Чому співпраця ФФУ і Joma перетворилась у провал

Динамо Київ 5 Липня, 20:49 1803
Чому співпраця ФФУ і Joma перетворилась у провал | 19-27
ФФУ нещодавно замінила технічного спонсора з іменитого «Adidas» на дешевшу «Joma». Що з цього вийшло?

Дизайн форми

Після презентації нової форми стало зрозуміло, чому ніхто із інших виробників не домовився з ФФУ. Інші виробники не дозволяють самій федерації створювати дизайн форми, тому що на кону іх репутація.

Joma вважає, що її репутацію нічим не зіпсуєш? Ось фото із презентації нового лого ФФУ. Таємничі ірландські дизайнери запхали туди таку річ:

Ця «модель» так комусь сподобалась, що ось уже рік її пхають усюди, куди лише вдається – баннери на стадіонах, картинки в інтернеті, оформлення документів і т.д. Але ж форма збірної – це зовсім інша річ. Принаймні, повинна бути.

Обіцянки

Обіцяли, буде тимчасова форма на хорватів та нова після. І що, і де? Зіграли з мальтійцями та фінами у тій же формі.

Обіцяли, що в кінці травня форма з’явиться у продажу. І що, і де? Відповідає представник фірмового магазину: «Обіцяли, що у червні з’явиться, тепер кажуть у кінці липня».

Затишшя на офіційному сайті Joma

Коли підписуєш контракт з командою, що має стати обличчям бренду (чи ні?) серед збірних, яких ти обслуговуєш, то про це повідомляють, додають у відповідні розділи на сайті і т.д. Що ми бачимо на міжнародному офіційному сайті Joma?

В архіві знаходимо новину із низькоякінсим відео та сумнівним слоганом («зшита»). При цьому окремої сторінки ФФУ все ще немає, навідміну від команд, логотипи яких є на сторінці. Чи не підтверджує цим Joma перший пункт? Вони соромляться форми зі своїм логотипом?

Форма для інших збірних

Молодіжка відіграла меморіал Лобановського у старій формі від Adidas. Як може поважаюча себе компанія дозволяти таке? Жіноча та юніорські збірні продовжують грати у старій формі. Не виконання контрактних обов’язків. Такий рівень поваги до ФФУ, як партнера?

Замість висновку

Це все дивно для мене, оскільки є приклад багаторічної успішної роботи Joma із «Карпатами». І, захищаючи Joma спершу, я на таку співпрацю і мав надію. На жаль, у ФФУ занадто люблять владу і навіть технічному спосору не дають краплі свободи, але і Joma показує себе не з кращого боку. Мав надію, що на такому рівні дилетантство з обох сторін малоймовірне. Я помилявся.

Нещодавно стало відомо, що білоруська федерація припиняє відносини із Adidas та переходить на Macron (що дуже розізлило юзерів тамтешньої «Трибуни»). Я задумався, а чи мало б якесь значення, із ким контракт, якщо ФФУ так хоче усе контролювати? На жаль, відповідь негативна. Чомусь здається, що така співпраця не може бути довговічною.

Найцікавіші, як на мене, гравці на ринку виробників форми збірних (не беручи до уваги топ-тріо) – Umbro, NB та Macron. Також був приємно здивований формою баскетбольної збірної від Errea. Але чи має все це якийсь сенс?