Паулу Фонсека: «У минулому році ми не завоювали Суперкубок, тому в майбутньому матчі докладемо максимум зусиль»

Динамо Київ 8 Липня, 21:41 993
Паулу Фонсека: «У минулому році ми не завоювали Суперкубок, тому в майбутньому матчі докладемо максимум зусиль» | 19-27
Наставник донецької команди підбив підсумки навчально-тренувальних зборів.

- Паулу, дванадцять днів - це, мабуть, найкоротші збори «гірників». Вистачило часу на підготовку?

- Так, збір був дуже продуктивним. Всі дні ми інтенсивно тренувалися, провели п'ять товариських матчів. Намагалися якомога складніше вибудувати роботу з погляду фізичної підготовки. Зрозуміло, є деяка втома у футболістів, і вона не могла не позначитися на діях хлопців в спарингах. Проте, думаю, до першого офіційного поєдинку команда підійде в оптимальних кондиціях, буде мотивована і повністю готова до непростої гри проти «Динамо».

- Що було найважливішим у цей період?

- Наші основні принципи вже сформовані. Ми намагаємося поліпшити деякі деталі. Звичайно, необхідно було фізично підготувати футболістів до старту сезону. Зараз все дається набагато легше, тому що хлопці вже знають мої вимоги.

- Ви провели 5 контрольних матчів. Який з них вас особливо порадував, а яким залишилися незадоволені?

- Найбільше мені не сподобався останній поєдинок, тому що ми поступилися. Для мене результат в таких зустрічах не має особливого значення. Важливо, щоб гравці відчували конкуренцію і отримали можливість відчути момент змагання, боротьби. Я задоволений усіма спарингами. У кожного були як позитивні, так і негативні сторони. До оборони у мене виникло більше претензій, ніж до атаки. Але ми постійно створювали небезпечні моменти, навіть в матчі з «Шарлеруа», який програли. «Шахтар» домінував до останньої хвилини. Нам ще є куди рости, потрібно додавати, дуже багато чому вчитися, адже вимоги до футболістів в цьому сезоні будуть набагато вище, ніж в минулому.

- Ви задоволені діями новачків Петряка та Хочолави?

- Повністю. Хочолава до цього виступав в команді, яка обороняється зовсім по-іншому. Він чудово адаптується до нашого стилю гри. Звичайно, йому потрібно додати у багатьох аспектах, щоб виконувати свої функції, але я задоволений. Якщо говорити про Петряка, то він у всіх поєдинках показав себе з кращого боку, відмінно влився в колектив. У передостанньому спарингу мені довелося його замінити, тому що Іван не зовсім добре почувався фізично. Ним теж дуже задоволений.

- Яким вболівальники побачать Шахтар у новому сезоні?

- Ми не змінимо своїх амбіцій. У нашому клубі буквально всі б'ються за один результат - перемогу. Ми виграли чемпіонат і Кубок, тому вимоги до команди значніше зростуть, майбутній сезон буде в рази складнішим. Наші суперники постануть більш підготовленими, а ми також повинні бути готовими до будь-яких труднощів.

- Вам поки не підкорився лише один український трофей - Суперкубок. Вас це мотивує?

- Звичайно! Незалежно від гри, від змагання, я завжди хочу перемагати. У минулому році ми не змогли завоювати Суперкубок, тому в майбутньому матчі докладемо максимум зусиль, щоб тримати трофей в руках. У той же час я чудово розумію, що це фінал, що нас чекає зустріч з «Динамо» і буде нелегко.