Сергій Мохник: «Хацкевич в курсі всіх справ молодіжної команди»

Динамо Київ 7 Липня, 16:42 1200
Сергій Мохник: «Хацкевич в курсі всіх справ молодіжної команди» | 19-27
Заступник генерального директора ФК «Динамо» Київ розповів про роботу дитячо-юнацьких команд клубу та успіхи, які були ними досягнуті - завоювання перших місць у всіх вікових категоріях чемпіонатів України, від U-14 до U-21.

- В першу чергу, успіхи до всіх наших команд прийшли завдяки копіткій роботі тренерського штабу і персоналу, включаючи лікарів та масажистів. Завдяки чудовим умовам для підготовки, створеним керівництвом клубу - прекрасні поля, екіпірування, транспорт, харчування, проживання та багато іншого. Чимало хлопців в ДЮФШ отримують стипендії, з деякими підписані контракти. Гравці і тренери мають повну підтримку з боку президента клубу Ігоря Суркіса, оповиті турботою, отримавши можливість повністю зосередитися на вдосконаленні футбольної майстерності та досягненні успіхів

- Раніше головними конкурентами команд «Динамо» в ДЮФЛУ були однолітки «Шахтаря», тепер же яскраво виступили «УФК-Карпати». Розстановка сил в дитячо-юнацькому футболі змінюється?

- «Динамо» з повагою ставиться до всіх суперників, тому нікого не хочу підносити або, навпаки, опускати. Тим більше, ситуація в дитячо-юнацькому футболі багато більш схильна до змін, ніж в професійному. Сьогодні на високому рівні працюють львівські школи, «Шахтар». На жаль, певні проблеми відчувають «Дніпро» і «Металіст». Є й інші команди, наприклад запорізький «Металург» обіграв «Динамо» в груповому турнірі чемпіонату U-16, але в фіналі ми взяли реванш. Талановита молодь в Україні є, і це найголовніше. «Динамо» до всіх шкіл ставиться з повагою, при цьому не маючи наміру спочивати на лаврах. Через тиждень стартує чемпіонат U-21, на початку серпня U-19. Починається новий футбольний сезон, в якому знову потрібно доводити свою перевагу. Інакше у футболі бути не може.

- У старших вікових групах ДЮФШ «Динамо» корінних киян менше половини, решта гравців приїхали з усієї України. Це плоди роботи селекційної служби?

- У «Динамо» в усі часи прагнули приїхати найкращі молоді гравці з усієї України. Це нормально, для них в Києві клуб створює всі умови для подальшого прогресу. У той самий час не забуваємо, що «Динамо» працює не тільки на честь клубу, але і на весь футбол України. Основи збірних країни гравців 1999-2001 років народження складають наші вихованці і клуб гордий за їх успіхи в «синьо-жовтій» формі.

- Головне питання - як перемоги на юнацькому та молодіжному рівні трансформувати в успіхи першої команди?

- Подивіться, в минулому сезоні в «Динамо» заграли троє своїх вихованців - Шепелєв, Циганков та Бєсєдін. Крім них, зараз на зборі в Австрії «стукають» в двері першої команди Михайличенко, Тимчик та інші. Сьогодні політика клубу прихильна до молодих гравців, є увага з боку президента і головного тренера. У кожного є шанс проявити себе і одночасно створюються всі умови для зростання. Наприклад, Олександр Хацкевич, незважаючи на високу зайнятість на зборі в Австрії, чи не щодня на зв'язку з Києвом, в курсі всіх справ молодіжної команди, їх підготовки до сезону і проведення контрольних зустрічей. У «Динамо» роблять все можливе, щоб в майбутньому сезоні перемогти в чемпіонаті і Кубку України, кваліфікуватися і гідно виступити в Лізі чемпіонів. Будемо і надалі намагатися відповідати високій марці «Динамо» Київ.