Експертиза. Всього чотири матчі - і вже інше «Динамо»

Динамо Київ 6 Липня, 18:58 2959
Експертиза. Всього чотири матчі - і вже інше «Динамо» | 19-27
Контролю м'яча і підготовчих передач стало менше, швидких атак і ударів по воротах - більше.

До результатів контрольних матчів можна ставитися по-різному, а до самої гри, показаної в них, треба пильно придивлятися. Не поспішати з висновками, але відзначати певні моменти. Чотири спаринги «Динамо» на зборі в Австрії дали нам достатньо їжі для роздумів. Спробуємо зупинитися на ключових моментах.

З двома нападниками поки не виходить

З приходом Олександра Хацкевича кияни повернулися до традиційної схеми гри з чотирма захисниками. У двох перших спарингах були спроби зіграти в два форварда (це награвалося на тренуваннях), але успіхом така новинка, схоже, не увінчалася. Цифри підтверджують, що після перерви, коли «Динамо» діяло з трьома центральними півзахисниками, ефективність гри в атаці помітно зростала.

Показники атакуючих ТТД футболістів «Динамо» в двох перших спарингах

Команда розуміє, що від неї хоче тренер

Головний акцент на тренуваннях в ігрових серіях тренери «Динамо» робили на швидкий вихід з оборони в атаку. Контролю м'яча приділялося менше уваги, і це потрібно було закріпити в контрольних матчах. Суперники в них, здається, були цілком порівнянні з тими командами, з якими доводиться грати в чемпіонаті України, тому порівняння показників ТТД, мабуть, доречне. Можливо, не зовсім коректно порівнювати 32 матчі з чотирма поєдинками, а й цього досить, щоб переконатися - команда розуміє, що від неї хоче тренер.

Середні показники атакуючих ТТД футболістів «Динамо»

Майстерність не виросла - гострих передач більше не стало

Все підтверджується. Контролю м'яча і підготовчих передач стало менше, а кількість швидких атак зросла. Коли є простір і команда біжить, простіше знаходити можливість для якісного удару, тому і число влучень у ворота помітно зросла. Зате гострих передач більше не стало, адже ніяка тактика не в змозі підвищити рівень індивідуальної майстерності гравців. Зате ця тактика - укупі з функціональною готовністю - може нівелювати багато недоліків...

Після швидких атак забили чотири м'ячі з дев'яти

В цьому плані поєдинок за Суперкубок України буде носити для «Динамо» стратегічно важливий характер. Після такої гри можна зрозуміти, що ти працюєш у правильному напрямку, а можна остаточно зневіритися в своїх можливостях. Втім, все це - теорія, а на практиці кияни давно не забивали після швидких атак більше м'ячів, ніж після позиційних. Нехай поки на зборах, але раніше такого не було і в підготовчий період.

Євген ГРЕСЬ