Чому «Динамо» поспішило з «вигнанням» Хльобаса
Динамо Київ 1643 19 Липня, 10:06

Головний тренер київського «Динамо» Олександр Хацкевич не збирається довіряти місце в основі команди нападнику Дмитру Хльобасу, а тому гравець знову пішов в оренду.

Новина про те, що Хльобас знову буде грати в оренді, може сприйматися двояко. З одного боку – у киян перед сезоном зібралося забагато нападників і логічно, що всім їм не знайдеться місця не те що в основі, а й навіть в заявках на матчі. З іншого боку – саме кандидатура Хльобаса видається однією з найбільш суперечливих в плані чергового «вигнання» у оренду. І з приводу цього хотілося б задати Хацкевичу та людям, які відповідальні за рішення позбутися Дмитра влітку, декілька питань. Навіть, якщо ті не будуть відповідати на них.

Чому Хльобасу навіть не дали шансу проявити себе в офіційному матчі? Дмитро провів чудові збори з основою в Австрії, ставши одним з кращих бомбардирів за кількістю голів (по 3 разом з Бєсєдіним) і безперечно кращим гравцем за ефективністю на полі в атаці, адже йому для того, щоб забити свої три м'ячі, вистачило 200 хвилин, тоді як Бєсєдіну знадобилося на 25 хвилин більше. Чому Хльобас взагалі не був включений до заявки на матч за Суперкубок України (при тому, що цей матч для багатьох не є принциповим в плані результату), чому рішення про його відхід прийнято до початку гри з «Чорноморцем» і на цей матч футболіст також не потрапив навіть в заявку? Іншими словами – чому хлопцю навіть не дали шансу, хоча активно награвали на зборах і він там забивав? Де тут логіка?

Чому Хацкевич обмежує команду в атаці? У «Динамо» не так вже багато різнопланових форвардів, тому позбуватися достатньо швидкого та технічного Хльобаса, при цьому залишаючи багато однотипних виконавців – ідея не з найкращих. Так, скоро повернеться Мораєс, можливо, знову набере форму Кравець, але ж Артема в останні сезони також не назвеш швидким нападником, а Мораєс після китайського вояжу міг втратити гольове чуття, не кажучи вже про можливу травму. І що тоді? Знову залишаться «важкі» форварди без особливого маневру в нападі?

Навіть в матчі проти «Шахтаря» Хацкевич в другому таймі змушений був тримати на полі одночасно «однотипних» Мбокані і Бєсєдіна, що, навіть за словами суперників зі стану «гірників», не тільки не ускладнило, але і полегшило їм життя. Згадаємо, що сказав з цього приводу Сергій Кривцов: «Мбокані – фактурний форвард. З ним важко боротися. Намагалися передбачати його дії і контролювати таким чином. Коли вийшов до нього ще Бєсєдін, то стало навіть легше, ми просто розібрали нападників». Отже, виходить, що Хацкевич, замість того, аби урізноманітнити свій комплект форвардів, навпаки робить його доволі одноманітним?

Чому в «Динамо» позбуваються нападника, який любить і вміє забивати «Шахтарю»? Просто статистика на додачу до цього питання. Хльобас за останні три роки забив 6 (шість!) голів у ворота «Шахтаря», виступаючи за «Говерлу» та «Ворсклу». Скільки голів за цей же період забило «Шахтарю» київське «Динамо»? Правильна відповідь – 7. Але В одному випадку мова про одну людину, яка грала у складах далеко не найсильніших команд ліги, а в іншому – про цілу команду і 12 матчів у розпорядженні. То може не варто віддавати до оренди людину, яка вміє ображати принципового суперника? Та ще і за таких дивних обставин.

Читайте нас у Telegram

Останні новини

bigmir)net TOP 100