Денис Босянок: «Я б назвав футбол Хацкевича «перестрахувальним»

Динамо Київ 16 Липня, 17:29 1274
Денис Босянок: «Я б назвав футбол Хацкевича «перестрахувальним» | 19-27
Один із провідних вітчизняних коментаторів аналізує причини поразки «Динамо» від «Шахтаря» у матчі за Суперкубок України-2017.

– Дебютний офіційний матч Динамо під керівництвом нового наставника Олександра Хацкевича закінчився поразкою. Ваші перші враження від команди?

– Вчора я по-справжньому знайомився із новим тренером. Матч був показовий, визначальний, прем’єрний. Ми не судитимемо дуже глибоко, це тільки перше враження. Але найголовніше враження – був дуже полохливий футбол у виконанні тренера Хацкевича. Команда несмілива, перелякана, невиразна, стримана. А все тому, що сам тренер ще невпевнений у своїх силах. Я б назвав цей футбол «перестрахувальним».

– Попри повернення Хачеріді захист Динамо нагадував прохідний двір. До того ж, голкіперська позиція відчутно втратила після відходу Шовковського. Теперішня оборона киян – це найпроблемніша ділянка?

– Найслабша ділянка (я про це говорив неодноразово) – відсутність ідеолога гри. У нас його вже багато років як не було, так і немає. Я зрозумів, що ніхто у клубі навіть не переймається з цього приводу. А Хачеріді, як на мене, в Україні переоцінюють. Як і багато кого іншого в Динамо та українському чемпіонаті. Тому я й не очікував, що з поверненням Євгена у нас зміцниться оборона.

– Принагідно як ви оціните трансфер Кендзьори? Для теперішніх українських реалій суму за нього виклали чималу.

– Це вкотре є перемогою агентів та менеджерів. Вибачте, це не той захисник, про якого варто говорити, як про явище, як про надзвичайну подію, як про надзвичайного футболіста. От і все.

– Як вам Мбокані? Так, вчора він не забив, але, на мою особисту думку, вістря атаки Динамо стало соліднішим.

– Згідний, адже Мбокані – це форвард доволі непоганої породи. У нього є стиль, на відміну від пачки форвардів українського чемпіонату. Головне, щоб у Дьємерсі було бажання грати в цій команді. За одним матчем мені важко зрозуміти його глибоко. Але якщо він серцем захоче грати тут, то, на мою думку, стане забивним нападником.

Мені не сподобалося, що маючи у розпорядженні 6 форвардів, Хацкевич ставить лише одного. І випускає Гармаша, опорного солдата, йому на допомогу. Я цього ходу взагалі не зрозумів. Для чого? Абсолютно незрозуміле рішення. Це означає, що була така маленька капітуляція Хацкевича перед тренером Шахтаря – ще до початку першого офіційного матчу.

– Шахтар по-справжньому вмикався лише двічі – це щоразу призводило до голу у ворота Рудька…

– Вони просто робили те ж, що й із командою Реброва. Фонсека вирішив не відходити від того стилю, який йому приносив успіх проти попереднього тренера Динамо. Він вирішив зачекати, подивитися, що ж придумає Хацкевич, чим білоруський тренер відрізнятиметься від попередника. Тому з боку португальця це абсолютно виправдано і логічно.

– Зовсім скоро – матчі проти Янг Бойз. Тривожно?

– Аякже! Динамо вже давно не є тією командою, яка б не дозволяла сумніватися у своєму проходженні кваліфікації Ліги чемпіонів. Зараз рівень київського клубу не набагато вищий від рівня віце-чемпіона Швейцарії. Тим паче, ми пам’ятаємо, як Янг Бойз вигравав у чемпіона України рік тому. Отож, ніяких переваг у Динамо немає. Принаймні, я їх не бачу.

– А Хацкевич дивиться у новий сезон з оптимізмом.

– Звичайно, що потрібно вірити. Якби він не вірив, що у нього вийде, – було б взагалі незрозуміло. Тож ми чекатимемо результатів роботи нового тренера. Чекатимемо на появу його команди.