний, 65), Гавранчич, Юссуф.

У 2009-му під керівництвом Юрія Сьоміна Динамо вийшло до півфіналу Кубка УЄФА, де за сумою двох зустрічей поступилося майбутньому тріумфатору турніру – донецькому Шахтарю – 2:3. Тоді в київському клубі блищали Бангура, Мілевський, Єременко та Алієв.

Шахтар – Динамо. ½ Кубка УЄФА. 2009 рік.

Динамо: Богуш, Бетао, Саблич, Юссуф, Ель Каддурі, Вукоєвич, Єременко, Алієв, Нінкович, Мілевський, Бангура.

З посиленням боротьби за чемпіонство і прогресом Дніпра й Металіста керівництво біло-синіх витрачає десятки мільйонів на трансферному ринку. У команду прийшли Андрій Шевченко, Мігель Велозу, Раффаель, Адмір Мехмеді, Марко Рубен, Ніко Кранчар, Браун Ідейє, Лукас, Домагой Віда, Тайє Тайво і Горан Попов.

Але результату багатомільйонні придбання все одно не давали. І в сезоні 2012/2013 кияни вперше в історії фінішували на 3-му місці в чемпіонаті, програвши боротьбу не тільки Шахтарю, але й Металісту.

Динамо – Шахтар – 0:2. УПЛ. 2012 рік.

Динамо: Шовковський, Данило Сілва, Бетао, Хачериді, Попов, Гусєв (Шевченко, 71), Вукоєвич, Гармаш, Аруна (Алієв, 63), Ярмоленко, Ідейє (Мехмеді, 87).

У 2014-му команду взяв Сергій Ребров. Йому на допомогу були придбані Юнес Беланда, Дьємерси Мбокані, Джермейн Ленс, Олександр Драгович і Лукаш Теодорчик. Новачки вивели біло-синіх у чвертьфінал Ліги Європи.

Динамо – Фіорентина – 3:1 ¼ Ліги Європи. 2015 рік.

Динамо: Шовковський, Даніло Сілва, Антунеш, Драгович, Хачериді, Сидорчук, Рибалка, Буяльський, Ярмоленко, Ленс, Теодорчик.

Картинки по запросу Динамо - Фиорентина

Таким чином, виходить, що навіть у роки перебудови і тотальної розрухи в Динамо грали більш якісні та зіркові виконавці.