Топ-10 найдорожчих трансферів в історії футболу. Діамантовий Поль, платиновий Гарет і золотий Кріштіану

Світовий футбол 6 Липня, 13:05 1146
Топ-10 найдорожчих трансферів в історії футболу. Діамантовий Поль, платиновий Гарет і золотий Кріштіану | 19-27
«Футбол 24» зазирає до чекових книжок клубів, які не шкодували коштів на 10 найбільш дорогих придбань в історії футболу.

Суми трансферів наведено за інформацією Transfermarkt

1. Поль Погба

Позиція: центральний півзахисник

Звідки і куди: з «Ювентуса» до «Манчестер Юнайтед»

Сума трансферу: 105 млн. євро

Ось він, «винуватець свята». Універсальний французький півзахисник повернувся до МЮ. Це повернення, яке керівництво «дияволів» має запам'ятати, як урок на майбутнє. Адже свого часу Погба безкоштовно залишив команду, так і не отримавши достатньо часу для гри в складі манчестерського клубу. А тепер він повертається до Манчестера в статусі суперзірки, та ще й трансферного рекордсмена, за котрого виклали фантастичні 105 мільйонів євро (і це, судячи зі всього, без урахування різноманітних бонусів, адже в пресі «ходили» суми ледь не до 130-ти мільйонів євро). Тут і Роналду з Бейлом позаздрили б.

2. Гарет Бейл

Позиція: вінгер

Звідки і куди: із «Тоттенхема» до «Реала»

Сума трансферу: 101 млн євро

Придбавши валлійця, «Реал» побив свій попередній трансферний рекорд. Перемовини між клубами довго і важко тягнулися, але врешті-решт Бейл таки залишив Лондон заради «галактікос» влітку 2013-го року. Звичайно, конкурувати із багаторазовим володарем «Золотого м'яча» британцю непросто, але з кожним роком він все ближче підкрадається до лаврів старіючого Кріштіану Роналду.

3. Кріштіану Роналду

Позиція: вінгер

Звідки і куди: з «Манчестер Юнайтед» до «Реала»

Сума трансферу: 94 млн євро

В «Реал» Кріштіану Роналду перейшов уже в статусі зірки світового футболу. Але по-справжньому великим гравцем він став у Мадриді. Португалець виправдав кожен євро із 94-х мільйонів, які в 2009-му році були заплачені «Манчестер Юнайтед» за його підписання. Кріштіану 4 роки тримав трансферний рекорд, але невдовзі поступився місцем своєму теперішньому одноклубнику Гарету Бейлу, котрий, в свою чергу, тепер також не найдорожчий придбаний гравець.

4. Гонсало Ігуаїн

Позиція: центрфорвард

Звідки і куди: з «Наполі» до «Ювентуса»

Сума трансферу: 90 млн євро

Божевільні 90 мільйонів, які «стара синьйора» дістала із торбини за аргентинця, здивували багатьох футбольних спеціалістів і вболівальників. Безумовно, Гонсало провів фантастичний сезон в «Наполі», але для Італії ця сума просто неймовірна. Певно, роблячи таку покупку, керівництво клубу вже тримало в голові прибуток від переходу Поля Погба, тож і побиватися за витраченими мільйонами аж занадто не будуть, особливо, якщо форвард виправдає такий аванс.

5. Неймар

Позиція: вінгер

Звідки і куди: із «Сантоса» до «Барселони»

Сума трансферу: 88,2 млн євро

Бразильський чарівник Неймар не втрачав часу на рекламування своїх талантів в Європі, перш ніж перейти в топ-клуб. Вінгер одразу ж із рідного «Сантоса» потрапив до основи самої «Барселони», ставши найбільш вартісним латиноамериканцем, якого придбав європейський клуб. В пресі озвучувалися різні суми за його трансфер, але усі вони аж ніяк не скромні. Неймар з кожним роком стає лише дорожчим на ринку футбольних послуг, тому дорікати «Барселоні» за марнотратство немає причин.

6. Луїс Суарес

Позиція: центрфорвард

Звідки і куди: із «Ліверпуля» до «Барселони»

Сума трансферу: 81,7 млн євро

Любитель покусатися у 2014-му році узгодив перехід до «Барселони». Каталонців не зупинила навіть тривала дискваліфікація футболіста, через яку він не міг одразу ж допомагати команді. Уругвайський нападник виправдав очікування і став невід'ємним елементом у фантастичній трійці «MSN» разом із Неймаром і Мессі.

7. Хамес Родрігес

Позиція: атакувальний півзахисник

Звідки і куди: із «Монако» до «Реала»

Сума трансферу: 75 млн євро

Колумбієць став черговим недешевим трансфером «Реала» після того, як вразив своєю грою на ЧС-2014 в Бразилії. Керівництво «вершкових» не зупинила сума відступних (в пресі озвучувалися суми до 80 мільйонів євро), які «Монако» бажало виручити за свою зірку. Врешті-решт, перехід таки відбувся, але Хамеса поки складно назвати незамінним гравцем для «Реала», хоча його роль в команді аж ніяк не передбачає «прогрів» лави запасних.

8. Анхель Ді Марія

Позиція: вінгер

Звідки і куди: із «Реала» до «Манчестер Юнайтед»

Сума трансферу: 75 млн євро

Цього разу «Реал» виступив не покупцем, а досить розумним продавцем на ринку трансферів. Анхель Ді Марія чимось дуже привабив МЮ і англійці не пошкодували майже 80 мільйонів євро на аргентинця. Але вінгер не затримався довго у Манчестері і вже через рік помандрував до Франції (ПСЖ) вже за меншу суму відступних.

9. Кевін де Брюйне

Позиція: атакувальний півзахисник

Звідки і куди: із «Вольфсбурга» до «Манчестер Сіті»

Сума трансферу: 74 млн євро

Бельгієць свого часу не зміг пробитися до основи «Челсі» і поїхав шукати щастя в Німеччині. У складі «Вольфсбурга» він із перспективного гравця виріс у потужного атакувального хава, за якого не соромно було викласти 74 мільйони євро. Це зробив «Манчестер Сіті» в 2015-му році і не пошкодував, адже де Брюйне може зіграти на декількох позиціях у півзахисті, а його передачі і постріли вже принесли не одну перемогу для «городян». Одним словом, гідний партнер для нашого Саші Зінченка в «Ман Сіті».

10. Зінедін Зідан

Позиція: атакувальний півзахисник

Звідки і куди: з «Ювентуса» до «Реала»

Сума трансферу: 73,5 млн євро

Ця людина не потребує додаткового представлення, адже його ім'я вже багато років асоціюється із захмарним успіхом у футболі. Великий Зізу залишив «Юве» у 2001-му році, але досі ще тримається у топі найдорожчих трансферів. Суперзірка світового футболу стала уособленням успіхів «Реала» в роки своєї гри в Мадриді. Придбавши Зідана тоді, боси «Реала» навіть не здогадувались, що зробили покупку не лише блискучого плеймейкера, а і майбутнього головного тренера для «галактікос» в одній особі. Що тут сказати, супертрансфер!