Найдорожчі продажі «Динамо»

Динамо Київ 8 Липня, 15:49 2225
Найдорожчі продажі «Динамо» | 19-27
1927.kiev.ua згадує футболістів, від продажі яких «Динамо» заробило найбільше.

Гільєрме – проданий за 6 мільйонів у «Атлетіко Мінейро»

У 2009 році трансферна вартість бразильського вундеркінда оцінювалася у 8 млн. євро. Однак «Динамо» змогло придбати нападника «Крузейро» за 5 мільйонів.

Дебютний матч бразильця у складі «біло-синіх» вийшов більш ніж вдалим. Гільєрме у грі проти «Карпат» відзначився хет-триком, забивши дуже ефектні голи.

Однак далі кар’єра футболіста у Києві просувалася не так успішно. Гільєрме спершу віддали в оренду в ЦСКА, а через два роки він повернувся до рідної Бразилії в «Атлетіко Мінейро» за 6 мільйонів.

На сьогоднішній день футболіст належить клубу «Корінтіанс», однак на правах оренди виступає за «Атлетіко Паранаенсі». Зараз його вартість значно впала – 2, 25 млн. євро.

Адмір Мехмеді («Баєр») – 6 мільйонів

Швейцарець перейшов у «Динамо» у 2012 році з швейцарського «Цюриха» за 3,5 млн.євро. Незважаючи на те, що регулярно з'являвся на полі, стати основним гравцем команди не зміг. Тому пішов у оренду в німецький «Фрайбург».

За півсезону у Бундеслізі він забив 12 голів (для порівняння – за «Динамо» забив всього один), та був викуплений улітку.

Наступний сезон став провальним для команди, тому Мехмеді перебрався до «Байєра», за який грає і зараз.

Олександр Алієв («Локомотив» Москва ) – 8 мільйонів

Цікавий вийшов трансфер…

У січні 2010 Олександр Алієв перейшов у «Локомотив» за 8 мільйонів євро. Також «Динамо» мало б отримати 20% від можливого подальшого продажу гравця. Напевно, такими були умови контракту тому, що тоді ні у Києві, ні у Москві не здогадувалися, що через рік Олександр знову повернеться до «Динамо» за ту ж суму – 8 млн. євро.

Однак друге повернення Алієва у Київ можна вважати успішним з фінансової точки зору, адже на час виступів за «Локомотив» - вартість футболіста зросла до 10 мільйонів – це рекордна трансферна позначка для Олександра за всю кар’єру.

Юнес Беланда («Галатасарай») – 8 мільйонів

Нещодавній трансфер марокканця можна вважати успішним для «Динамо» навіть незважаючи на те, що у 2013 році кияни купили гравця у «Монпельє» за 8,5 мільйонів, а продали у «Галатасарай за 8.

Угода вигідна тим, що ще 2 млн євро можуть бути виплачені киянам у вигляді різноманітних бонусів: по 500 тис євро, якщо «Галатасарай» кваліфікується у груповий етап Ліги чемпіонів, а також за кожне потрапляння турецького клубу у груповий етап Ліги Європи «Динамо» отримуватиме по 250 тис євро.

Юнес Беланда відіграв за киян 56 матчів і забив 8 голів. Однак не зумів порозумітися з Сергієм Ребровим і у 2016 році пішов у оренду в «Шальке», а минулий сезон провів у «Ніцці». А цього літа відбувся повноцінний трансфер у турецький «Галатасарай».

Браун Ідейє («Вест Бромвіч» ) – 10 мільйонів

Як і більшість легіонерів у складі «Динамо» – Ідейє розпочинав грати за киян яскраво, але згодом втратив мотивацію.

«Динамо» придбало нападника за немалу суму – 9 мільйонів євро. У футболіста у складі «біло-синіх» були різні періоди. Відповідно трансферна вартість як зростала, так і падала.

Однак на продажі нігерійського форварда вдалося заробити, хоч і не багато – 1 мільйон («Вест Бромвіч» підписав футболіста за 10 млн. євро).

Зараз Ідейє грає у Китаї.

Ісмаель Бангура («Ренн» ) – 11 мільйонів

Талановитий гвінеєць перейшов до «Динамо» із «Ле Мана» за 6 мільйонів євро.

Форвард цілком виправдав очікування – за два сезони у Києві забив 37 голів. Завдяки вдалій грі, націленості на ворота суперника та віддачі на полі – трансферна вартість футболіста значно зросла.


Тому його продали за 11 млн. євро у «Ренн», заробивши 5 мільйонів.

Джеремейн Ленс («Сандерленд» ) – 12,5 мільйонів

Ленс переходив у «Динамо» вже у якості зірки та гравця збірної Нідерландів.

Тому й ціна за футболіста була відповідна – «біло-сині» придбали Джермейна за 9 мільйонів євро.

Півзахисник у складі «Динамо» демонстрував якісну та впевнену гру. Тому його вартість зросла до 12, 5 мільйонів і він був проданий за цю суму у «Сандерлехт».

Роман Єременко («Рубін» ) – 12,9 мільйонів

Якщо оцінювати трансфер Єременка, то можна з впевненістю сказати, що у цьому випадку скаути потрапили в ціль.

До «біло-синіх» футболіст перейшов літом 2008 із «Удінезе» за 5 мільйонів євро.

Цей гравець став дуже важливим та корисним для «Динамо». Також на футболістові вдалося добре заробити: Єременка продали у казанський «Рубін» за майже 13 мільйонів євро.

Кахабер Каладзе («Мілан» ) – 16 мільйонів

Валерій Лобановський зумів побачити талант грузинського захисника, коли Каладзе виступав за тбіліське «Динамо» . На той час київський клуб придбав футболіста всього за 280 тисяч. А згодом Каха перейшов у «Мілан» за 16 мільйонів та став зіркою італійського гранду.

Хоч перехід у «Мілан» відбувся у далекому 2000 році, однак навіть на сьогоднішній день ця угода з фінансової точки зору є однією з кращих в історії клубу.

Александар Драговіч («Баєр» ) – 18 мільйонів

Один із найуспішніших трансферів «Динамо» за останній час – це Александар Драговіч.

Австрієць перебрався до Києва з «Базеля» за 7 мільйонів євро.

За три роки виступів за «біло-синіх» трансферна вартість Александара зростала у геометричній прогресії, тому очевидно, що вже літом 2016 року Драговіч перейшов у «Базель» за 18 мільйонів євро.

Таким чином, цей перехід став одним із найбільш вигідних тренсферних угод для «Динамо».

Сергей Ребров («Тоттенхем») – 18 мільйонів

«Динамо» зуміло 18-річного перспективного нападника «Шахтаря» придбати лише за 150 тисяч.

Через вісім років Сергій Ребров уже в якості легендарного нападника – перейшов у «Тоттенхем» за 18 мільйонів євро!

Андрей Шевченко («Мілан») – 23 мільйони

Легенда українського та світового футболу Андрій Шевченко після феноменальних виступів за «Динамо» – влітку 1999 року перейшов в італійський «Мілан»за 23 мільйони.

Нападник провів сім сезонів у «Мілані» та став другим в історії найкращим бомбардом італійського клубу (тільки в Серії А забив 124 голи). Андрій виграв з командою Лігу Чемпіонів 2003 року, а у 2004-му отримав «Золотий М'яч».

Українець купався в променях слави, вболівальники «Мілана» боготворили свого кумира і вважали живою легендою.

Перераховуючи всі досягнення – не дивно, чому саме Шевченко на чолі рейтингу найприбутковіших трансферних угод для «Динамо».


Трансферну політику «Динамо», особливо останніх років, важко назвати вдалою. У топ-10 найвигідніших продаж футболістів увійшло лише три українці. А найбільш вдалі трансферні угоди заключалися ще при Лобановському.