Декомунізовані, але непереорендовані. «Маріуполь» перед сезоном-2017/2018

Футбол України 6 Липня, 11:52 1434
Декомунізовані, але непереорендовані. «Маріуполь» перед сезоном-2017/2018 | 19-27
«Футбол 24» оцінює стан готовності до чемпіонату переможця першої ліги-2016/2017.

Спершу вони декомунізувалися: перестали бути Іллічівцем і стали Маріуполем. Тягнули до останнього, але виходу не було. Після того клуб із новою назвою, але старою суттю почав потрапляти в інформаційний простір завдяки суперникам з Динамо і Карпат, які публічно заявили про відмову проводити матчі на берегах Азова, в прифронтовому місті. А буквально вчора Маріуполь в спілці з київським Арсенал-Київ стали фігурантами чергового букмекерського скандалу. Об’єм ставок на їхній товариський матч склав 70 тисяч доларів. Сезон ще не розпочався, а відомі майстри букмекерського жанру вже грають по-великому.

Як грали в сезоні-2016/2017

Наставник азовців Олександр Севідов – майстер своєї справи. Майстер виконувати турнірні завдання, виходячи з тих матеріальних і кадрових ресурсів, які є під рукою. З донецьким Металургом він виграв бронзу в 2003-му, ужгородську Говерлу вивів до вищої ліги в 2012-му, а з розпущених львівських Карпат створив за рік цілком боєздатний колектив, який не ризикував вилетіти з Прем’єр-ліги у 2013/2014-му. Тепер до списку досягнень Олександра Володимировича можна доплюсувати Маріуполь-2016/2017.

Азовці повернулися в елітний дивізіон за явної переваги. Власне, нічого дивного, якщо подивитися на склад команди, в тому немає. З таким підбором виконавців маріупольці спокійно могли входити в десятку торішньої Прем’єр-ліги.

Тенденції

Часи минають, а суть не змінюється. При старій назві вболівальники з інших міст називали маріупольську команду Орендовцем. Зараз це прізвисько буде радше даниною пам’яті. Але даниною актуальною, бо ще 10 червня 2015, у день смерті колишнього президента клубу Володимира Бойка одна знакова для маріупольського футболу особистість сказала: «Рінат цієї команди не кине. Після Революції його позиції похитнулися, тому авторитет він утримуватиме бодай у тих краях, які завжди вважалися його вотчиною».

З поверненням Маріуполя до вищого дивізіону підсилилися найперше і без того міцні позиції чинного чемпіона.

Пішли: Ігор Дуць (Рух), Микола Буй (Рух), Ярослав Важинський, Микола Жичиков, Костянтин Ярошенко, Іван Цюпа, Дмитро Іванисеня, Олександр Козак

Прийшли: Андрій Борячук (Шахтар), В’ячеслав Чурко (Фрозіноне, Італія), Ігор Кирюханцев (Шахтар), Євген Гриценко (Шахтар), Олег Міщенко (Амкар, Росія),Сергій Болбат (Локерен, Бельгія), Максим Білий (Анжи, Росія)*

* - курсивом виділені ті трансфери, які ще офіційно не відбулися

Гідних уваги втрат у маріупольців немає взагалі. Клуб позбувся кадрового баласту. Натомість зміцнилося як мінімум на трьох орендованих вихованців донецького клубу шахтарське лоббі в Маріуполі. Як мінімум Андрій Борячук, якого активно підпускав до основної обойми чемпіонів Паулу Фонсека, має стати в обоймі азовців основним. Також висока вірогідність появи в стартовій одинадцятці оборонця Ігоря Кирюханцева (на фото з паном тренером).

Потенційним підсиленням для команди Олександра Севідова має стати й повернений додому з італійської Серії В В’ячеслав Чурко. Вочевидь питанням часу є підписання контракту з Олегом Міщенком. В разі ж, якщо справдяться чутки і в Маріуполь переїдуть Сергій Болбат та Максим Білий, команда за кадровим потенціалом зможе розраховувати на місце у першій шістці.

Орієнтовний склад: Худжамов – Насонов (Кирюханцев), С. Яворський (Новотрясов, С. Вакуленко (Білий), Ерікс (Неплях) – Білий (В. Кольцов, Роже Ґоміс), Мишньов (Віценець, Рудика) – Кожанов (Чурко), Олег Міщенко (С. Горбунов), Чурко (Р. Кисіль) – Р. Фомін (Борячук)

Гарна докомплектація дозволяє Севідову дивитися в майбутнє з оптимізмом. Під кожне амплуа він має мінімум по два майже рівноцінних виконавці. Абсолютно непохитними можна вважати лише позиції воротаря Рустама Худжамова. Та й то з умовою, що у вихованця київського Динамо є вельми надійний дублер Євген Гальчук.

Чого бракує

На тлі інших позицій трохи вибивається хіба місце під нападником. Однак не виключено, що маючи в обоймі талановитого Борячука і досвідченого Руслана Фоміна, Севідов в окремих матчах використовуватиме схему 1 – 4 – 4 – 2.

На що претендуватимуть

Можна сміливо говорити, що на виліт зі «спасибі, що живими» Сталлю й Зіркою азовці точно не претендуватимуть. Шахтар, Динамо, Зоря і, можливо, Олександрія стоять трохи вище. Решта команд з п’ятого місця по десяте можуть розташуватися в будь-якій послідовності, залежно від поточних успіхів і проблем.