В останні роки УЄФА жорстко поводиться по відношенню до клубів, фінансові, правові або інфраструктурні проблеми яких не дозволяють їм отримати ліцензію для участі в єврокубках. Щорічно путівок на міжнародну арену, завойованих в ході національних турнірів, позбавляються по кілька ФК.
Свого часу в числі жертв були і представники України. В обох ситуаціях постраждали за борги. У 2014 році в Європу не пустили донецький Металург, який посів у Прем'єр-лізі шосте місце, а в 2016-м - Дніпро, який фінішував третім. Обидва рази дивіденди від цього отримала Зоря. У першому випадку вона потрапила в кваліфікацію Ліги Європи, в другому - відразу в груповий раунд турніру, а в відбір ЛЕ зайшла Олександрія.
Повз єврокубків по неспортивних причин пролітало чимало представників провідних ліг і відомих клубів - англійська Портсмут (2010), шотландський Рейнджерс (2012), іспанська Малага (2013), італійські Парма (2014 року) і Дженоа (2015), сербська Црвена Звезда (2014 року), турецькі Бешикташ (2012), Фенербахче (2013-2015) і Галатасарай (2016).
Жертви 2017-го
У цьому сезоні до участі в Лізі Європи не допустили п'ять клубів, які завоювали путівки в своїх національних турнірах. Це румунські Волунтарі (ОК) і Клуж (Ч-4), болгарський ЦСКА (Ч-2), Біркіркара з Мальти (Ч-3) і косовська Біса (ОК). Причому Клуж третій рік поспіль не може виконати вимоги для отримання ліцензії, а ЦСКА - другий. Всі вони замінені іншими представниками своїх країн.
До речі, якби Дніпро в минулому сезоні завоював Кубок України (він поступився в півфіналі Шахтарю), то в єврокубках, швидше за все, не виступив би. Навіть з урахуванням відбуття дискваліфікації від 2016 року. Адже отримати ліцензію для заявки в ЛЄ при перекладі в другу лігу першості країни - верх абсурду. Пропуск дістався б Олександрії. Втім, вона і так домоглася цього успіху самостійно.
Переходь за посиланням та донать нашим захисникам!