Англійські чиновники могли бути замішані в корупційному скандалі

Світовий футбол 28 Червня, 14:36 552
Англійські чиновники могли бути замішані в корупційному скандалі | 19-27
​Чиновники Футбольної Асоціації хотіли вплинути на місце проведення ЧС-2018 на користь Англії.

Вчора ФІФА опублікувала доповідь колишнього глави комітету з етики Майкла Гарсії з приводу вибору країн, які будуть приймати Мундіаль в 2018 і 2022 роках. У ньому були підготовлені відповідні матеріали розслідування корупції.

У повній версії доповіді, опублікованій німецьким виданням Bild, згадується також і Англія. Вона претендувала на те, щоб провести чемпіонат світу-2018, і намагалася вплинути на підсумковій вибір країнами.

Повідомляється, що колишній голова ФА Джефф Томпсон запропонував організації провести товариську зустріч проти Таїланду, щоб забезпечити підтримку з їхнього боку. Вона повинна була відбутися 24 листопада. Це пропозиція була зроблена за вісім днів до голосування за країну-господарку майбутнього чемпіонату світу (2 грудня 2010 року).

Проте, Майкл Гарсія в доповіді стверджує, що представники Футбольної Асоціації визнали неприйнятність такого підходу і відмовилися проводити товариську гру проти Таїланду.

В кінцевому підсумку місцем проведення Мундіалю в 2018 році була обрана Росія. Період проведення чемпіонату світу - з 14 червня по 15 липня наступного року.

Примітно, що президент ФІФА Джанні Інфантіно завжди говорив про намір опублікувати повну версію документа колишнього глави комітету з етики. Однак Гарсія відмовлявся надавати його загального огляду.

При цьому, за інформацією BBC, опублікувати доповідь міжнародна футбольна федерація планувала в наступному місяці. Однак з огляду на те, що німецьке видання Bild, отримавши його повну версію, мало намір це зробити найближчим часом, ФІФА вирішила зіграти на випередження і зробила це раніше встановленого терміну.

Раніше ФІФА опублікувала лише 42 сторінки цієї доповіді, в результаті чого Гарсія покинув свій пост. Американський юрист висловив невдоволення тим, як міжнародна футбольна федерація поставилася до його роботі, надавши публіці лише політично зручну версію. У короткій версії знімалися всі звинувачення з Катару, який отримав право проводити Мундіаль у 2022 році.